Mike_Czech

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Re: Mike_Czech

Příspěvek od Mike_Czech »

Děkuji, snažím se využít každé příležitosti si poslechnout něco nového a někam se posunout.

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

HI-FI regály jsou parádní, moc se mi to líbí Michale.

weiron
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od weiron »

Ty dva hifi stolky vedle sebe vypadají opravdu moc pěkně. Budu muset u sebe s tím taky něco udělat.
Jinak ty dva gramofony jsou slušné. Jediné co je brzdí jsou ty přenosky. Slyšel jsem od Denonu 160 a 103r. Obje jsou nic moc. Maji pouze pěkně basy. Jinak rozlišení fakt hrůza.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Díky kluci. Jj pěkně to tu prokouklo a hlavně je teď ke všem komponentů lepší přístup.
weiron: máš pravdu, není to žádný High-End, na druhou stranu je ta DL-160 lepší než ta DL-80 s kterou jsem ten gramofon slyšel posledně.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Byl jsem včera s Leošem (Leony5) u Milana (mesky) a musím říct, že je možná i škoda, že tu Milan nemá vlastní vlákno. Opět se mi potvrdilo, že i s levnou sestavou se dají dělat zázraky. U Milana to hrálo velmi příjemně, detailně a vyrovnaně. Nic nechybělo, nic nevyčnívalo, zkrátka tak akorát.
Milan se opravdu vyzná a dokáže si spoustu věcí udělat a upravit sám.
Milane ještě jednou děkuji za pozvání, bylo to moc fajn a už se těším, až se zase uvidíme *palec*

koudy42
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudy42 »

Pekne silice, nostalagicky vzpominam a tak to ma i byt, neco jako starsi PC hry ..... v pameti zustaly, ale uz je cas jit dal :).
Ohledne stolku se mi osvedcilo, ze nejlepsi regal/rack je zadny rack, cili jsem se snazil vse vecpat za "oponu" a nechat viditelny jen preamp + monobloky (na zulovych deskach na IKEA desce :)) a repro. Ale mas to pekne sesikovane a prehledne!

Leony5
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Leony5 »

Jj mesky to má opravdu zbastlené parádně, je vidět že tomu opravdu rozumí, a ví jak na to. Dokáže upravit jak zesilovač tak i bedny k obrazu svému. Zvuk jeho sestavy je podle mě velice nadprůměrný. *bravo*

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Leo souhlasím, Milanovi to hraje opravdu moc pěkně.
Koudy42 já jsem pár sestav v podání skoro na zemi viděl a musím říct, že je to také moc zajímavé řešení a některé sestavy se mi i takto líbí. Ale já chtěl naopak výš, protože už mne nebavilo se k tomu pořád ohýbat :D . Nejsem ještě úplný dědek, ale nejmladší už také nejsem a ty kolena jsem na hnoji taky nenašel :D ;)

mesky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mesky »

Potěšilo mě že se vám to líbilo a když budu mít zase něco nového, dám vědět. Otestujeme, pokecáme a poslechnem.

slayerss
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od slayerss »

Spider že? Moc pěkný, já přemýšlím nad stabbl bamboo jen mám trochu strach z výšky racku taky bych to chtěl mít vše nad sebou kvůli ohýbání ke gramci.
Tady to oku lahodí.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Ano Spider Bamboo. Nechtěl jsem to moc vysoké, tak jsem zvolil variantu 2 vedle sebe. Mám to cca do půlky stehen.
Je to vždy Spider Base a Spider 3 a 2.

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Měl jsem tu na vyzkoušení zase jeden kousek. Gramofon Denon DP-57L osazený MC přenoskou od Yamahy. Musím říct, že už na první pohled je to velmi zajímavý a krásný stroj, i když chápu proč se mu říká UFO a že ne úplně každému se líbí, je to dosti individuální.
Jako většina těchto starších Denonů i tento kousek má prvotřídní zpracování a velmi služnou váhu. Jen škoda, že jsem ho tu měl jen pár hodin, takže na zvukové porovnání nebylo moc času. Každopádně MC přenoska od Yamahy mne celkem překvapila, zvukové podání bylo velmi slušné.
Přílohy
20220317_182541.jpg

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Pár dní jsem tu měl možnost porovnat dva vintage integrované zesilovače.
Nižší řada Marantz PM-50 a Luxman A-225, který už hodně lidí považuje tak trochu za spotřebku.
Marantz nehrál vůbec špatně, zvukově byl podobný PM-80SE co jsem tu také nedávno měl. Škoda že neměl i přepínání mezi A a AB třídou jako ta 80. To by pak mohl být velmi zajímavý zesilovač. Trochu mi chyběl výkon, ale s tím jsem počítal, přeci jen je oproti té 80 téměř poloviční. Tak jsem ho nakonec připojil k menším sloupkům od Elac a s těmi si už rozuměl.
Luxman mne překvapil, čekal jsem že už to zvukově nebude, jako ty staré verze, ale ne, hrál velmi dobře. Výborný prostor a dynamika, velmi slušná výbava, Loudness, Phono MM i MC, už i dálkové ovládání, pro běžného člověka dostatečný výkon.
Přílohy
20220520_182115.jpg
20220521_132426.jpg

Mike_Czech
Kontaktovat uživatele:

Když už jsem zmínil ty Elacy, tak musím říct, že za ty peníze, jsem byl velmi mile překvapen. Jednalo se o model EL 135, střední sloupky cca 90cm, váha kolem 20 kg kus, dýha pravé dřevo. velmi příjemný, neagresivní zvuk s velmi slušným prostorem a rozlišením nástrojů. Mají samozřejmě své limity, není to high-end bedna, ale musím říct, že pro začínajícího hifistu možná i lehce pokročilého a s dobrým zbytkem audio řetězce, dokáží zahrát velmi slušně.
Přílohy
20220520_203803.jpg

Lemon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lemon »

Super. Mám rád ty tvoje recenze na starší kousky. *palec*

Odpovědět