Drevene difuzory-rozdil ve zvuku diky montazi?

Řešení akustiky poslechové místnosti, akustické panely, basové pasti.
LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Re: Drevene difuzory-rozdil ve zvuku diky montazi?

Příspěvek od LawIAR » 08 lis 2016 17:02

Noo ono čo viem, to až tak pravda nie je. Tá členitosť je daná aj počtom rôzne dlhých/tvarovaných hranolov, ktoré ten zvuk v stredných a vyšších frekvenciách "rozbíjajú" a práve tá množina frekvencií, ktorých by sa to týkalo, je týmto určovaná. Záleží od počtu a od dĺžky. Súhlasím, že toto má skôr estetický efekt ako reálny.

edit: pridávam krajšiu foto aj so stropom :D https://www.instagram.com/p/BLx2mv4gTju/
Hudba je našou láskou a zvuk sexom. A čím je uspokojujúcejší, tým nás to viac baví.

slayerss
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slayerss » 08 lis 2016 18:35

Ano na instagramu je jich fůra, vybral jsem tuhle letmo. Jinak vím že podle délky se ladí různé fr.... a odrazy ale v praxi na boční stěně jde spíše o to aby byla stěna členitá, přidám odkaz na mojí poslechovku ať víte o co jsem stvořil :D .

http://slayers.rajce.idnes.cz/Nova_slozka

Místnost má 4,8x3,8 , myslím taková klasika.
PC + DAC 1 USB full, HYPA1, HYPA17, Aurum Cantus M-102 + 2X subík / metal jak ďas

timcs
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od timcs » 08 lis 2016 20:15

slayerss píše:Ano na instagramu je jich fůra, vybral jsem tuhle letmo. Jinak vím že podle délky se ladí různé fr.... a odrazy ale v praxi na boční stěně jde spíše o to aby byla stěna členitá, přidám odkaz na mojí poslechovku ať víte o co jsem stvořil :D .

http://slayers.rajce.idnes.cz/Nova_slozka

Místnost má 4,8x3,8 , myslím taková klasika.
Vypadá to veľmi pekne. Máš tú posluchovku aj zmeranú, alebo si to robil len náhodou podľa sluchu? Na bočné steny by som ešte v mieste prvých odrazov doporučil doplniť aj absorbent, spresní sa tým priestor nahrávky, eliminujú sa odrazy od bočných stien.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 08 lis 2016 20:20

Ahoj Slayerssi,
más to moc hezké (vymazlené) a urcite i úcinné, ale tyhle fotky jednoznacne patrí do vlákna "Poslechovky nasich kolegu" :!:

Jen *offtopic* , vtip, i kdyz.... ;)

(Bohuzel tady to vlákno nejak zapadlo. :) )
Verim jen svym usim!

slayerss
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slayerss » 10 lis 2016 19:47

Pánové nějak to tady zapadlo, ptal jsem se jak byly frézovány drážky do desek a co je pod nimi za matroš, díky za odpověď.
Na vloženém obrázku od fotolaika.
PC + DAC 1 USB full, HYPA1, HYPA17, Aurum Cantus M-102 + 2X subík / metal jak ďas

Vintage1
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vintage1 » 24 pro 2016 22:27

Zdravím,dovolte malý příspěvek,domnívám se,že rozdíl nastává tím,že přišroubovaný difuzor zakryje stěnu v ploše tohoto segmentu,stěna,jejíž činitel zvukové pohltivosti ALFA/Hz,resp.ALFA stř.,tak přestane "přispívat" k akustice prostoru.V případě opření difuzoru zůstává prostor za ním pro zvuk"přístupný" pohltivost stěny zůstává ve hře /velikost odstupu,škvíry může pouze trochu znepříjemnit vstup některým frekvenčním pásmům/navíc do celkové bilance přistupuje další plocha/čelo i zadní stěna difuzoru/,při modelování zvukového pole by to bylo v koeficientu " stupeň zaplnění prostoru rozptylovými tělesy" a "pohltivost rozptylových těles". .Difuzory samy o sobě mají hlavně zajistit difuzitu zvukového pole v celé kubatuře /míchají polívku /,jejich materiálové řešení je podružné,spíš jde o estetiku a možnost údržby a hořlavost.Mezi činitelem pohltivosti čel řezaných hranolů a štukem je rozdíl minimální,rovněž u těžkých a strukturovaných difuzorů nehrozí vibrace,neb vlastní rezonanční kmitočet segmentu je kolem 10 Hz.
Dokonalou difuzitu najdete v jednom sále kláštera Le Mont St.Michael na rozhraní Bretaně a Normandie,kde od stropu na různě dlouhých vlascích vizí plexidestičky,jsou jich tisíce,takže jejich plocha je obrovská a i při minimální pohltivosti plexi se projeví jako absorbent,nízkofrekveční složky to částečně pohltí taky,neboť malé mezery mezi destičkami a vysoká gotická klenba nad podhledem/rezonanční kubatura/ fungují jako laděný štěrbinový rezonátor.
Nevím,kolik panelů o jaké výměře bylo přítomno,každopádně slyšíte mimořádně dobře :)

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 28 pro 2016 10:38

vintage1
byly opřeny/ přišroubovány 4 difuzory ze špalíků z borovice (1 ks 60 x 60 cm, cca. 20 kg).
ty co jsou na foto výše.
plasma panasonic,denon avr2908,denon dvd1920, xavian tronfa +mia + scena.
el.filtr, repro kabely paolo, audioquest hdmi3, el.supra

Jiri
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri » 23 led 2017 16:21

Dlouho jsem se odhodlával investovat do těch dřevěných difuzorů ale teď nelituji, investice do akustiky místnosti se mi opravdu vyplatila protože je to hooodně slyšet :)

Obrázek
Sroll Epos mk2 -> Sroll Rhythm -> Vivid B1 (Intel NUC by CASEA; Sroll Kapton cables)

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 23 led 2017 18:44

jiri
krásná sestava! co tam máš za kabely, prosím?
:-)
dovol mi 2 dotazy:
proč jsi se dlouho odhodlával?
na ty dřevěné se přeci sakra jinak kouká. než na polystyrén, ne? a cena je též skvělá.
nemáš jich nějak málo?
když to vezmu jako klávesnici telefonu tak bych:
sundal tu 2ku.
přidal naopak 1+3 a 7+9.
teď máš 4 ks a já bych pověsil 7 ks.
na 2+8 pověsil panel absopční. stejně velký
ale je to jen "klávesnicový tip". kulich ti určitě 4 další difosory půjčí na zkoušku.
(pozor: tvrdím, že pověšené "znějí" jinak než jen opřené)
ať to hraje/těší/drží!
plasma panasonic,denon avr2908,denon dvd1920, xavian tronfa +mia + scena.
el.filtr, repro kabely paolo, audioquest hdmi3, el.supra

Jarda69
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda69 » 23 led 2017 18:52

Co ten stolek, nekazí celkový efekt?

Jiri
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri » 24 led 2017 16:06

Odhodlával jsem se k tomu dlouho protože to znamenalo vystěhovat celou sestavu a navrtat pořádné úchyty pro ty docela dost těžké difuzory.
Ano, funkčnost oproti předchozímu polystyrénovému difuzoru je vyšší ale to může být i vzhledem k tomu, že tento dřevěný je mnohem členitější.
Není to ještě kompletně dokončené, chystám se přidat absorbčně-difuzní prvky a vyzkouším různé kombinace umístění s dřev. difuzory.

Stolek na komponenty prostě potřebuji ale snažil jsem se pořídit co nejnižší aby nebyl překážkou mezi měniči obou reprosoustav což se povedlo.
Sroll Epos mk2 -> Sroll Rhythm -> Vivid B1 (Intel NUC by CASEA; Sroll Kapton cables)

Odpovědět