drfish

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

drfish

Příspěvek od drfish » 15 led 2013 12:27

Jsem tu nový, tak abych se trochu představil.
Jsem z Mělníka, je mi 42 let, zatím svobodný se závazkem, celý život neustále poslouchám muziku. Můj záběr je tedy od disca z mládí, přes Depeche Mode, Mission, Sisters of Mercy, Paradise lost, Cure, Pearl Jam, Pixies, Genesis, ELO, Toma Pettyho, Bryana Ferryho až po Moonspell a Therion. Nevynechám ani Wabi Ryvolu, Plíhala, Daňka, Mňágu a Žďorp, produkce vydavatelství Indies, takže krom dechovky poslouchám skoro vše. Většina je na CD, několik SACD.
Začínal jsem na firmách Videoton, Radiotechnika pak jel na Technicsu a TVM, pak přešel na Yamahu a SHAN. Ty Shany SV-03 ještě mám.
Časem jsem též propadl domácímu kinu, takže mýma rukam prošlo několik receiverů Yamaha (656 a 757 aj.). Nakonec jsem koupil loni u Dvořáka v Nouzově ONKYO TX-NR5000e, což je pro mne asi konečná. Je to parádní kousek na stereo, ale hlavně na kino. K tomu jsem letos přiložil CA AZUR 751BD na kino a sacd Marantz SA-8400 na stereo. Hlavní repro mám ty Shany a centr a efekty HECO Aleva. Subwoofer mám TVM.
V budoucnu hodlám ještě řešit hlavní repro (třeba SHAN emotion?), ale ještě jsem neslyšel nic výrazně lepšího (do 150 tisíc), než jsou ty moje Shany (a ty byly za 20!). Tak se jich furt držím. Ty Heco Aleva byl naprostý přehmat. Podlehl jsem marketingové masáži. Na efekty ještě dobrý, ale ten centr by chtěl vyměnit. No ještě bude co nakupovat...

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Re: drfish

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 15 led 2013 22:01

Bohužel Tě nikdo zatím nepřivítal tak budu první .Vydrž a chyť se.A nepouštěj se!!! To Tvoje -přes Depeche Mode, Mission, Sisters of Mercy, Paradise lost, Cure.-Mám rád a něco málo vlastním.Co Ludmila je stále dobrá?Pošli sem nějaké foto a domluv si půjčku v bance *fnuk* S pozdravem drvoštěp

Prospero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Prospero » 16 led 2013 11:40

Ono se to tady s vitanim vseobecne prilis neprehani. Bud neni koho vitat, nebo neni kdo by vital. :D
Nebylo by dobre, ustanovit nejaky uvivitaci vybor? :?
Ale vazne: je hezke, kdyz se tu na foru obcas nekdo novy predstavi a obcas i neco prispeje.
Takze vitej mezi "postizenymi" a at se ti tu libi. ;)
P.S.: Od doby, kdy jsem se registroval ja uz uplynul rok (to to leti!) a za tu dobu tu opet pribyla hezka radka novych clenu. Od vetsiny z nich jsem ale bohuzel dodnes nevidel ani jeden prispevek, natoz predstaveni. Nevite nekdo, proc se tedy registrovali? :)

efičák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od efičák » 16 led 2013 12:27

drfish čau.
Receiver tedá pěkný, žádné ořezávátko.
*thumbs up* Tohle železo už stereo umí.

Marně hledám osazení Shan SV-03, jsou tam nějaké VIFA?

Dokud se Shani drželi Bobových návrhů, našly se i povedené modely.
Jsem se zbavil Shan Emotion 530 a to rychle, jediný krotič Emotionů 530 je Tomáš Tichý, co je krmil super železem a drahou pračkou.

Já s Machalíkem jsme jim na chuť nepřišli. :shock:
53O E byl ošulený model Shanem upravený 550. Větší původní vlajková loď 550 se jinak Bobovi (p.Sýkora) povedl.

Snad by se mi víc líbil Shan 500, případně tasmánští čertíci E520.
Vítej a buď tu s námi rád.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 16 led 2013 17:08

drvoštěp
No Ludmila to dneska má na Mělníku těžké, jelikož je tu spousta vinařů, obor prosperuje a ani to nestačíme pořádně všechno vypít. Navíc se nám majitelé Lobkowiczkého vinařství rozvedli a teď nevědí, který z nich by toho vína chtěl víc. Lámou se značky, půlí auta, zámky, hájovny. Paní kněžna-hraběnka má toho vína víc, ale značka Ludmila zůstala knížeti.

prospero
registrovali se proto, že se chtěli na něco zeptat, dostali anebo nedostali odpověď a pak už jim to bylo ukradené. tak bych asi dopadl taky, kdybych těch otázek neměl víc a hlavně kdyby mě všichni z mého vlastního okolí už kvli hifi neměli za blázna, tady mezi vámi na fóru jsem mnohem klidnější...

eficak
no já jsem si myslel hlavně na ty emotion 550 ale vidím to tak, že na ně budu muset zapomenout, nikdo je široko daleko neprodává.
SV 03 je osazen Vifou všechny měniče. Vejškáče jsem kdysi měnil, to vím jistě, ty dva další si nejsem jistej, je to krutě dávno co jsem je kupoval (1997-8). S tím Onkyem si báječně rozumí, je to úžas,co jsem z nich vymáčkl po těch letech.

na tomto hraju muziku
http://www.shine7.com/audio/sa8400.htm
http://www.alza.cz/onkyo-tx-nr5000e-stribrny-d99868.htm

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 16 led 2013 19:00

Jo Lobkowicz,v loni ani něměl na výplaty chlapům v lese.Muziku kupuješ kde? Burzy ,aukce nebo pálenky ?

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 16 led 2013 21:16

Většinu muziky kupuju na
www.jpc.de
levné poštovné, jen ty SACD už omezili, to mne štve. Jinak už jsem tu jinde uváděl, že velmi fajnovej výprodej je teďka v musicworld v Praze. Chodil jsem tam léta do CD půjčovny.
http://90.177.111.50/Prodej.aspx
maj tam céda i za 50Kč, který v Čechách kolikrát ani za 500 nekoupíš.
Ty víš o nějakejch burzách? Tady na foru nic nikde není psáno...

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 24 led 2013 15:21

Tak se tak nějak prohrabuju, čím bych nahradil do budoucna ty svoje SHANY a je takový výběr, že fakt nevím. Vrazím do toho 150 tisíc? Řekli mi v prodejně, že to moje Onkyo hrálo dobře s BW Diamond 804. Sám jsem to neslyšel. To je problém receiverů, má to 40 kg, čouhá z toho 30 kabelů a člověk to nemůže nosit ze studia do studia pod paží na poslech beden. Nějak to musím vymyslet, ten receiver má prostě na lepší bedny... :?:

tujatuja
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tujatuja » 24 led 2013 17:47

Což o to, se svým rozpočtem máš rozhodně široký výběr. Nezbývá ti než navštěvovat hifi studia a poslouchat. Možná kápneš na někoho, kdo ti zapůjčí proti záloze pár beden domů - to by bylo ideální. Jinak se ti snadno může stát, že po zakoupení drahých beden budeš vzpomínat na původní bedny se slzou v oku.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 24 led 2013 22:11

jojo, šíře výběru mne vždycky děsila, množství možností je přesně to co nemám rád. Třeba se mi zase něco postaví do cesty jako doposud za třetinovou cenu, nabídka, která se bude špatně odmítat. To pak bude teprve o čem přemýšlet. :lol:
S receiverem podpaží se mi obcházet nechce, takže asi zkusím na někoho tu zápůjčku beden domů. Šak ono to nějak dopadne. :|

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 25 led 2013 12:34

Jelikož mám teď měsíc volna, protáčím desky jednu za druhou. Moje nejoblíbenější kapely, hrubá osa mého zájmu (mám jejich diskografie): A-HA, Alphaville,Air, Amy MacDonalds, Blur, Bowie, Boytronic, Camouflage,Catherine Wheel,Clan of Xymox,Cocteau Twins,Cure,Deep Forest,Dead Can Dance, Depeche Mode,Duran Duran,E.L.O., Eurythmics,Bryan Ferry, Faith no more, Garáž, Genesis, George Harrisson, Here, Church, Inspiral Carpets,K´s Choice, Khoiba, Lucie, Aimee Mann, Mission, Mňága a Žďorp, Moonspell, Alanis Morissette, Bob Mould a Sugar, New Order, O.M.D., Ondřej Havelka, Pearl Jam, Tom Petty, Placebo, Prouza, Karel Plíhal, Priessnitz,R.A. Dvorský, Roe Deer,Wabi Ryvola, Sigur Ros, Sisters of Mercy, Skunk Anansie,Stereolab, Strokes,Sto Zvířat, This Mortal Coil, Talk Talk,Smashing Pumpkins,Tears for Fears,Traveling Wilburys, Verve Pipe,Waterboys, Zuby Nehty.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 27 led 2013 11:37

Zdravím Mělník, mé rodné město, sice už 33. roků bydlím v Praze, ale skoro každý víkend tam jezdím.

Koukám na široký záběr poslouchané hudby, ale, že by byl reciever to pravé ořechové na kvalitní stereo ?!? Dle mě určitě oddělit stereo od DK, je to pouze můj osobní názor po několika letých zkušenostech.

DRVOŠTĚP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DRVOŠTĚP » 27 led 2013 11:45

Zdravím Mělník.Pošli mi mail a pošlu Ti odkazy na jednoho mého dodavatele muziky.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 27 led 2013 13:56

Pytel píše:Zdravím Mělník, mé rodné město, sice už 33. roků bydlím v Praze, ale skoro každý víkend tam jezdím.

Koukám na široký záběr poslouchané hudby, ale, že by byl reciever to pravé ořechové na kvalitní stereo ?!? Dle mě určitě oddělit stereo od DK, je to pouze můj osobní názor po několika letých zkušenostech.
Já si samozřejmě uvědomuju, že receiver je na stereo nic moc, nikdy jsem o tom nepochyboval. ;) Hudbu a kino mám tak fifty-fity, takže jsem jako první volil hi-end receiver. Byla to dobrá koupě, tak jsem neváhal. Přesto si troufám tvrdit, že tenhle receiver mi udělá službu jako zesík za 20 tisíc, což není tak špatné. Mám ho šest měsíců a užívám si ho. *hura* Momentálně receiver ční vysoko nad úrovní mých reprobeden, takže to bude asi první věc na ráně. Poslouchal jsem různě po studiím sloupovky 30-50 tisíc, nic nehrálo líp, než ty moje Shany, takře vyšší cenová hladina nutná. *headbang*

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 27 led 2013 14:51

Jinak teď řeším otázku propojení mého SACD Marantz a receiveru (sestava v podpisu). Nějaký cinch kabel. Mám tam http://www.hifimarket.cz/profigold-oxya ... nd-1m-p414 ,který použiju na multikanál na zadní surroundy.
Nový kabel počítám do 4 tisíc, nemyslím, že bych musel jednotlivé kabely zkoušet, moje sestava není natolik vyladěná, stačila by mi jen určitá záruka či příslib, že jsem peníze nepromarnil. V užším výběru je zatím Cardas Crosslink a AudioQuest King Cobra. Přivítal bych jakoukoli pomocnou ruku. :idea: Vím, že je to stokrát omílaný dotaz, ale mě opravdu stačí rada typu "u tohohle nemůžeš udělat zásadnější chybu" atd. ;)

Odpovědět