Mike_Czech

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Mike_Czech

Příspěvek od Leony5 »

Potvrzuji. Včera jsem u Michala byl na poslechu, místnost je malá, ale velice dobře zatlumená. Sestava mu tam hraje velice dobře, užil jsem si to. S Michalem si vždy mám o čem pokecat, a ten čas pokaždé uteče jak voda. *thumbs up* *thumbs up*

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike_Czech »

Díky, jsem rád, že sis to užil.
Máš pravdu, uteče to vždycky moc rychle.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Snažil jsem se posunout sestavu a poslech zase o něco dál a tak jsem doladil to napájení. Místo lišty od Supry jsem dal do sestavy Filtrační jednotku Galaxys od Noble audio, včetně přívodního kabelu Zephyr a vyměnil jsem napájecí kabel u zesilovače za Kabelguru reptilian.

Musím říct, že zpočátku mi přišlo, že rozdíl neslyším, ale po delší době mohu konstatovat, že to posun k lepšímu je. Obzvláště když jsem začal kombinovat elektronky a napájecí kabely mez sebou a pak jsem to zase ze sestavy vše vyndal a vrátil do původního stavu. S Galaxys a novými napájecími kabely je o něco mohutnější bas a zároveň i více detailů u některých skladeb, které jsem před tím neslyšel a nebo slyšel, ale ne v takovém rozsahu.
Přílohy
20210824_131412.jpg
20210903_194718.jpg

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Také jsem tu měl na pár dní zase pár hraček. U některých jsem byl mile překvapen, jiné mne zklamali.

Je to samozřejmě pouze můj názor a zkušenosti z mé sestavy a na mých uších, tak to prosím berte opravdu s rezervou.

Velmi příjemné překvapení byla dvojice zesilovačů Marantz. PM-6A a PM 64 ve verzi mk II.

PM 64 mne překvapila svým příjemným a nenásilným podáním, dal se bez problémů poslouchat hodiny a hodiny. Nebyla co do prostoru úplně špičková ani dynamika nebyla oproti jiným zesilovačům bůhví jaká, ale na druhou stranu za dané peníze (není to nijak drahý zesilovač) hrála pohodově a nejedovatě.

PM-6A byl pro mne neskutečný zážitek, vůbec bych to od tohoto stroje nečekal, na první pohled běžný zesilovač s pěkným zpracováním a víc bych nečekal. Tak to jsem se spletl. PM-6A se po cca půl hodince zahřál a začal hrát podobně jako můj lampový zesilovač. Detaily a prostor opravdu na vysoké úrovni, musel jsem se hodně soustředit, abych poznal rozdíl mezi tímto Marantzem a mým zesilovačem. Jediná nevýhoda tohoto stroje je snad jen, že pokud je v el. síti nějaké rušení, tak je to okamžitě slyšet.
Přílohy
20201228_140610.jpg
20210424_102820.jpg

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Další dva stroje, které jsem zkoušel, byl nádherný SONY TA-F 830 ES a Nakamichi Amplifier 1.

Sony mě zvukově zklamal, je to krásný stroj s velkým výkonem a dynamikou, jde okamžitě za plynem, ale co se týkalo prostorového podání nahrávek, tak speciálně u vážné hudby to nebyl žádný zázrak. Čekal jsem, že to Nakamichi smete, ale bylo to přesně naopak. Nakamichi hraje skvěle. Příjemný netechnický a nejedovatý zvuk. Měl jsem ho půjčený od kolegy a i u něj jsme ho poslouchali na dalších 3 reprosoustavách a je to opravdu univerzální zesilovač, který hraje, jak se říká až za roh.

Výborný prostor i velmi slušné detaily, opravdu příjemný čas strávený s tímto strojem.
Přílohy
20210425_084553.jpg
20210423_182331.jpg

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

Ten Marantz PM 6
je vážně krasavec obzvlášť verze ve dřevě.
Vnitřek vypadá velmi zajímavě.

Obrázek
Obrázek

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

To je, a opravdu hrál nečekaně dobře na svůj věk.

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron »

Gratuluji k nové filtraci.
Hodně se mi líbí že takhle neustále testuješ jiné stroje. Mě to dříve taky bavilo. Ale už jsem delší dobu ve stavu že mi to hraje dobře. A nemám moc nutkání zkoušet něco nového. Ale přesto bych chtěl nějaký stroj jen tak do rezervy nebo na kochání. Proto bych se chtěl zeptat jestli si doma neměl nějaký vyšší model od Sansui? Třeba něco serie Alpha:
Obrázek
https://audio-database.com/SANSUI/amp/index.html

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Ahoj, děkuji.
Bohužel jsem tuto možnost ještě neměl. Občas se mi nějaký Sansui do ruky dostane, ale vždycky je to nějaký relativně běžný model. Nedávno jsem tu měl Receiver S-X900. Byl to krásný stroj, ale zvukově průměr.
Já to testování právě beru jako posun, protože když to hraje lépe, jdu po tom, protože když to hraje lépe, tak to samozřejmě chci. A když to nehraje lépe, tak to beru jako zkušenost a vím, že příště ten stroj můžu přejít a koukat po něčem jiném, tohle už jsem přece slyšel.
Přílohy
20210424_111026.jpg

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron »

Díky za info.
To tak máme snad každý že chceme stále něco lepšího. A možnost posunout se víš je vždy. Jen to leze více do peněz.

slayerss
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od slayerss »

Gratuluji k parádní filtraci, mám ji též asi měsíc, U mě teda okamžité zlepšení snad všeho. Výborný strojek.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Díky. Souhlasím, u mne to bylo podobné, ale vždycky tomu dávám trochu času, aby to nebylo jen nadšením z nové hračky.

Odpovědět