Síťový kabel model Roth Orfeo

Signálové, reproduktorové i napájecí kabely
Odpovědět
Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Síťový kabel model Roth Orfeo

Příspěvek od Kocmeister » 08 čer 2018 10:47

Mám rád tyhle diskuze o drátech, čím větší hádky, emoce, tím víc srandy :-) Jistý je jen jedno, nikdy, ale opravdu nikdy se nepodaří měřiče přesvědčit posluchače a naopak. Ono totiž nám posluchačum je úplně jedno co ten kabel technicky dělá, jestli něco filruje nebo jestli teoreticky nedělá nic, nás zajímá jen jak to hraje. Je to pro nás neškodný (trochu drahý) koníček, vylepšovat si zvuk sestavy.

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 08 čer 2018 10:50

Acrolink používal, sice v reprokabelech souběžně s vodiči i nevodivé žíly z pohltivého materiálu, který absorboval vf smetí ...tady je obrázek:
https://goo.gl/images/iXdgqf

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 08 čer 2018 10:52

Miero píše:
08 čer 2018 10:37
Chlapi, nevadi Vam, ze s Vami podobni predajcovia/vyrobcovia hifi manipuluju ako s figurkami? Alebo sa nechavate oblbovat dobrovolne a vedome? Preco ale do toho zatahujete dalsich? Aby Vam v tom nebolo smutno?
Nemůžu samozřejmě mluvit za ostatní, ale já k výměně komponent (včetně kabelů) přistupuju tak, že si vždy daný komponent půjčím, zapojím ho a poslouchám týden, dva. Pak na pár dnů přepojím zpět. To většinou stačí k prvotnímu naposlouchání rozdílů (pokud nějaké jsou). Pak si ty rozdíly poslechem A-B dopřesním. A před rozhodnutím (ne)koupit vždy dělám nějakou formu ABX, kdy nevím, který ze dvou komponent je zapojený. Pokud po přehození rozdíl slyším (bez vědomí toho, který z komponent hraje) a změna mi vyhovuje, koupím. Jinak ne.

Kde je tam prostor k manipulaci, oblbování? Myslím, že moc podléháš svým dojmům.

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 08 čer 2018 10:53

BVa píše:
08 čer 2018 10:34
2 Jiri
Lebo ich dodávam spolu so zosilňovačom. A viem (mám zmerané), že žiadny "zázračný" sieťový kábel nič nezlepší .
Je to ten kabel za 2 EUR, který se dodává k počítačům a vy ho dáváte ke svým zesilovačům?

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 08 čer 2018 10:55

Bohužel je to zde opět, pořád bude skupina pro a proti ( nevěří na kabely ). Ve svém věku už se jen usmívám, stovky kabelů jsem měl v ruce. Materiál vodičů na prvním místě, geometrie, stínění a na konec ( bižuterie ) -- zde použít kvalitní. A co se týče Orfeo z doslechu od spokojených klientů, asi hodně dobrý kabel.

Odbočím, pamatuji si jak nějaký Cough zkoušel na Akelu kabel Isotek u kávovaru, popisoval jaká byla, někde na Slovanetu to možná najdete i s fotkou..

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister » 08 čer 2018 10:57

Přístupy výrobců jsou hodně odlišný, nedávno jsem četl rozhovor s šéfem Audionetu, kde tvrdil, že dodávaný síťový kabel k zesilovači mají zákazníci rovnou hodit do koše.

Ten Cough to myslel ve srandě.

FS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FS » 08 čer 2018 11:10

Pytel píše:
08 čer 2018 10:55
Bohužel je to zde opět, pořád bude skupina pro a proti ( nevěří na kabely ). Ve svém věku už se jen usmívám, stovky kabelů jsem měl v ruce. Materiál vodičů na prvním místě, geometrie, stínění a na konec ( bižuterie ) -- zde použít kvalitní. A co se týče Orfeo z doslechu od spokojených klientů, asi hodně dobrý kabel.

Odbočím, pamatuji si jak nějaký Cough zkoušel na Akelu kabel Isotek u kávovaru, popisoval jaká byla, někde na Slovanetu to možná najdete i s fotkou..
Nedávno jsem si četl recenzi síťových kabelů na zahraničním fóru, a tam to jeden "přeučený kabeloskeptik" vyhodnotil celkem pragmaticky tak, že je docela možné, že tu změnu k lepšímu slyší jen proto, že prostě ví (= namlouvá si), že má lepší kabel. Ale i kdyby tomu tak bylo, nelituje své koupě, protože si poslech užívá více. A o to přece jde.

Nicméně, poslední příspěvky z tématu "kabelo-války" pohřbily můj dotaz na budoucnost Orfea, tak si dovolím dotaz zopakovat:
@paolo: Plánuješ, že se stane Orfeo běžným produktem s katalogovou cenou, vystavený na webu, případně dostupný u dalších prodejců... anebo to spíše zůstane jako zakázková výroba?

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 08 čer 2018 11:14

BVa dodává ke svým zesilovačům nejlevnější napájecí kabel protože to na zvuk a měření jeho zesilovačů žádný vliv nemá. To asi nikdo tady nerozporuje a je nám to úplně fuk.
Nikdo z nás tu BVa zesilovač nevlastní a na naše zesilovače prostě vliv napájecího kabelu má takže to řešíme a testujeme nejvhodnější kabeláž. Nechápu proč s tím má BVa problém, prostě jsou lidi co si nechtějí pořizovat BVaudio zesilovače.

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko » 08 čer 2018 11:16

Fidas : ty pomerne drahe kabely Sroll sis taky predpokladam nekupoval jen tak, ale proto, ze maji ve tve sestave prinos a smysl

Fidas
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Fidas » 08 čer 2018 11:22

Pavel Dosko: Ano, určitě ne jen tak, ale po několikanásobném poslechu a poznání přínosu.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 08 čer 2018 11:23

Ja som mal BVaudio zosilnovače a počul som aj rozdiel v nom pri roznych sieťových kábloch.Napríklad taký Furutech Powerflux v kombinacii PA 300 SSE bolo už radosť počuvať. :) Predzosilnovač bol Ayre K5xe a mal som aj BVaudio predzosilnovač tuším P1SE aj starší koncák PA300SE.

Ale zese to neni o Roth Orfeo príspevok. Takže *offtopic*
Naposledy upravil(a) jimmi dne 08 čer 2018 11:26, celkem upraveno 1 x.

jimmi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jimmi » 08 čer 2018 11:29

Ale zase možem potvrdiť že napríklad koncák PA 300SSE je menej náchylný na rozne sieťové káble. To sa hovorí aj o Accuphase zosilnovačoch.

Miero
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Miero » 08 čer 2018 11:39

Pristup k nakupu komponentov ako ho popisal PítrsPraha je z mojho pohladu v poriadku. Chvalim!

No kludne sa priznam, ze mi o nejake napajacie kable vlastne vobec nejde. Len apelujem na Vas, aby ste pouzivali logiku a rozum, ked uz ten mozog mame, spolu s poznatkami stredoskolskej fyziky a spravnej miery skepsi k vyrobcom a predajcom hifi. Mnohi z nich, maju aspon pekne zabalene placebo, ked uz dokazatelne prinosny produkt (u kabla dolozeny napr. jeho meranim) nemaju.

Napriklad na AVS Praha tento rok som bol na prezentacii vyrobkov firmy Isotek priamo jej zakladatelom Keithom Martinom. Z toho co a ako predvadzal mi neprislo, ze ma skutocne co predviest. Moju vyzvu aby na konci predstavenia zapojil naspat povodnu bielu predlzovacku a skaredy kabel odmietol s tym, ze vonku cakaju dalsi ludia na dalsiu prezentaciu a nie je cas. A ze mam prist az vecer, az bude menej ludi. No a samozrejme vonku pred dverami nikto nestal a dalsia prezentacia bola tusim az za pol hodinu. Tak mozete dakovat i jemu, ze i dnes som stale taky neveriaci. Keby mal co ukazat, tak to hned prepoji a padla by nam vsetkym tam sediacim brada... ale on to prepojit odmietol a tvrdil co nebola pravda ... preco asi? :-)

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 08 čer 2018 11:39

jimmi

Výborná praktická zkušenost s BVa. Škoda, že jsi to nevyzkoušel přímo v poslechovce u p.Bunty v Trnavě. Tam by mě právě zajímalo to měření právě oproti jeho standardnímu dodávanému kabelu.

Každopádně dát napájecí Furutech Powerflux (2tis EUR) k BVaudio PA 300SSE (870 EUR) nedává smysl :lol:

Odpovědět