Amarock Studio

Amarock Studio bylo založeno s jasným cílem, nabídnout zákazníkům všech cenových kategorií ucelené, perfektně vyladěné systémy, které i ve vašich domácích podmínkách vyniknou především zprostředkováním dokonalé reprodukce HUDBY. To vše s osobním přístupem ve dvou akusticky upravených místnostech a jednoho bytového studia. Rovněž provádíme měření a návrh akustiky poslechového prostoru.

Akce/výprodeje: www.amarockstudio.cz/doprodej

Provádíme komplexní dodávky audio systémů včetně měření akustických vlastností prostoru a návrhu optimálního řešení poslechové místnosti s důrazem na design i funkci. Jsme partnerem značky Vicoustic, předního výrobce akustických panelů. Specializujeme se na kabely a sortiment Nordost, QRT. Jako jediní máme k dispozici přes 60 demonstračních vzorků všech úrovní včetně referenční série Valhalla2, kompletní sortiment unikátních zemnících jednotek QRT. V současnosti začínáme působit také jako dovozce s cílem dynamicky rozvíjet naše portfolio a nabízet promyšlené a vyladěné systémy pro tu nejkvalitnější reprodukci hudby.

Informace od studia Amarock Studio

Uživatelský avatar
Petr 5
Příspěvky: 251
Registrován: 26 dub 2008 13:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Informace od studia Amarock Studio

Příspěvek od Petr 5 »

S nadšením a hrdostí oznamujeme, že jsme se stali oficiálními distributory francouzské značky Métronome a její ultra high-endové odnože Kalista.
Firma slaví letos 30. výročí své existence a i když začínala jako výrobce CD přehrávačů a D/A převodníků pro jiné slavné franouzské jméno - firmu Jadis - tak dnes je výrobcem jedněch z nejlepších mechanik, převodníků a kompletních přehrávačů v oboru high-endu.

Postupně budeme ve studiu představovat jednotlivé modely, abyste se mohli přesvědčit o jejich zvukových kvalitách.

Více naleznete na našem webu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

Petr Svoboda
Amarock Studio | Naim Studio

Uživatelský avatar
Petr 5
Příspěvky: 251
Registrován: 26 dub 2008 13:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Informace od studia Amarock Studio

Příspěvek od Petr 5 »

PREMIÉRA

V Amarock studiu trvale nainstalován uniikátní CD/SACD přehrávač Métronome - AQWO.
Tento unikátní přístroj vyniká vysokou věrností reprodukované hudby i při přehrávání klasického CD formátu.

Pokud chcete tento SACD přehrávač slyšet, neváhejte mě kontaktovat: 777 601 851 , nebo se objednejte na poslech prostřednictvím kontaktního formuláře: https://www.amarockstudio.cz/kontakt

Jedná se o strategický produkt tzv, dotovaný a Ikdyž není levný, lze jej zařadit do jakéhokoliv řetězce bez finančního limitu. Koncept vnitřních obvodů těží z firemního TOP playeru modelu KALISTA - Dreamplay ONE.

Métronome AQWO je k dispozici také v černé verzi :
Obrázek
Obrázek

Zde detailnější informace:

Métronome Technologie, světový leader v high-end digitálních zdrojích signálu, uvedl na svět svůj první SACD / CD přehrávač a D/A převodník: AQWO.

Trvalo téměř 15 měsíců intenzivního výzkumu a vývoje, než Métronome uvedli svůj první SACD / CD přehrávač a D/A převodník jménem AQWO. Spolu s integrovaným DACem, CD mechanismem s posuvnými horními dvířky je to cesta k nejkvalitnější reprodukci CD a SACD. Moderní design nese nezaměnitelnou stopu Métronome a vyniká svou elegancí, vizuální čistotou a robustní konstrukcí.
Je snadné zamilovat se i do 6,5" dotykové obrazovky s poměrem 21:9, díky níž si užijete prozkoumávání všech možností AQWO.
S AQWO dělá Métronome Technologie další krok na cestě stát se celosvětovým leadrem v produkci SACD / CD přehrávání a digitálně-analogového převodu.
V nadčasovém designu a s nekompromisní kvalitou výroby je v AQWO zhmotněný nejlepší SACD přehrávač a D/A převodník ve firemní nabídce, který vám dovolí užít si dvě nezávislé jednotky v jednom šasi a to při zachování kvality oddělených přístrojů.
Pod vrchním krytem tepe SACD / CD transport D&M z profesionální sféry, který firma vylepšila vlastními nápady a který snadno čte CD i SACD disky, z nichž extrahuje i ty nejjemnější detaily a nabízí výjimečné zvukové výkony. Mechanika je umístěna centrálně, aby se redukoval nežádoucí jitter a díky závaží z Delrinu a šachtě z nerezové oceli nabízí bezprecedentní preciznost a stabilitu.

Pro D/A převod využívá AQWO dva čipy AK4497, na každém kanálu jeden s rozlišením 32 bit / 384 kHz a podporou až DSD 512 v nativním formátu. Čipy zajišťují excelentní preciznost a vzdušnost.
Napájecí zdroj s 15 oddělenými regulovanými částmi pro každou část přístroje a 4 dedikovanými vysoce kvalitními toroidními transformátory mají také vlastní ochranné části proti EMI / RFA rušení, celé řešení také potlačuje nežádoucí vibrace a snadno zvládá i ty nejrychlejší požadavky na dodání proudu.

Vnitřní obvody jsou umístěny na několika oddělených deskách plošných spojů pro co nejlepší izolaci kritických obvodů. Stínění ale samozřejmě poskytuje také samotné šasi (43,5 x 11 x 43,5 cm / 16 kg) z hliníku letecké kvality. Perfektní uzemnění je vedeno napříč celým přístrojem.
Analogové výstupní obvody mohou dle vašeho přání pracovat buď s klasickými operačními zesilovači OPA 604 nebo elektronkami, obé pracuje v čisté třídě A. Elektronky JAN6922 pak lze zvolit i jako pozdější upgrade.

Co víc, AQWO má několik digitálních vstupů a výstupů, což dává audio nadšencům velkou svobodu a poslouží jednak jako čistý transport s externím D/A převodníkem, nebo právě jako čistý D/A převodník.
V přístroji lze nastavit jak úroveň výstupního napětí, tak digitální filtry nebo třeba drobnosti jako je barevné schéma displeje.
K dispozici v černé a stříbrné variantě, vyrábí jej speciálně trénovaný malý tým pracovníků, samozřejmě dle firemní tradice plně ručně. Každá jednotka vyžaduje 40 hodin čisté práce a všechny její součásti jsou vyráběny ve Francii. Na závěr výrobního procesu čeká jeden každý kus také pečlivé a dlouhé ruční testování po minimálně 48 hodin, aby byla zajištěna dokonalá spolehlivost.

Digitální vstupy: 2x AES/EBU, 2x koax, 2x optika, 1x USB B Digitální výstupy: 1x AES/EBU, 1x koax, 1x optika, 1x HDMI I2S
Analogové výstupy: 1x RCA (pár), 1x XLR (pár) Celkové harmonické zkreslení: > 95 dB
Frekvenční rozsah: 10 - 50 000 Hz +/- 0,1 dB Odstup signálu a šumu: 95 dB
Otočení fáze: +/- 1° Dynamický rozsah: 140 dB

V Amarockstudiu máme nainstalováno trvale k poslechu a již dorazil také nižší bratr Métronome- Le player 2S. O tom až příště, zatím rozehráváme.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu.
Amarock Studio | Naim Studio

Uživatelský avatar
Petr 5
Příspěvky: 251
Registrován: 26 dub 2008 13:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Informace od studia Amarock Studio

Příspěvek od Petr 5 »

PREMIÉRA !

Dlouho očekávané streamery Naim Audio ND 555, NDX2, ND5XS2 jsou v Amarock studiu trvale k poslechu.

Obrázek

Více než 12 měsíců trvalo, než se nám podařilo získat tuto inovovanou velmi úspěšnou sérii streamerů od anglické firmy Naim Audio.
Jako jediní v Česku a Slovensku, máme trvale ve studiu k poslechu všechny tři zařízení, Je to další krok, kterým chceme našim váženým zákazníkům nabídnout v prostorách studia srovnání všech modelů, abyste si uděleli jasnou představu o tom, který přístroj Vám může zvukově lépe vyhovovat.

Zde referenční model Naim Audio ND 555 s napájecím zdrojem PS 555 DR. Jedná se o mimořádný streamer, který se stává ve firemním portfóliu referenčním zařízením s mimořádným projevem zvuku. Jako by to ani nebyl digitální produkt, ale ultimativní plně analogový zdroj :shock:

Obrázek
Amarock Studio | Naim Studio

Uživatelský avatar
Petr 5
Příspěvky: 251
Registrován: 26 dub 2008 13:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Informace od studia Amarock Studio

Příspěvek od Petr 5 »

VELKÁ PREMIÉRA !!!

Do naší nabídky přivádíme ultimativního výrobce reprosoustav - stali jsme se pro ČR a SR distributory unikántní značky Rockport Technolgoies.
První modely, které zažijí svou oficiální premiéru na Audio Video Show Praha 2019 salónek Leporello 1.patro, už se rozehrávají v našem novém studiu.

Zde aktuální foto ze studia, kde právě proběhla detailní recenze modelu AVIOR 2 , který bude představen an AVS 2019 PRAHA ve dnech 1-2.3.2019

Obrázek
ObrázekDistribuce tohoto bezkompromisního výrobce reprosoustav jsme si vybrali po dlouhém a pečlivém výběru z mnoha výrobců po celém světě. Osobně toto považuji za uzavření 25 letého hledání reprosoustav dle mého vkusu tzv KONEČNÁ.
Hlavní kritérium výběru bylo : dokonalá reprodukce hudby všech žánrů bez omezení, naprostá koherentnost, dokonalé zobrazování prostoru nahrávky a přirozená reprodukce barvy jednotlivých nástrojů včetně různých nuancí a mikrodetailů, tak jak jej známe ve skutečnosti. Myslím, že se to hodně přiblížilo :)

Výrobce používá vlastní konstrukční principy, vlastní konstrukci a výrobu měničů : basové měniče + středotónové, vyrobené z proměnlivou tloušťkou membrány (šachovnicově) z uhlíkových vláken.
Obrázek
Taktéž samotná ozvučnice je na poklep dokonale mrtvá. Stojí za tím jednak tloušťka stěn (nejtlustší je čelní panel s měniči - ten má neskutečnou tloušťku přes 15 cm, ostatní stěny mají tloušťku proměnlivou), ale také skutečnost, že kabinet je vlastně složeninou kovových odlitků s pečlivě vsazenými vnitřními vzpěrami. Obě části ozvučnice se do sebe zasunou a prostor mezi nimi se vyplňuje materiálem podobným pryskyřici, vyztuženým ještě skelnými vlákny - to vše dohromady pak vytváří tak dokonale inertní hmotu, že ani při poměrně velké hlasitosti prostě na ozvučnici nic necítíte. Tvary ozvučnic pak nejsou náhodné, ale generované pomocí 3D programů.

Zde odkaz na prezentační video : Více naleznete na našem webu : http://www.amarockstudio.cz
Nebo na webu výrobce : http://www.rockporttechnologies.com


Zde aktuální vrcholný model Rockport Technologies - LYRA s úctyhodnou váhou za ks/ 252 Kg
Obrázek

Dříve referenční model Arrakis : Obrázek

Zde základní 3.pásmový model ATRIA2 :
Obrázek
Amarock Studio | Naim Studio

Uživatelský avatar
Petr 5
Příspěvky: 251
Registrován: 26 dub 2008 13:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Informace od studia Amarock Studio

Příspěvek od Petr 5 »

Amarock Studio otevírá nový showroom v centru Kopřivnice !!!

Vážení příznivci kvalitního zvuku.

Dovolte mě, abych Vás prostřednictvím firmy (dříve) Naim studio, nyní Amarockstudio pozval ve dnech 12.4. a 13.4. 2019 vždy od 10 - 18:00 hodin na slavnostní otevření nového showroom v centru Kopřivnice.
Jedná se o dva akusticky ošetřené prostory 42 m2 a 20m2 nabité špičkovou elektronikou.
Co uslyšite? Shodnou ultimativní sestavu jako na výstavě AVS2019 Praha, která se konala minulý měsíc.

Reprosoustavy Rockport Technologies - AVIOR 2 + cd přehrávač KALISTA Dreamplay One + dělený zesilovač Pass Labs, vše na kabelech Nordost Valhalla 2.
Budete mít znovu možnost se přesvědčit na vlastní uši o tom, jak hraje tato ultimativní sestava za několik miliónů Kč a nakolik se podobá reálnému zážitku z poslechu hudby. Proto neváhejte s návštěvou, akce se již nemusí nikdy opakovat.

Součástí této dvoudenní akce bude malé občerstvení a rovněž slosování o ceny (v hodnotě více než 20.000,-Kč) viz odkaz a seznam cen naleznete na našem novém webu v sekci novinky : http://www.amarockstudio.cz
Slosování proběhne v sobotu 13.4. v 18:00 při ukončení akce.

Neváhejte si včas zarezervovat předběžnou hodinu a termín Vaši návštěvy, všichni budete velmi vítáni !!!
Z důvodu Vašeho pohodlí bych Vás poprosil v případě zájmu o sdělení předběžné hodiny a dne Vašeho příjezdu formou e-mailu nebo telefonicky a to k vůli časovému plánu obsazení poslechových místností.

Kde nás najdete : ul. Čsl. armády 1328 Kopřivnice 74221 budova Komerční banky 1.patro. (Před budovou je dostatečná kapacita k parkování)
Budu velice rád, když přijmete mé pozvání a s některými se po letech znovu setkám.
Budu se na Vás těšit.

Petr Svoboda Amarock Studio
Amarock Studio | Naim Studio

Uživatelský avatar
Petr 5
Příspěvky: 251
Registrován: 26 dub 2008 13:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Informace od studia Amarock Studio

Příspěvek od Petr 5 »

Od otevření nového studia v Kopřivnici uběhlo již nemálo času a já bych rád touto cestou ještě jednou poděkoval všem, kteří se účastnili slavnostního otevření nového showroomu Amarock studia v Kopřivnici.
Z různých krajů České republiky se sjelo do našeho nového studia desítky posluchačů a panovala velmi příjemná nálada po oba dny. Obě poslechové místnosti byly převážně zaplněny a někdy doslova praskaly ve švech a odchod návštěvníků se neustále oddaloval :razz: V sobotu kolem 17 hodiny jsme slavnostně vylosovali za přítomnosti mnoha návštěvníků 10 zajímavých cen. Seznam výherců naleznete na našich webových stránkách.

Jediné co mě velmi mrzelo, že ač byly mezi návštěvníky hodinové intervaly, stále bylo plno a já jsem se nemohl tak jak tomu bývá u mě zvykem, věnovat všem na 100 %, za což se moc omlouvám a věřím, že takovou akci nedělám naposled. V některých chvílích jsem měl pocit že AVS 2019 v Praze ještě neskončila a přesunula se do prostor našeho studia :lol:

Věřím, že někteří návštěvníci zde napíšou i své dojmy, případně doplní nějaké fotky, já jich bohužel moc nemám.

Viz níže reálné foto ze studia :

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


zde taky jedno video z akce :
Amarock Studio | Naim Studio

Uživatelský avatar
Petr 5
Příspěvky: 251
Registrován: 26 dub 2008 13:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Informace od studia Amarock Studio

Příspěvek od Petr 5 »

Na návštěvě u Kalista a Métronome ve Francii.

Obrázek

Před pár týdny jsem navštívil s šéfredaktorem Hi-Fi Voice magazínu p. Danielem Březinou továrnu firem KALISTA a Métronome
V Hi-Fi Voice vyšel pěkný článek o celé návštěvě : https://www.hifi-voice.com/profily/fact ... -metronome
Amarock Studio | Naim Studio

Uživatelský avatar
Petr 5
Příspěvky: 251
Registrován: 26 dub 2008 13:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Informace od studia Amarock Studio

Příspěvek od Petr 5 »

KEF léto v Amarockstudiu.

Ucelená série reprosoustav KEF R5,R7,R11 trvale k poslechu.

Obrázek

Ve studiu jsou trvale instalovány reprosoustavy KEF série R a taky model REFERENCE 5, abyste si mohli jednotlivé modely v klidu poslechnout a porovnat v čem se vzájemně liší.
Specializujeme se na uvedenou značku, proto jsme pro Vás připravili vícero vyjímečných kombinací pro zprostředkování téměř dokonalého zvuku v dané cenové kategorii.
Ve vyjímečně muzikální kombinaci se nám osvědčilo předřazení D/A převodníku od Francouzské firmy Métronome Technologie, která se specializuje více než 30 let na vývoj a výrobu převodníků, konkrétně novinka model Métronome - Le-DAC a výborným partnerem pro zesílení jsou zesilovače anglické firmy Naim Audio.

Objednejte se k poslechu na tel: 777 601 851 nebo prostřednictvím kontaktního formuláře : https://www.amarockstudio.cz/kontakt
Amarock Studio | Naim Studio

Uživatelský avatar
Petr 5
Příspěvky: 251
Registrován: 26 dub 2008 13:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Informace od studia Amarock Studio

Příspěvek od Petr 5 »

Métronome Technologie - Le-DAC

Obrázek

Métronome Technologie, světový leader v high-end digitálních zdrojích signálu, uvedl na svět začátkem roku 2019 velmi dostupný D/A převodník s názvem : LE-DAC.

Francouzská firma Métronome Technologie byla založená v roce 1987 na jihozápadě Francie s cílem vyrábět nejlepší digitální zdroje pro špičkový audiofilský trh. Všechny výrobky jsou plně navrženy ve vlastním vývojovém pracovišti v centrále firmy, za kterou odpovídá Jean Marie Clauzel, majitel a hlavní designér. Hlavním cílem je vyrábět digitální zdroje, které znějí co nejvíce analogově, za použití vhodných technologií, s využitím našich vlastních odborníků k přímému poslechu. 100% komponentů včetně elektroniky je vyráběno ve Francii, ručně v naší dílně. Naší největší spokojeností je vyhovět požadavkům nejnáročnějších milovníků hudby a získat souhlas od mezinárodních recenzentů.

Klíčové vlastnosti Le DAC:

• Špičkový digitální analogový převodník s integrovaným napájecím zdrojem.
• Obsahuje jeden z nejlepších japonských konverzních čipů AKM: AK4493, Le DAC je vysokovýkonný D / A převodník (32 bitů / 384 kHz), který produkuje detailní, hudebně výkonnou a přirozenou reprodukci zvuku.
• Le DAC dekóduje formáty a přijímá signály v rozsahu od 44,1 do 192 kHz do svých klasických digitálních vstupů a do modulu USB typu B, který čte PCM až do 32 bitů / 384 kHz a DSD až 512.
• Analogová větev je vyvinuta se 4 násobnou polarizací OPA třídy A, pro získání vysoké šířky pásma s nízkou výstupní impedancí.
• Všechny díly jsou 100% navržené a vyrobené ve Francii.
• Kompletní kryt je vyroben z 2 mm tlustého ocelového plechu, včetně 10 mm předního masivního hliníku , aby byla zajištěna tuhá konstrukce eliminující vibrace.

Máme za sebou 30 let zkušeností s navrhováním výjimečných obvodů DAC dělených konstrukcí, poskytujících neuvěřitelný výkon převodu zvuku. Výrobky Métronome, které jsou známé mimořádně autentickým zvukem s přirozenou hloubkou. Každá jednotka je vyrobena na zakázku, v závislosti na požadavcích zákazníka.

• Montáž zahrnuje extrémní pozornost k detailu: 9 hodin nutných pro bezchybnou montáž každého Le DAC.
• „100% Made in France“: každá fáze od koncepce a designu po ruční pájení, montáž, testování .
• Všechny elektronické komponenty pečlivě vybíráme pro nejvyšší kvalitu s dosažením nejlepšího zvuku.
• Ušlechtilé a odolné materiály používané pro vysoce tuhou a dlouhodobou konstrukci
• Každá jednotka Le DAC je podrobena přísnému manuálnímu testování, aby byla zajištěna nejvyšší úroveň spolehlivosti a trvanlivosti.
• U každého Le DAC se provádí seriózní kontrola poslechovou zkouškou, aby byla ověřena maximální kvalita zvuku.
• 48 hodin zahořování každé jednotky Le DAC před odesláním je standardem.

Pověstná kvalita zvuku Métronome je známá svou muzikálností, vřelostí a zároveň detailností. Jak toho dosáhneme?

• Používáme pouze konverzní čipy Asahi Kasei Microdevices pro jejich nejuzavřenější a hudební zvukový profil.
• Uvnitř LeDAC jsme implementovali 1 vysoce kvalitní konverzní čip AK4493 pracující ve stereu.
• Pájení desky plošných spojů provádíme vždy ručně a přitom dodržujeme disciplínu ve směřování a umísťování jednotlivých komponent.
• Oddělení úseků napájecích zdrojů zajišťujeme mezistupňovou ochranu EMI / RFI.

Design napájení je know-how společnosti Metronome Technologie. Napájení považujeme za jeden z klíčových prvků odpovědných za nejvyšší kvalitu reprodukce zvuku.

• Le DAC má interní napájení prostřednictvím 8 samostatných linek pro regulaci výkonu používaných pro každou zásadní část digitální a analogové sekce
• 4 vysoce kvalitní toroidní výkonové transformátory pro snížení vibrací a zvýšení rychlých přechodů výkonu
• 80 filtračních kondenzátorů poskytuje mezistupňovou ochranu EMI / RFI pro nejlepší kvalitu.

Specifikace:

• Rozlišení: 32 bitů / 384 kHz stereo DSD 64 až 512 (ekv. Do vzorkovací frekvence 22,4 MHz)
• Dynamický rozsah: 175 dB / Deformace + šum: -140 dB Interní zpracování32 bit / Frekvenční pásmo s 32 až 211 kHz
• Analogový výstup: Třída A polarizace Šířka pásma: 10 Hz - 20 kHz +/- 0,1 dB Kapacita dynamického rozsahu: 140 dB
• Digitální vstupy: Všechny vstupy akceptují přiřazení 44,1 až 192 kHz: 2 x S / PDIF vstupy 75 Ohmů
• RCA konektory 2 x AES / EBU 110 Ohmů XLR konektory
• 2 x optický Toslink
• 1 x USB typ B: PCM 44,1 až 384 kHz / DSD 2,8 MHz až 22,4 MHz
• Analogové výstupy: nevyvážené 2,5 V RMS @ 0dB - 47 KOhms - konektory RCA 2,5 V RMS @ 0 dB - 600 Ohmů - XLR konektory.
• Napájení: 4 toroidální transformátory se 7 nezávislými regulačními linkami .
• Spotřeba energie: 35 VA
• Rozměry : 450 x 110 x 410 mm Hmotnost: 15 kg
• K dispozici v černé a stříbrné úpravě
.
Doporučená maloobchodní cena : 149.990,-Kč s DPH.

Obrázek

Převodník máme skladem a první zákazníci si již doslova užívají spokojeného poslechu. Bezesporu se jedná o nejdostupnější převodník od této High-End firmy z Francie, která využívá 30 let svých bohatých zkušeností při vývoji bezkompromisních,dělených konstrukcí DA převodníků a mechanik a již řadu let patří k hlavním leadrům na trhu.

Objednejte se do Amarockstudia na poslech, případně si domluvte zápujčku do vlastní sestavy, abyste se přesvědčili o kvalitách tohoto mimořádného DA převodníků, který snese srovnání s jakoukoliv konkurencí v dané cenové kategorii.
www.amarockstudio.cz nebo tel: 777 601 851
Amarock Studio | Naim Studio

Uživatelský avatar
Petr 5
Příspěvky: 251
Registrován: 26 dub 2008 13:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Informace od studia Amarock Studio

Příspěvek od Petr 5 »

Obrázek

Métronome Le-DAC - cenově nejdostupnější DAC právě získal platinovou nótu v audiomagazínu Hi-Fi Voice.

V malém českém rybníce se objevuje velmi dravá štika :)


cituji z článku : Navzdory tomu, že je Le DAC takovým "ekonomickým" řešením francouzských Métronome, tak se v jeho těle skrývá velký podíl nezaměnitelně muzikální a zábavné DNA tohoto výrobce. Je vidět, že přes tři dekády zkušeností s výrobou špičkových převodníků zanechaly nějakou tu stopu a je vlastně až k neuvěření, kolik dokáže Métronome vytěžit z jednoho jediného čipu D/A převodníku. Pokud tak hledáte skutečný high-endový D/A převodník, Le DAC už vás nechá nahlédnout do světa "velkých kluků", do toho opravdového high-endu, kde mizí hranice techniky a autentického zážitku.

Více zde : https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ome-le-dac
Amarock Studio | Naim Studio

Uživatelský avatar
Petr 5
Příspěvky: 251
Registrován: 26 dub 2008 13:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Informace od studia Amarock Studio

Příspěvek od Petr 5 »

S ohledem na zvýšený zájem o převodník Métronome Le-DAC a vícero dotazů a požadavků na možnost podívat se do útrob tohoto DACU, našel jsem ve svém osobním archivu z návštěvy továrny Métronome a Kalista jednu fotku viz níže: myslím že se svými 15 kg se nemá za co stydět :)Obrázek
Amarock Studio | Naim Studio

Uživatelský avatar
Petr 5
Příspěvky: 251
Registrován: 26 dub 2008 13:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Informace od studia Amarock Studio

Příspěvek od Petr 5 »

Métronome Technologie t-AQWO a c-AQWO.

Métronome nyní nabízí ultimativní kombinaci transportní SACD mechaniky a D/A převodníku řady AQWO, který má úctyhodnou váhu 50 Kg.
V současné době jde o referenční modely ve výrobním portfóliu firmy Métronome tzv KONEČNÁ .t-AQWO : dělený transport CD/SACD s externím napájecím zdrojem ELEKTRA.
Obrázek

c-AQWO: převodník s externím napájecím zdrojem ELEKTRA.
Obrázek

Obrázek

Métronome je jedním z leadrů trhu špičkových digitálních technologií pro přehrávání hudby a proto nepřekvapí, že nejnovější přírůstek do mladé řady AQWO je nekompromisně konstruovaný dělený přehrávač, sestávající z transportní SACD / CD mechaniky t|AQWO a D/A převodníku c|AQWO, kdy oba přístroje mají svůj externí perfekcionisticky sestavený napájecí zdroj Elektra.
Transportní mechanika v modelu t|AQWO staví na základě SACD mechanismu z profesionálního světa, kterou v Métronome doladili tak, aby odpovídala nejvyšším možným standardům. Převodník c|AQWO pak používá dvojici osvědčených čipů AK4497 s rozlišením 32 bit / 768 kHz, jeden na každý kanál. Čipy krom zmíněného rozlišení podporují také až DSD512.
Oba přístroje byly od základu navrženy přímo v Métronome a všechna řešení jsou plně podřízena kvalitě reprodukce. t|AQWO je dokonale rigidní (12 kg při rozměrech 43 x 12 x 42 cm) + 12 kg externí napájecí zdroj ELEKTRA. Převodník nabízí ovládání dotykovou obrazovkou o průměru 6" a signál lze přenést přes AES/EBU, S/PDIF, opitku nebo I2S v podobě HDMI. Tytéž konektory doplněné o USB má i neméně rigidní D/A převodník (12,7 kg při rozměrech 43 x 12 x 42 cm ) a externí napájecí zdroj ELEKTRA 14 Kg.
Napájecí zdroje jsou pak přizpůsobeny přesně pro daný přístroj - u transportu je trojice toroidů a 7 napájecích zdrojů, u převodníku dokonce čtveřce toroidů a 11 napájecích zdrojů.
Dostupné v černé nebo stříbrné barvě.

Více informací naleznete na našem webu, případně nás neváhejte navštívit, převodník c-AQWO se již perfektně rozehrál a nyní již začíná sbírat pochvalné ódy od zákazníků a taky recenzentů.
Amarock Studio | Naim Studio

Uživatelský avatar
Petr 5
Příspěvky: 251
Registrován: 26 dub 2008 13:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Informace od studia Amarock Studio

Příspěvek od Petr 5 »

Nedávno vyšla nová recenze na vynikající 3 pásmové reprosoustavy amerického výrobce Rockport Technologies AVIOR2.

Obrázek

SoundStage ULTRA - Recenze ZDE : https://www.soundstageultra.com/index.p ... nt-reviewsPřijďte si vychutnat mimořádný zážitek z poslechu do našeho studia.
Amarock Studio | Naim Studio

Uživatelský avatar
Petr 5
Příspěvky: 251
Registrován: 26 dub 2008 13:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Informace od studia Amarock Studio

Příspěvek od Petr 5 »

PREMIÉRA - VITUS AUDIO

S radostí oznamujeme, že do našeho vybraného portfolia přibyla výjimečná dánská značka Vitus Audio, které se specializuje na výrobu zesilovačů té nejvyšší kategorie.

Od 1.1.2020 jsem distributoři pro Českou a Slovenskou republiku.

Zajímavou DEVIZOU některých zesilovačů je přepínatelný režim čisté třídy A na AB + dva režimy zvuku ‘Classic Mode’ and ‘Rock mode’.
Oddělený napájecí zdroj s plně regulovanou výstupní částí jen umocní mimořádnou konstrukci.

Obrázek
Obrázek

Na letošní výstavě AVS PRAHA 2020 která se koná ve dnech 28.2. a 29.2.2020, se budete moci přesvědčit v salónku LEPORELLO o mimořádných kvalitách zesilovačů Vitus Audio včetně reprosoustav Rockport Technologies a elektroniky Métronome , kde v expozici Amarock studia představíme PREMIÉRU několika unikátních výrobků.

Více informací nelaznete na našem webu : www.amarockstudio.cz
Amarock Studio | Naim Studio

Uživatelský avatar
Petr 5
Příspěvky: 251
Registrován: 26 dub 2008 13:57
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Informace od studia Amarock Studio

Příspěvek od Petr 5 »

Vitus Audio RI 101.

V Amarock studiu je trvale k poslechu nejprodávanější int. zesilovač od Vitus Audio RI-101 s DAC / stream modulem, který již po řadu let dokázal nasbírat nejedno pozitivní ocenění.

Obrázek

Je to cenově nejdostupnější model z portfólia firmy, ovšem parametry tomu vůbec nenasvědčují :)

Ve spojení s mimořádnými reprosoustavami Rockport Technologies ATRIA 2 a zdrojovou elektronikou Métronome AQWO, dokáže tento mimořádný zesilovač vykouzlit dokonalý zážitek z poslechu hudby.
Se svým úctyhodným výkonem 2 x 350 W / 8 Ohm dokáže rozehrát jakékoliv reprosoustavy.
Zesilovač je modulární a je možnost si jej za příplatek objednat v provedení s DAC/stream modulem, nebo phono předzesilovačem.


Obrázek

Obrázek


Obrázek

Obrázek

Edgar Kramer, šéfredaktor Soundstage Australia, uvádí: „Vitus Audio RI-101 je úžasný zvukový umělec, který vyniká živostí a životem hudby, udržuje si tonální krásu, střední čistotu a uplatňuje přísnou kontrolu nad svou úžasnou hudbou.
"Je to těsný, poutavý a detailní bas, který téměř vyskočí z mixu, zatímco zesilovač RI-101 si jednoduše myslí:" Je to všechno, co máš...


Přijďte se přesvědčit na vlastní uši do studia, o jeho vyjímečných kvalitách.
Amarock Studio | Naim Studio