Co právě poslouchám

Dnes hraje nebo hrálo ...
Odpovědět
RedBaron
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě poslouchám

Příspěvek od RedBaron » 09 srp 2017 13:15

Ty Queeni jsou prostě zakletý, všechny jejich nahrávky mě odjakživa "řežou do uší" a to samý David Bowie. A dá se tomu sprostě a snadno předejít stažením frekvencí 5-8kHz na ekvalizéru a udělat z toho poslouchatelnou věc.

Ale pokud ti hraje hudba z digitálního zdroje obecně blbě, je u tebe někde něco blbě, protože správná nahrávka z dobrého digitálního řetězce zní skvěle a blbá nahrávka zní bohužel blbě na všem. A je opravdu zbytečný na sebe znovu strhávat pozornost tvrzením ve stylu, že fotky přinesené do fotostudia zkomprimované ZIPem, jsou o hodně vybledlejší než ty nakopírované jen na flashku :roll: Navíc DSD je v tomhle případě lehce horší a to není komprimované vůbec.

Já taky nemluvím zdejším kapacitám do konstrukce zesíků, nemám k tomu co říct, protože tomu rozumím jako porodní bába turbíně :)
1. SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
2. UCA222 > Onkyo A9010 > VMA III
3. UCA222 > Marantz MR215 > Jamo S602SUR

Oldear
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oldear » 09 srp 2017 13:33

Ale to nebyla výtka, mě prostě komprimované nehrajou a přesto nejede vlak. Nechci je, nekupuju je a nepoužívám je. Jinak digitální hudba mě hraje výtečně, teda ta dobře udělaná a já vlastně dnes už nic jiného neposlouchám. Gramec sice jsem nikdy neprodal, pouze část desek a tak si občas něco přehraju, ale hned se vracím k digitánímu audiu. Určitě tady nechci vyvolávat nějaké pře, každý podle svého gusta, to samozřejmě respektuji.
Ten příměr s těmi fotkami, to se Ti povedlo, mohli bychom tady řešit RAW a JPG - já jsem totiž profesionální fotograf.

Ale jinak dík za ty stránky s těmi Queeny, projel jsem to a narazil na vzpomínky ze studií na VŠ, kdy letěly Blondie. Tam byly sice jen v FLACu, ale to stejné je na HDTrack ve Wavu 24/192, tak už to jede do kompu. Tak dík, ale ten konec jsem zcela nepobral, to jako, že se nemůžu tady vyjádřit, nebo, že mám mlčet? I to se dá vydržet.

BTW, s tím equalizerem mám zkušenost, že to také úplně nefunguje. Takové nějaké sešvindlování zvuku mám na na svém DG-58 přednastaveno. Sice to sundá ten nepříjemný pocit řezavého zvuku, ale na druhou stranu to tam prostě chybí. Toť jen můj názor.

Měj se fajn.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RedBaron » 09 srp 2017 14:03

Ne RAW a JPG, ale BMP a TIFF, léta s Nikon DSLR už mám za sebou, skončil jsem u Fuji X100T ;)
1. SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
2. UCA222 > Onkyo A9010 > VMA III
3. UCA222 > Marantz MR215 > Jamo S602SUR

Jirka33
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka33 » 09 srp 2017 14:21

Queen maji řezavi, nebo plechovi zvuk? Coze, niceho takoveho jsem si nikdy nevsiml, du si je pustit.

Oldear
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Oldear » 11 srp 2017 14:14

Ještě nějaké info k HDTrack, snad to někomu pomůže v rozhodování. Výše jsem psal, že jsem zakoupil Blondie a nebylo tam ani zmínka, že je to remasterovaný soubor. Hned po spuštění bylo nutné volume ubrat o 9 db a to už jasně napoví. Zkreslené středovýšky, DR 6 - no prostě klasicky Loudness War ový odpad, který je neposlouchatelný. Tak jsem psal stížnost na HDTracks. Odpověděl mi jistý Josh s tím, že oni za obsah naručí, že jsou jen distributoři a k titulu napíšou popisku jako dostanou od dodavatele a neručí za její pravdivost. No skvělé. Na můj dotaz, proč tam není možnost jakési "ochutnávky" download části skladny pro zjištění kvality, mi odpověděl, že toto možné není. No asi ze zjevných důvodů. Je to zapeklité, protože některé alba jsou naopak zvukově výborná a tak nákup na HDTrack se stává střelbou od boku buď ano, či ne. Není to nic nového, je to setrvalý stav, viz. odkaz několik let starý.

http://www.pina.cz/2013/02/23/pozor-na- ... trackscom/

lechos
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lechos » 13 srp 2017 13:45

Showaddywaddy - the best vol. 1, rock´n´roll & rockabilly I. pol. 70 let v nejčistší formě
Přílohy
sww.jpg
pioneer A-656 MK2***technics SL PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***2 x pioneer CS-901

Strejdin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Strejdin » 13 srp 2017 20:14

Kamarád Míra ze Su mi sehnal CD Chrise Isaaka, Heart Shaped World. Muzika super, a ten zvuk je na 1* volume musím mít jak u LP, skvělá dynamika, Maiboat Records, vřele doporučuji!
Infinity Kappa 7.2i , Kenwood KA-7020, Cairn Ecrins, TECHNICS RS-B765 PXS CAP, Tesla HC58,
původní k případnému prodeji: Pioneer PD-S504 , Videoton DC 2580, Sony SS-E212, Sony TC-K370, Sony STR-GX311

Odpovědět