Pytel

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytel

Příspěvek od Zdeny » 22 zář 2009 06:50

Pytel píše:Tak pomalu ale zdárně pokračuje vybavení poslechovky viz odvrácená stěna : Obrázek. Večer se u mě stavil Vadík a ze začačku pořád hledal kde mám schovaný subwoofer, nemohl uvěřit že Xavian hraje i takhle čisté a kontrolované basy, inu akustika je velké čaro. Až bude čas vrhnu se na stěnu za sestavou *sunglases*
Nazdar Mirku,

tak akusticky upravená místnost je záklda - alfa omega všeho, Ale k té fotce mám jednu silně kritickou výhradu a to - akusticky dokonale odrazná plocha té skříně, nehledě na to, že ti jaksi skříň (nevím, jetsli je i na druhé straně) deformuje symetrii místnosti. Já bych se pokusil tu skříˇv vystěhovat a nebo ji přesunout a sundat dveře - pak, pokud v ní máš pohltivé materiály, bude fungovat jako součást tlumení.

A za sestavou - ano, řešil jsem úpravou rohů, mikrofoto je v mém avatur. Vliv neskutečný. Za sebou mám velmi hustý a hmotný závěs a postel (podél kratší strany místnosti a taky hodně velký pozitivní vliv. Křeslo mám asi 1,5m od zadní stěny.

Můžeš mi formou SZ napsat na sebe nějaký kontakt, rád bych přijal pozvání na krátkou návštěvu. Děkuji předem. Zdeny

T-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-M » 22 zář 2009 07:46

to "hledání neexistujících subwooferů" kde jsem to jenom slyšel poprvé ?!?
rychle to smaž nebo ti brňáci něco peprnýho napíšou ;)

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 22 zář 2009 08:26

zdeny

mirek má poslechovku jako kanclář...
o ideálech poslechovky má samozřejmě nastudováno. dost a dost.
jenže... ještě se musí také nějak (někde) uživit.

t-m

já když k němu včera přišel,
měl zapojený hga xlr, tak jsem se ho již od dveří ptal, zda přesunul woofer od kina.
vážně.
klikaři z BK pracují ve vinohradech. tohoto tady si nestihnou všimnout
:-)

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 22 zář 2009 09:24

To Zdeny: poslal jsem Ti mail a vratilo se mi, že neexistuje příjemce, samozřejmě mám skříně na obou stranách uspořádané symetricky, zadní má plné dveře ale přední jsou napůl regal, když tak vyfotím. Bohužel poslechovka je i má kancelář.Určitě si zván.

To T-M: Tomáši vím o čem píšeš, třeba něco napíšou.Bohužel moje Xavian nemaje průměr basáku větší než. 26 cm, je pardon vždyt ty mé mají jenom středobas. :twisted:

vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vadik » 22 zář 2009 09:50

Pokazde, kdyz prijedu k Mirkovi, slysim velke zlepseni. Vyzkouseli jsme vcera vsechny komponenty krome kotoucaku a kazetaku. Nevim jak on to dela ale vsechno hralo skvele - na hranici svojich moznosti. Vsechno je dotazeno k dokonalosti, tedy skoro vsechno - na akustice jeste bude pracovat. Mirek je asi saman. Rikal jsem mu, ze i nejaky Sencor z tesca za 500Kc u nej bude hrat jako High End kdyz bude chtit :D
Vazne, takhle Xaviany jsem jeste nikde neslysel hrat. O charakteru techto beden jiste neco vite - cistota, prirozenost, pohoda i u nahravek kde jsou vysky hodne vytazene, poslech neobtezuje ani po delsi dobe. Co by jste ale nikdy necekali je BAS. Hned po prvnich tonech jsem Mirkovi rekl at mi ukaze subwoofer. Nikde jsem ho nevidel. Sakra mel jsem se podivat pod tu novou sedacku jestli nema neco zabudovaneho. Neni preci mozne abych zadkem citil bas, ktery vychazi z malych uzavrenych budek, ktere maji jen vyskac a stredobasacek.
Po celou dobu poslechu jsem obdivoval ten pevny, presny a rychly bas. Cim vetsi byla hlasitost, tim lepe to hralo. Tyto bedynky vylozene vyzadovaly poradny vykon (krmene Denonem S-10 2x160W 8ohm) a vysokou hlasitost az jsem se o ne bal aby se jim neco nestalo ;)
Kdo si mysli, ze na Xavianech se neda poslouchat rok, tak jeste neslysel Xaviany hrat.

Mirku, mas to sladene velmi dobre. Dekuji Ti za pozvani. Byla to radost pro oci i pro usi. Uprime necekal jsem to.

P.S. Abych jen nechvalil - zdalo se mi, ze prostor nebyl takovy jak predtim. Nevim jestli je to novym zesilovacem nebo novou mistnosti. Bedny nezmizely v prostoru, jak to Xavian umi. Slysel jsem odkud jde zvuk. V tomto smeru je jeste co zlepsovat. Jsem zvedav jestli tomu pomuze konecna uprava akustiky.
Naposledy upravil(a) vadik dne 22 zář 2009 10:00, celkem upraveno 1 x.

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike » 22 zář 2009 09:58

pytel

Vypadá to moc pěkně *thumbs up* Dokonce máte stejnou pohovku jako mám já. Ten tlumící materiál na zadní stěně je melaminová pěna? Basotect?
Zajímá mě co dáte na přední stěnu. Plně chápu že místnost musí plnit kromě hifi poslechovky ještě další účely já v té své musim také žít.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 22 zář 2009 13:58

Pytel píše:To Zdeny: poslal jsem Ti mail a vratilo se mi, že neexistuje příjemce, samozřejmě mám skříně na obou stranách uspořádané symetricky, zadní má plné dveře ale přední jsou napůl regal, když tak vyfotím. Bohužel poslechovka je i má kancelář.Určitě si zván.

To T-M: Tomáši vím o čem píšeš, třeba něco napíšou.Bohužel moje Xavian nemaje průměr basáku větší než. 26 cm, je pardon vždyt ty mé mají jenom středobas. :twisted:

Moje adresa je: zdeny60(at)seznam.cz

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 30 zář 2009 21:35

Mike

Ano na zadní stěně jsou panely ( melaminová pěna ). Pohovku mám z prodejny Jisk, vyborně se na ni sedí a je pohodlná a za daný peníz výborný kup. Dnes mi také přišly dva akustické obrazy Basotect, zítra jestli bude čas tak je pověsím a snad bude hotovo 8-) *2thumbsup*

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 03 říj 2009 10:49

Tak jsem skoro hotový, viz. Obrázek akusticky upravená stěna za mojimi miláčky. Chlapci hraje to už podle mého gusta, *sunglases*

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike » 03 říj 2009 12:29

Pytel

Můžu se zeptat jak jste si nechal naladit ty akustické panely Obifon soundpix? Vím že možností je více a obifon to dělá na přání zákazníka. Ve variantě více na středy nebo basy. Můžete napsat rozměr panelů? Vypadá to velmi solidně. Mnohé z nás by zajímala i případná cena protože ji obifon nikde neuveřejnuje.
To ale můžeme řešit formou SZ. Takže za mě opět *thumbs up*

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin » 03 říj 2009 15:56

To chceš povedať že tých pár vankúšikov (obrázkov) stačí? Ako dekorácia je to pekné, ale akustické úpravy asi nie.

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin » 03 říj 2009 15:56

pardón, dvakrát to isté

Pajuna
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Pajuna » 03 říj 2009 16:23

Mam stejne dotazy jako Mike. Jestlize nebude odpoved verejna, muzes mi odpovedet do SZ?

Jinak musim pochavlit, moc se mi to celkove ladeni komponentu, stojanu i okoli libi. Kdyz si s tim clovek muze vyhrat v samostatnem pokoji, jde to jednoduseji. Pekne *thumbs up*

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 08 říj 2009 21:03

Už dva dny neposlouchám nic jiného než gramo, vydražený gramo DENON DP-47F, přes víkend kompletně vyčistěn a překabelován ( výměna sitové za SUPRU a signalové kaničky za Van de Hull 501 - tímto velice děkuji Renownovi za kablík *palec* ), ta origo přenoska Denon MC dělá divy takový zvuk gramofonu jsem u mě doma ještě neslyšel. Mám nyní půjčeny nějaké LP např. od Audioguest MUSIC atd. a LP nahrané na rychost 45 a je to paráda. Malý obrázek strojku : Obrázek

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike » 08 říj 2009 21:22

Vypadá to super *palec* a určitě i super hraje.

Odpovědět