Mike_Czech

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike_Czech

Příspěvek od Mike_Czech »

U toho Mytek DACu je standardní IEC konektor a zdroj je přímo v těle DACu. A vzhledem k tomu, že se dnes šetří, kde se dá, tak pochybuji, že tam bude něco kvalitního.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Asi to tak bude když tam udělali i vstup pro externí napájení.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Přesně, jsem stejného názoru.

Yiakubou
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Yiakubou »

Ahoj, jaky model toho Teradaku prosim pouzivas? Mam to same NUC, akorat 10. generace, mam v Akasa Touring FX, vrele muzu doporucit stejne jako RedBaron. Ale premyslim o lepsim napajeni NUC. Akorat to z toho taham pres ethernet (pouzivam Roon), tak si rikam, jestli to ma vubec smysl, kdyz nepouzivam USB vystup.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Ahoj, je to tento model.

CZK 3,761.63 9%OFF | TeraDak linear power supply, HiFi fever NUC host 19V 4.5A hard disk box PC linear power supply, low noise
https://a.aliexpress.com/_mrpLbUb

Zvukově to myslím poznáš, protože u mě to nejen odstranilo rušení, ale mělo to kladný vliv i na celkový zvuk.

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Absolutní přednost by u mě měl pasivní hliníkový case před lepším zdrojem, větrák v originál krabičce je při večerním poslechu opravdu velký a hlavně okamžitě slyšitelný mínus. To a odsunutí chroustajících mechanických disků se 14TB hudby na druhý konec domu do NAS byl opravdu můj poslední slyšitelný skok. DAC má galvanicky oddělenou vstupní část, takže prkotiny typu zdroj se mě opravdu týkat nebudou ;-)

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Po výměně zdroje ten ventilátor není absolutně slyšet, jestli běží, tak na minimu. Disky neřeším, co poslouchám mám vždy na NVMe disku, který žádné zvuky nevydává.
Naopak Mytek DAC galvanicky oddělený USB vstup nemá, takže jsem to musel takto vyřešit.
Šásko mám vyhlédnuté u HDPlexu, ale to budu řešit až nakonec, protože to mě teď netrápí, mě se ten NUC nehřeje, proto jsem si bral i5 a ne i7. Ta i5-ka tolik netopí.
Ale každopádně jsem dnes objednal lineární zdroj i k tomu DACu, tak jsem zvědavý, jak velký posun to bude.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Také mám dac s galvanicky odděleným usb, a změna napájení byla pozitivní na zvuk z nucu.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

měl jsem to taky 2x LPS, ale protože jsem napájel 12V picoPSU, dal jsem zpět PCčkový zdroj Fortron.
Který z nějakého důvodu je u mne v sestavě lepší než picoPSU. Do převodníku/preamp mám 12v LPSU a střídám jej s 12V baterkou. *palec*

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Pokud je PC zdroj dobře zpracovaný a výrobce nešetřil a dal slušné filtry, tak věřím, že LPS není potřeba a může to hrát dobře.
O baterii už jsem také uvažoval.
Když už to používáš, tak se rovnou zeptám.
Slyšíš rozdíl?
Změnil se nějak charakter zvuku?

RedBaron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od RedBaron »

Mike_Czech píše:
29 bře 2021 21:43
Po výměně zdroje ten ventilátor není absolutně slyšet, jestli běží, tak na minimu. Disky neřeším, co poslouchám mám vždy na NVMe disku, který žádné zvuky nevydává.
Naopak Mytek DAC galvanicky oddělený USB vstup nemá, takže jsem to musel takto vyřešit.
Šásko mám vyhlédnuté u HDPlexu, ale to budu řešit až nakonec, protože to mě teď netrápí, mě se ten NUC nehřeje, proto jsem si bral i5 a ne i7. Ta i5-ka tolik netopí.
Ale každopádně jsem dnes objednal lineární zdroj i k tomu DACu, tak jsem zvědavý, jak velký posun to bude.
Taky mám i5tku, původně přesně v tom kejsu, v BIOSu posunuté prahy spínání ventilátoru až na horní hranici spínání a přesně vím že při tichém poslechu ten větráček slyšet je, a to asi tak 100x víc než všechny kabely a lepší zdroje světa.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Já ho při běžném provozu neslyším, je pravda, že tichý poslech neprovozuji, není důvod.
Ale chápu, že pokud někdo poslouchá v noci potichu, tak to asi obtěžovat může.

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

Mike_Czech píše:
30 bře 2021 06:57
Pokud je PC zdroj dobře zpracovaný a výrobce nešetřil a dal slušné filtry, tak věřím, že LPS není potřeba a může to hrát dobře.
O baterii už jsem také uvažoval.
Když už to používáš, tak se rovnou zeptám.
Slyšíš rozdíl?
Změnil se nějak charakter zvuku?
určitě se nezměnil charakter zvuku. Jestli máš dobrý napájecí zdroj, můžeš zůstat v klidu. Rozdíl bude buď malý nebo žádný. Na AB test (LPSU vs. baterka) bych si u sebe určitě netipnul.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Před cca 3 týdny mi dorazil zdroj k DACu Mytek.
Nechal jsem si čas na zhodnocení, aby to nebylo jen nadšením z nové hračky.
Musím říct, že to už nebyl takový skok jako při výměně zdroje u PC, ale i tak po delším hraní a zkoušení, musím uznat, že je změna k lepšímu. Prostor je o něco málo větší a konkrétnější a nesype se ani při vyšší hlasitosti, což je asi největší rozdíl oproti tomu originál zdroji uvnitř DACu.
I když jsem si to ze začátku nechtěl přiznat, tak napájení je opravdu důležité vyřešit, zvuk se tím opravdu mění celkem dramaticky. U analogu to možná není tak moc velký rozdíl, ale pro nás, co jedeme hlavně Digitál, tak ty spínané zdroje a rušení v síti jsou znát.
Přílohy
20210421_170403.jpg

kychtax
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od kychtax »

jj, nápodobně. U PC jsem se přesvědčil, že se na hifi nehodí, pokud je v základu a bez úprav. Ale dá se s tím vyhrát a od nějakého bodu budou ty změny zaznamenatelné sluchem. Jedním z nich je změna v napájení. *palec*

Odpovědět