SROLL

Vaše zkušenosti s nákupem u jednotlivých prodejců u nás i v zahraničí.
Odpovědět
sonofstars
Kontaktovat uživatele:

Re: SROLL

Příspěvek od sonofstars » 18 čer 2017 22:28

to lachim:

super, jsem rád, že nejsem sám kdo již slyšel a můžeme to probrat. Zítra zavolám a domluvíme to společné setkání.

To slimy: ke mě také dovezen komplet

To paveldosko: jo tááák, já to nepochopil. *bravo* díky, tobě přeji také hezký poslech. No a stále je co zlepšovat. *2thumbsup*
Mermaid Anchore. Casea Cassiopeia. Sroll Epos DAC. ProPower PT15.
SROLL Purity Kapton repro, Purity Kapton RCA, USB Purity Kapton, síťové Purity Power Cables.
Zdroj: HD Tracks z NUC Sroll

sonofstars
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sonofstars » 11 črc 2017 21:22

Po delší odmlce se vrátil LH do Prahy i s mou krabičkou Sroll Intel NUC.

V meziobdobí jsem pouštěl tracky zase z MacBooku přes Audirvanu. Software DAC Sroll Epos po úpravě vykazoval v mých podmínkách mírné zlepšení.
Sroll tým mě ujistil, že v pořádné poslechovce je to znát výrazněji a dříve než bude proveden update NUC, je třeba provést update NUC. :shock:

Přínos update DAC na poslech nějaký byl (spíše jsem to však bral jako startovní můstek k reinstalaci a update NUCu). Přislíben byl velký skok, tedy jsem byl pln očekávání co ještě přijde a poprvé jsem se trochu díky špatné akustice místnosti bál, jestli nezkouším zbytečně něco co se moc neprojeví. *headbang*

LH zapojil NUC do mé sestavy a já byl hodně překvapen. Vše bylo úplně jiné. Dřívější hezký a poslouchatelný projev se najednou rozlil jakoby z aparatury do celé místnosti. Ten pocit však jistě každý hifista zažil mnohokrát i u jiných sestav v jiných poslechovkách. Tedy netřeba moc rozmazávat. Bylo to úžasné. *hura*

NUC to prostě pouštěl výrazně lépe než Macbook. Dokonce i žena ve vedlejší místnosti přišla s otevřenou pusou, že to je u její oblíbené skladby Pentatonix - Jolene je neuvěřitelná změna.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oYCoyUxY2HY[/youtube]

Velice dobře to výše ve svém příspěvku vystihl i lachim. Jen k tomu dodám, že ta změna po úpravě mého NUC byla tak velká, že nechápu, jak jsem to mohl dříve poslouchat z Macbooku.

Kdo teda máte starší verze software DAC Casea Lynx, Sroll Epos a Sroll Intel NUC, pak doporučuji vyzkoušet upgrade SW. Nestojí to moc a je to pecka. Je to jako koupit nový přístroj.

Jen mě nebavilo to řešit na vícekrát. U mě vlastně probíhala instalace NUC 1 den (duben 2017). Update DAC 1 den (před 14ti dny) a update NUC 1 den (nyní). A tak jsem požádal, zda-li by tým Sroll nezvážil update online na dálku. Všem by to ušetřilo čas i peníze.
LH potvrdil, že to svým zákazníkům plánuje nabízet jako službu. *palec* Tak snad to v budoucnu klapne.

Poslech u mě stále možný, jen upozorňuji, že můj NUC je stacionární a nepřenosný. Nemám nainstalovanou přenosnou verzi. Ale dá se vyžádat, takovou přenosku má LŠ. Jen nevím co to stojí a jaké to má mínusy. Ta nepřenosná je prý jednodužší a tak i efektivnější - pokud jsem ten technický výklad pochopil správně :D
SROLL Purity Kapton repro, Purity Kapton RCA, USB Purity Kapton, síťové Purity Power Cables.

kychtax
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kychtax » 11 črc 2017 22:37

Skoda jsi zmeny napopsal vic. Kdyz nekdo rekne, ze se zvuk rozlil, mne to vydesi.
..Ze je to neostre nebo ma rozmazly soundstage.
Jeste jeden "rozlity" zvuk jsem zazil a to taky nebylo moc prijemne (teda bylo to prijemne, ale jen na prvni efekt).
Takovy velmi rychly a nesouci se zvuk po celem dome.
Coz taky nebylo zrovna prijemne.
Nic z toho se, hadam, po upgrade nestalo. ;)
Osobne jsem na sw upravy (hratky s resamplery, oversamplery, filtry atd.) opatrny a spis skepticky. Vetsinou jsem se rad vratil zpatky.
Nejvíce aktivní fórum:Kabely :-)

sonofstars
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sonofstars » 11 črc 2017 22:54

Ne to ne. Hezky příjemně se dostal zvuk do celé místnosti. Zpětně vzato to hrálo jakoby minimalisticky, lokalizovaně v prostoru aparatury a teď slyším zvuk ve větším prostoru. Hodně překvapil prostor a více efektů v mnoha skladbách - např. ve skladbě J. Korna, dynamika a detaily v Pentatonix, bass a rytmus v Cohenovi, .... no prostě hodně změn a příjemných.

Já neumím popisovat co se změnilo, jen to cítím a slyším. U změn mě napadá připodobnění k rozprostření se z malé splácnuté koule do prostoru.

*2thumbsup*

dkdkdk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dkdkdk » 12 črc 2017 04:36

Fotka nebo screen jak vypadá uživatelské rozhraní k NUCu na tabletu, telefonu?

slimy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slimy » 12 črc 2017 04:43

MPDroid

sonofstars
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sonofstars » 12 črc 2017 09:03

Já používám na doporučení LH tablet a aplikaci MPDluxe, ale už prý vyvíjí vlastní rozhraní.
Ilustrační foto:

Obrázek

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelDosko » 12 črc 2017 09:22

to je dost orezane rozhrani teda
PMA PA4 Big Brother, premp SPaudio P1, DAC SPaudio D1, Aurum Cantus V8F, filtrace Noble Audio, kabely SPaudio SC1,LC1,PC1, Pangea AC9, iFi iUSBPower,iFi iPurifier 2, Fidelizer Pro, Foobar

sonofstars
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sonofstars » 12 črc 2017 09:52

No to sice je, ale hlavní funkci plní - pouští hudbu z pohodlí sedačky *palec*
Nebráním se mrknout na nějaké doporučení a otestovat. Preferuji Appstore aplikace.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelDosko » 12 črc 2017 11:18

appstore ? NUC ti jede na linuxu, ta ovládací aplikace musí odpovídat přehrávači na NUC
PMA PA4 Big Brother, premp SPaudio P1, DAC SPaudio D1, Aurum Cantus V8F, filtrace Noble Audio, kabely SPaudio SC1,LC1,PC1, Pangea AC9, iFi iUSBPower,iFi iPurifier 2, Fidelizer Pro, Foobar

Fidas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fidas » 12 črc 2017 11:51

Ten NUC není vůbec špatný, hraje stejně - ne li lépe než Aurender. Slyšel jsem u sebe doma.
Kdyby NUC měl Tidal, byla by to bomba.
Tidal, Aurender N100, Sroll Epos, Sroll Rhytm, filtr NA
Piega TC70X
kabely komplet Sroll Kapton.
Kočky +Matylda, Julie +Mikeš, Zuzín a Betynka
http://www.intimboard.eu

slimy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slimy » 12 črc 2017 12:16

to PavelDiosko

Nuc jede na Linuxu a jde ovládat přes Android, Apple i Win ( myslím :D ).

WaVe_99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od WaVe_99 » 12 črc 2017 13:19

Na Gentoo jede MPD, tomu odpovidaji i aplikace, co se vam na tom rozhrani nezda? Lze proste pouzit jakoukoliv appku na ovladani MPD serveru, par jich je a jsou v pohode, tedy pro moje potreby, nepouzivam streamovaci sluzby... Sonofstars - delas temi zmatky a neznalosti v popisovani skvelemu Sroll teamu medvedi sluzbu, promin... Precist si, ze tvuj NUC je neprenosny a stacionarni - to je skutecne utrpeni... Mas ho snad prisroubovanej napevno ke stolu, nevratne? :-)

Ad.update FW v DACu a SW v NUCu - souhlas, sam jsem byl prekvapen a kupodivu vic z updatu v NUCu, Hlava mi to moc nebere, ale je to tak, LH je fakt genialni...

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PavelDosko » 12 črc 2017 13:22

slimy píše:to PavelDiosko

Nuc jede na Linuxu a jde ovládat přes Android, Apple i Win ( myslím :D ).
o tom řeč přece nebyla, byla o rozhraní, ach jo ... prostě přehrávač v jednom OS má a nebo nemusí mít rozhraní (rozuměj aplikaci na ovládání z jiného OS), je-li tato s takhle chudým designem tak hledat další v app store na ovládání MPD bude dost problém

slimy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slimy » 12 črc 2017 13:34

PavelDosko píše:appstore ? NUC ti jede na linuxu, ta ovládací aplikace musí odpovídat přehrávači na NUC
Tak se vyjadruj presne, ach jo....

Odpovědět