Síťový kabel model Roth Orfeo

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Síťový kabel model Roth Orfeo

Příspěvek od Kocmeister » 28 čer 2018 14:43

Před chvílí jsem Orfeo u Paola poslouchal a určitě housle ani nic jinýho nepíská. Ono dělat nějaký seriozní soudy v tomhle poslechovym prostoru neni zrovna ok download/file.php?id=1711

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 28 čer 2018 14:55

Proč by to nebylo seriozní a ok? Vždyť Honza píše, že se tak kabel jevil na jeho sestavě v jeho prostředí.

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 28 čer 2018 15:24

Zvukový projev
Jak popsat zvukový projev napájecího kabelu?
Jeho vliv se zásadním způsobem ukázal na zvuku centrálního reproduktoru B&W HTM2D krmeného
z multikanálového zesilovače DENON PAO. Na nahrávce „THE BERLIN CONCERT - live from the
Waldbühne“ (Blu-ray 0734491) se střídá na jevišti Anna Netrebko s Roladem Villazónem a Plácidem
Domingem. Ač tato nahrávka není zcela ideální a osobně mi některé pasáže prostorového zvuku
velikého orchestru vyloženě vadí, zvuk hlasů interpretů je, řekl bych, referenční.
Až s kabelem Roth Orfeo se mi hlas Rolanda Villazóna zdál opravdový a lehkost jeho zpěvu uvěřitelná.
Téměř taková, na jakou jsem zvyklý. Tam, kde třeba kabel Isotek 32A „zatáhl“ jeho hlas pocitově dolů
nebo kabel NBS celé vyznění zvuku tak nějak zatemnil a ze zpěvu odebral tu příjemnou vzdušnost,
tam Roth Orfeo ukázal malinké detaily dění na jevišti a vrátil zpět kudrlinky, kdy člověk „vidí“ zpěváka
plivat na mikrofon.
S kabelem Nordost Frey 2 zní zvuk téměř stejně jako s Roth Orfeo jen je trochu „placatý“ a nemá
správnou „výšku“ v prostoru domácího kina. S Nordost Frey 2 hraje centr B&W pocitově jen do
poloviny projekčního plátna. S Roth Orfeo se zvuk příjemně vytáhne vzhůru a zvukový obraz naroste
do očekávané výšky. Všechny ostatní kabely, které jsem proti Roth Orfeo vyzkoušel, byly tak nějak
zadušené, zahuhlané, unavené a třeba i bez „života“. Ani jeden z nich se, v součtu sledovaných
atributů zvuku jako podání pásem, prostor, detail, sykavky, pohodovost, kabelu Orfeo příliš
nepřiblížil.

Nahrávka koncertu The Police „Certifiable“ (Blu-ray B001194359) je neskutečně dynamická a na
„neduživé“ sestavě domácího kina se v multi-kanálu téměř nedá poslouchat. Linka hry Stinga na
basovou kytaru Fender P-Bass je zdůrazněná zvukařem někdy až příliš. Tady se na zpěvu Stinga a
pocitu z podání vyšších středů/výšek ukáže kvalita napájecího kabelu zaručeně. Díky kabelu Roth
Orfeo „hraje“ centr B&W lehce, rychle a basy nemaskují zvuk ostatních měničů. Na této nahrávce je
naříklad kabel Van den Hull Mains Power (očekávaně) zadýchaný a zvuk je díky němu pomalý. S
omezenou dynamikou. Oyaide Tunami zakryje svou „nabasovaností„ zvuk středů. Chybí mu jiskra,
barevnost a lehkost na středech. S kabelem NBS Signature se nahrávka skoro nedá poslouchat. Všeho
je příliš. Jako by se v signálové cestě objevil ekvalizér a „na šavlích“ se zvýraznily některé frekvence.

Testováno na sestavě u Lachima
domácí kino ve 120m3. Zesilovač Sroll Bimotore (2x 550W/8 trvalých) na B&W
803D2, 10-ti kanálový zesilovač Denon POA krmící v bi-amp/můstku centr B&W HTM2D2, filtrace
sestavou Isotek, samostatný elektrický přívod s hifi odpojovačem, na 90 % vyřešená akustika, zdroj
satelitní přijímač Vu+ Ultimo s lineárním zdrojem nebo „kombajn“ Denon 4010 s externími hodinami
v AVR Denon AVPA1HD pro potlačení jitteru …. a samozřejmě spousta kabelů.

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 28 čer 2018 15:30

Na vložené fotografii je dobře vidět, jak různé modely napájecích kabelů se mi sešly k porovnání.
Nordost Frey2, Isotek A32, Oyaide Tunami, NBS Signature, Van den Hull atd. Všechny stíněné. Kromě
kabelů Nordost. Plus Reference SaccoPower.
Přílohy
IMG_1700_web.JPG
Testované kabely
IMG_1700_web.JPG (1.08 MiB) Zobrazeno 523 x

Miero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miero » 28 čer 2018 15:40

paolo, sorry, ale test v ktorom chyba pre smrtelnika "referencny" netieneny "PC" kabel a idealne i lacny a pomerne lahko dostupny tieneny kabel[1] je dobry akurat na propagaciu drahych vyrobkov

[1] https://www.yshield.com/ww/electrical-p ... tor-cables

Miero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miero » 28 čer 2018 15:41

ma vobec nejaky z tych testovanych kablov tienene koncovky?

Miero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miero » 28 čer 2018 15:46

Zdeno1 píše:
28 čer 2018 14:41
... Měl jsem současně s usb i kabely napájecí a ani jsem neměl chuť je testovat, ale zapojil jsem ho nakonec, no jo a je to fakt slyšet, čím to bude to vůbec netuším, ale koupil jsem ho, tento upgrade má fakt smysl.
V pohode, beriem. No domnievam sa, ze by podobneho efektu slo dosiahnut i za radovo nizsiu cenu, napr. ten YShield z odkazu vyssie.

FS
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od FS » 28 čer 2018 16:02

*offtopic*
Miero píše:
28 čer 2018 15:40
paolo, sorry, ale test v ktorom chyba pre smrtelnika "referencny" netieneny "PC" kabel a idealne i lacny a pomerne lahko dostupny tieneny kabel[1] je dobry akurat na propagaciu drahych vyrobkov

[1] https://www.yshield.com/ww/electrical-p ... tor-cables
@Miero: A ty máš problém s tím, že někdo pozoruje vliv silového kabelu na zvuk, anebo s tím, že si za něj výrobce/prodejce řekne o dle tvého názoru vysokou částku? Nějak si z tvých příspěvků nemůžu vybrat, co tady vlastně prezentuješ.

tomatsu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tomatsu » 28 čer 2018 18:09

Zasada c.1 internetove komunikace - trollove se nekrmi - NIKDY !

Miero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miero » 28 čer 2018 19:32

cena bude zrejme adekvatna cene materialu a cene prace malovyrobcu

vlaste s tym nemam problem. drahe kable su vstupenkou do hifi snobarny, takze kupujte a vyrabajte :)

Oldear
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Oldear » 28 čer 2018 19:53

tomatsu
Svatá pravda, je to tady pořád dokola ve stejném provedení. Většinou obdobné útoky ze Slovenska a to od borců, co hifi nikdy neviděli ani neslyšeli, pouze o něm četli a googlili. Vyznačují se tím, že u Nicku nemaj na sebe žádný kontakt - to už o něčem vypovídá. Škoda, že toto forum už dávno není o hifi, ale spíš o zakomplexovaných zoufalcích a mělo by být moderované, tímto by Ti zoufalci ostrouhali. Hifisté sem už moc nechodí a dnešní mela kolem EAT Forte to jen potvrzuje. Plně souhlasím s Dastou, ale je to málo platné, protože Ti zoufalci nikdy nic takového jako kvalitní gramofon, předzes, silič a dospělé bedny neslyšeli. Zrovna tak sadu různých kabelů, to je stará historie, kterou jsme řešili již 70. a 80. letech.

BTW: EAT Forte jsem slyšel před časem v Německu: s EAT Phono Stage E-Glo, McIntosh a na konci Stella Utopia EM Evo. Zvuková nirvana a DA zejména basech ( SACD ) se absolutně nechytalo a to "o parník". Točila se Dire Straits - Brothers In Arms, 45 rpn od MOFI. Musíte to slyšet a nejen tušit, či odhadovat.

Miero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miero » 28 čer 2018 20:07

si si zrejme zmylil vlakno... inak to co hladas najdes imho na http://highendforum.cz/ ... na to aby dobre hifi hralo dobre, nie je z mojej skusenosti treba zazracny napajaci kabel ... ale ... radsej uz koncim ... nekrmte ma uz! :-D

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 28 čer 2018 22:08

A kolikrat nam budes tenhle svuj dojem jeste sdelovat?

Nevadi mi, ze mas svuj nazor plynouci z tvych znalosti a zkusenosti, byt je nesmyslny. Sam jsem jej taky zastaval v dobach, kdy jsem mel komponenty na urovni tvych. Ale proc tim spamujes snad kazde kabelove vlakno? Proc se za kazdou cenu snazis chytracit o vecech, ktere jsi v zivote nevidel a nezazil?

Chybi ti nadhled. Nebylo by lepsi si misto vecneho googleni teoretickych poznatku treba najit kamarady a zit i trochu realny zivot?

Miero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miero » 29 čer 2018 03:24

"Ale proc tim spamujes snad kazde kabelove vlakno?"
Sorry, za posledny rok som na tomto fore
kibicoval len v teme USB 2.0 kabely a v tomto vlakne, v ktorom paolo v uvode napisal tuto nepravdu, ktora ma aktivovala: "Měl tu být uveřejněný test, ale majitel fóra dal stopku zveřejnění".

Za tuto manipulaciu sa paolo doteraz IMHO verejne neomluvil.

Ale aj admin resp. nejaky moderator ma tiez maslo na hlave, lebo umazal moj dotaz na to, ze o com vsetkom sa tu moze pisat a nejake dalsie prispevky k tomu. Haj hou.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax » 29 čer 2018 16:03

Kocmeister píše:
28 čer 2018 14:43
Před chvílí jsem Orfeo u Paola poslouchal a určitě housle ani nic jinýho nepíská. Ono dělat nějaký seriozní soudy v tomhle poslechovym prostoru neni zrovna ok download/file.php?id=1711
Tome, nechapu. Co je s tim za problem. Je to urcite lepsi nez v 70% poslechovek, co jsem videl a slysel. Vcetne studia Mirka Rotha a jeho gauce na zadni stene a modu na basech. Nechapu, ze s tim neco neudela. Zeptejte se na nazor Michala, kdyz na nej tak date. Zna obe mistnosti. :roll: (samotného mě to zajímá)

Odpovědět