Pytel

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Pytel
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytel

Příspěvek od Pytel » 29 dub 2008 21:46

To Lachim:
Bohužel musíme počkat, až Milanovi příjdou kabely abych mohl tvořit, jak víš nemám ani cm Supry. Zítra zapojim zásuvku a určitě Ti písknu jakpak to hraje. Jěště jednou děkuji za krásné časopisy z výstavy a hlavně zásuvku.Teď si byl u mě pro hotové kabely Paolo a doufám že cestou nezmokl.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 30 dub 2008 12:50

Dost lidí mi píše jak zapojit síťové šnůry, tak tady Vám dávám odkaz na všechny možné kombinace. Pozor pozorně čtete !!!! Samozřejmě potom jsou různé niance v zapojení stínění, atd....
http://www.edunet.souepl.cz/~weisz/diln ... p?tisk=yes
Mirek

kamelot
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kamelot » 30 dub 2008 13:31

Co ta Metaxa se tam tak schovává. Vypadá, že už je vyschlá.

Jinak pěkná sestavička. Tíci obecně opravdu hrají.

boxer

Příspěvek od boxer » 30 dub 2008 13:33

Pytel

*thumbs up* Konečně hezky názorně.
3. a 4. obrázek nejvíce používaný,nejvíce chyb v něm spáchaných.

Svensound
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Svensound » 30 dub 2008 14:10

Śíťové kabely LoRad dorazí během příštího týdne. Dodávku trochu komplikují svátky, které většinou v EU začali již v úterý. O víkendu kamiony mají omezení také, takže vydržet!!

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 30 dub 2008 15:48

To kamelot :
Metaxa je pořád plná a holka stárne !? Ano TEAC je moje srdeční záležitost. Už i do kuchyně jsem pořídil manželce TEAC SL-D910, v červené barvě, je to retro radio s CD,úžastný zvuk jak to hraje.

To Svensound : Děkuji, copak já vydržím, ale kamarádi a klienti už jsou netrpěliví.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 06 kvě 2008 16:09

Mirku, nehodil by sa ti do zostavy ?

http://cgi.ebay.fr/TEAC-CD-5_W0QQitemZ2 ... dZViewItem

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 06 kvě 2008 18:07

To MB : Díky, ale už mám VRDS 25 a ten je o dvě třídy lepší. Jinak nádherný kousek. Ale sháním do sestavy MD-8 nebo MD-10 samozřejmě ve zlatě.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 15 kvě 2008 15:22

Včera jsem dělal mimo jiné konečně kabely SUPRA s koncovkami FURUTECH. Perfektní balení a provedení koncovek, krásně se snima pracuje.Perfektně drží v přístroji. Konečný produkt viz : http://imgupload.cz/muj.php?obrazek=rj9o2OFV3p.JPG. Jelikož všechny kabely, co vyrobím doma minimálně 2 -- 4 hodiny zahořuji, zapojil jsem do mé skromné sestavy na silič TEAC A-BX11 a nevěřil jsem vlastním uším, jak to hrálo.Moje N.C. hrály jak o život, neskutečná čistota a dynamika. Ráno jsem musel hned psáti Lachimovi, neboť kabely jsou pro něho, už se nedivím kolik HIFI studií v DE používá koncovky teto značky v kombinaci s skvělými kabely SUPRA. Těším se až ho Lachim zapojí na jeho skvělé sestavě. Určitě napíše více.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon » 15 kvě 2008 15:31

Pytel píše: Moje krédo : -- Samostatný silový přívod a stíněné silové kabely až ke stereo sestavě je jedna z důležitých podmínek Hifisty -- .
Do prčíc! To si napojený priamo na Temelín, alebo máš vlastnú elektráreň? Inak si samostatný prívod neviem predstaviť.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 15 kvě 2008 16:03

To Acon

Špatně si to pochopil - samostatný přívod od rozvaděče k sestavě, samostatně jistěný a pouze a jenom pro sestavu. Kdo nevěří ať vyzkouší, myslím , že na zdejším foru dost lidí to má taky.

Svensound
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Svensound » 15 kvě 2008 16:55

Mám to taky tak. Já jsem od jističe natáhnul do krků LoRad. Lidé mají dělané LoRadem rozvody i v rodiných domcích. Je to dražší, ale mají vystaráno oni i jejich děti. LoRad má jako jediný audio síťový kabel certifikaci pro aplikaci pod agresivní omítku. Co to v praxi znamená? Když by jsi někdy vyhořel, revizák jde po kabelech. Pokud tam máš sebelepší kabel / High-End / bez certifikace, pojišťovna Ti nasere! La-la-lááá.

Acon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acon » 15 kvě 2008 20:43

Pytel píše:To Acon

Špatně si to pochopil - samostatný přívod od rozvaděče k sestavě, samostatně jistěný a pouze a jenom pro sestavu. Kdo nevěří ať vyzkouší, myslím , že na zdejším foru dost lidí to má taky.
Ja som to samozrejme aj tak pochopil. Tiež mám samostatný kábel od ističa k zostave, ale vyšlo to náhodou, nebol to zámer. Osobne som nepostrehol prínos ani si neviem logicky zdôvodniť prečo by to tak malo byť. Tienenie káblu má zmysel len na úseku, kde dochádza ku kríženiu so signálovým, to znamená za zostavou kde sa to pletie jedno cez druhé a môže dôjsť prestupom ruchov zo siete do signálu. Ak sú počuteľné ruchy v sieti, tak pomôže jedine sieťový filter. Samostatné vedenie aj tak len prenáša to, čo je v spoločnej sieti. To ako keby si oddelil samostatné koryto zo zasvinenej rieky. Aj tak v ňom potečie len zasvinená voda.

Donuts
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Donuts » 15 kvě 2008 20:50

Proboha, jak se takovy kabel zahoruje? Nad svickou?

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 15 kvě 2008 21:55

To Donuts

Samozřejmě že ne nad plamenem. Po montáži kabelu, ho pro jistotu proměřím, potom zapojím na svoji sestavu a v případě signálových a repro kabelů pustím zahořovací a demagnetizační CD firmy Isotek.
Přečti si články renomovaných firem vyrábějící kabely a pochopíš vo co go.

Plně souhlasím se svensoundem, kabel bez certifikace je na dvě věci, nechci být neslušný.

Odpovědět