Úvaha o cenách tzv. high-endu

Linky na zajímavé HiFi časopisy, projekty v CZ i zahraničí
Odar

Re: Úvaha o cenách tzv. high-endu

Příspěvek od Odar » 11 led 2017 23:46

Neviem, kto je Ragnarok, ziadnu recenziu som necital a je mi to suma fuk. Jedine co tvrdim, ze ak je pristroj technicky zle prevedeny, tak je to fakt, s ktorym sa musis zmierit, bez ohladu na to, ci sa ti jeho zvuk paci, alebo nie.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 12 led 2017 14:41

@sekal: jo, ten komentář je zajímavý, ale definitivní pravdu asi nepřináší, alespoň pro mě - osobně bohužel neumím 100% posoudit, kde je tady definitivně pravda. Faktem je, že člověk, který to v té rezenzi měřil, sám následně hledal způsob, jak to přeměřit vzhledem ke specifickému tech. řešení, tj. jako technik přijal argument výrobce a uznal, že metodika měření nebyla v daném případě možná vhodná... a pokusil se přeměřit zesilovač tak, aby se dobral odpovídajících výsledků... Plyne tedy z té recenze jednoznačně něco, když si tu poslední stránku s měřením člověk přečte pečlivě celou? Já fakt pořád nevím.
Odar píše:Neviem, kto je Ragnarok, ziadnu recenziu som necital a je mi to suma fuk. Jedine co tvrdim, ze ak je pristroj technicky zle prevedeny, tak je to fakt, s ktorym sa musis zmierit, bez ohladu na to, ci sa ti jeho zvuk paci, alebo nie.
@Odar: Samozřejmě, že pokud je něco tech. špatně provedeného, nebudu to zpochybňovat, ale pořád zde nevidím nic jednoznačného. Pro tvou informaci: Schiit Ragnarok je ten zesilovač, o kterém se píše v té recenzi - http://www.stereophile.com/content/schi ... zpoSk53.97, na které asi zakládáš své tvrzení, že je nějaký přístroj od Schiitu (Schiit Ragnarok) "zle prevedeny", přestože jsi ji vůbec nečetl. Nebo logicky: Vzhledem k tomu, že jsi tu recenzi nečetl, jak sám přiznáváš, je tvůj dojem zlého provedení nějakého přístroje od Schiitu založený na něčem jiném. Na čem? A jaký přístroj máš na mysli?

I když bych připustil, že se Schiit Ragnarok nepovedl, což je mi vcelku jedno, protože jsem ho nikdy neslyšel, neřešil a nejsem fanouškem značky, tak to nemusí vypovídat vcelku nic o jiných výrobcích stejné značky. Rád bych se opravdu držel fakt.

BVa

Příspěvek od BVa » 12 led 2017 15:00

Argumentácia výrobcu je úplne mimo, ten zosilňovač má kľudový príkon 75W!! (podľa špecifikácie), pritom sa úzkostlivo šetrí na kľudovom prúde konca (bias), pretože to prakticky nemá normálne chladenie, kde sa potom tých 75W (tepla) stratí???.. Celé je to choré. 100W zosilňovač merať pri nominálnom výkone 1W , pritom pri vybudení na 25W považovať skreslenie 34% za "akceptovateľné" je nezmysel. Tento konkrétny výrobok podľa výsledkov testu je jednoznačne "schiit". Ten "technik" (J.Atkinson) v Sterophile len nevie, ako by kulantne povedal čo si naozaj myslí, pretože ten časopis musí aj z niečoho žiť. Argumentácia výrobcu (pletie dohromady ofset a bias a podobné nezmysly) je len oblbovanie a technické nezmysly.

hřebík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hřebík » 12 led 2017 17:37

BVa: díky moc za vysvětlení! asi je načase, abych si to celé někdy nastudoval.

Odpovědět