Mike_Czech

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike_Czech

Příspěvek od Mike_Czech »

No a protože, jak už jsem psal dříve, už jsem se konečně rozhoupal a vydal se v digitální větvy cestou DAC + PC, tak jsem tu měl na vyzkoušení hned dva velmi pěkné kousky z nichž jeden už doma zůstal.
První byl DAC 1 od Audio Note, jednalo se o lampový DAC s neuvěřitelným zvukem, když jsem ho poprvé připojil do sestavy, tak jsem si z toho zvuku sedl na pr…, jak se říká. Nebýt toho, že neměl USB, což potřebuji, když hraji převážně z PC, tak už by doma zůstal, ale bohužel.
Nicméně už chápu, proč si Audio Note říká o takové ceny. I když je to raketa, tak musím uznat, že opodstatněná.
No a jako poslední kousek, který už doma zůstal je Brooklyn DAC od Myteku. Jak se říká Láska na první pohled i poslech. Zatím snad kromě DACu MOON od Simaudio a Chord Dave a Hugo jsem nic lepšího neslyšel. A oproti mému Číňanovi za cca pětikilo je to zvukově velký skok a to jak v detailech a čistotě, tak i v dynamice.
Přílohy
20200314_202155.jpg
20190316_170150.jpg
20190311_175640.jpg

Kocmeister
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Kocmeister »

Bezva volba, zkus ještě k Brooklynu lineární zdroj a budeš koukat kam se to ještě posune. Je potřeba 12V a 4-6A.
kabelguru.cz

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Jj, četl jsem , že se sólo zdrojem je to zase o kus dál.
Kouknu se po něčem.
Nějaké konkrétní tipy?

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Zdravím Michale. Tak jsi přeci jen šel do přehrávání z PC, jaký máš soft. ? Já jsem nyní u Audirvany a jsem moc spokojený.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Ahoj,
zatím jedu přes Foobar2000, rozchodil jsem si dálkové ovládání přes mobil.
Ale pokukuji i po jiných software.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Zdravím zase po delší době.
Nastala u mne velká změna.
Vzhledem k tomu, že po přestěhování mám poslechový
prostor výrazně menší a i proto, že když jsem tu měl posledně ten lampový DAC, tak se mi ten zvuk opravdu moc líbil, začal jsem si prohrávat s myšlenkou, že by se mi mohl líbit zvuk lampových zesilovačů. U kamaráda jsem slyšel hybridní Vincent a zvuk byl celkem zajímavý a tak mi to začalo v hlavě hlodat, až jsem si řekl, zkusím to.
Luxman u mne nehraje špatně, ale v 13m2 místnosti je 200W zbytečných, tak jsem začal koukat po něčem trochu jiném.
No a nakonec jsem pořídil lampový zesilovač od německých Ballad audio a to konkrétně model Melody SP6 Mk3 v upgradu s Ruskými elektronkami.
S Focaly i s DACem Mytek si to opravdu sedlo, hraje to parádně. Slyším detaily i na tichý poslech, což se mi u Luxmana v takto málem prostoru nedařilo.
Teď mě to konečně začalo pořádně bavit.
Rozlišení sestavy je na úplně jiné úrovni.
Bohužel s tím přišla i negativa. Některé horší nahrávky se nedají fakt poslouchat :lol:
Přílohy
20201008_185631.jpg
20201008_171719.jpg

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem si udělal čas a konečně se vrhnul na PC čistě na přehrávání hudby.
Vzal jsem si nakonec Intel NUC ve verzi 8i5BEH
, protože jsem chtěl rychlý NVMe SSD disk a tato verze ho jako jedna z mála podporuje. A i5 procesor, protože po zkušenosti z notebooků oproti i7 tolik netopí a není tím pádem tolik potřeba ventilátor.
Se softwarem na přehrávání jsem dal na doporučení a zkouším zatím ve zkušební verzi Audirvanu, uvidíme jestli u ní zůstanu.
Líbí se mi prostředí a dálkové ovládání přes telefon, ale vzhledem k tomu, že při poslechu stejně wifi vypínám a sedím u toho s bezdrátovou klávesnicí tak asi nevyužiji.
Nicméně musím říct, že se mi zvuk z Audirvany celkem líbí, škoda jen že nemá víc možností nastavení.
Přemýšlel jsem i o použití Fidelizeru, ale po tom co jsem se dočetl na netu, mi přijde jako zbytečnost.
Nastavil jsem si PC podle návodů, co jsem se dočetl.
Ve finále, vzhledem k tomu, že v PC je jen nezbytně nutný software, jde jen o to vypnout zbytečné služby, aktualizace, firewall a nastavit PC na výkon , asi nic složitého.
Upřímně, nejsem si jistý po tomto nastavení, zda ten rozdíl vůbec slyším :roll:
Mezi notebookem na kterém mám všechno ano, ale na tom Nucu jsem ten rozdíl po nastavení zatím nezaznamenal.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Já k tomu ještě vzal tenhle case, stínění a žádný větrák, při tichém večerním poslechu už nic neruší ;-)

https://www.amazon.de/-/en/Akasa-Turing ... 833&sr=8-1

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

To vypadá zajímavě, díky za tip.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Trochu mě štvalo, že ten zvuk pořád není to, co bych si představoval. Obývák je zkrátka plný kompromisů a asi bych ten zvuk dál v tomto stavu už nikam moc neposunul.
Respektive v mých podmínkách, znám obýváky, kde to hraje parádně, ale u mě to pořád nebylo nic moc.
Tak jsem se zdravě nas... , vystěhoval celý obývák do kuchyňo-jídelny a zabral si ho pro sebe a rozhodl se udělat z něj své poslechové doupě :D.
Paní má kupodivu neprotestovala, spíš naopak :shock: :D .
Tak jsem toho využil a vzal to jak se říká od podlahy.
Zvuk o dost lepší, a to jsem teprve na začátku *hura*
Přílohy
SmartSelect_20201124-194938_Gallery.jpg

PavelDosko
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PavelDosko »

jak je ten obyvak velky ?

enjoy

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Moc ne, možná proto nikdo neprotestoval :lol:
4,30 x 3,10.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Tak musím potvrdit, že stejně jako u Leoše (Leony5) , tak i u mne po výměně originálního zdroje k NUCu za kvalitní Lineární zdroj Teradak, došlo k velkému posunu.
Za prvé zmizel veškerý bordel, co mi lezl do sestavy, najednou i když nehraje hudba tak není z reprobeden nic slyšet, ale zároveň se zvuk výrazně změnil.
Mnohem víc detailů a zlepšila se i dynamika. *hura*

Vzhledem k této změně, zvažuji Ještě dokoupení zdroje k DACu Mytek, myslím, že to bude asi také posun k lepšímu.
Přílohy
20210325_163441.jpg

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Tipuji, ze to rozhodne uslysis I u toho DAC.. Jestli je tam nejaky bezny spinany adapter.

Odpovědět