Pytel

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
paolo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytel

Příspěvek od paolo » 24 kvě 2010 19:38

Tak jsem po dlouhé době zavítal k Mirkovi a jeho neživým kamarádům :)
Poslechovka velmi hezky udělaná, přístroje také velmi opečovávané. Něco málo k poslechu. Přišel jsem vyzkoušet jeden nový nejmenovaný kabel se vzduchovým dielektrikem. Koncovky RCA, přednes velmi vyrovnaný. Bylo znát, že kabel chce nějakou hodinku rozehrát. Porovnáváno také s druhým kabelem, ale XLR konektory. Přes XLR větší dynamika, ale přednes ne tolik vyrovnaný. Nakonec jsme zapojili s Mirkem do RCA vstupů jeho stříbrný kabel v oleji! Jedním slovem Bomba, nic takového jsem nečekal. Basy přesnější, dynamika zůstala. Vše se pročistilo a prostor se dal krájet. Prostě kabel je komponent a bez kvalitního kabelu se nikdo neobejde a je jedno kolik stojí.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 31 kvě 2010 20:54

Pár dotazů jak dopadla finalizace poslechovky -- tak asi na dlouhou dobu moje konečná v přístrojích :Obrázek.
Co týče akustiky tak přibudly do horních rohů bas. pasti : Obrázek
A poslechové místo -- nálož bas. pastí za sedačkou, složené z 5 ks bas. pastí výšky 140 cm. -- Obrázek
Podařilo se mi rapídně snížit bouly na 125 Hz, sice na těch 50 Hz nééé, ale i V.Bobo mi říkal stím se nedá nic udělat v těchto konkrétních podmínkách a nechá se s tím žít *sunglases*

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 31 kvě 2010 21:02

Mirku to je na pohled všechno nádhera!
Ty kotoučáky ti ukrutně závidím... :)

Mike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mike » 01 čer 2010 12:51

Vypadá to super *thumbs up* Další důkaz toho že i malá místnost se dá dobře akustikcky upravit a podíl na zvuku je určitě velmi významný. Takže gratuluji. Ty kotoučáky nemají chybu. *klanimse*

Martinp
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martinp » 02 čer 2010 13:39

Moc pěkné. Dívám se že zmizely za bednama ty pěny. Jak se to projevilo zvukově?

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 02 čer 2010 17:00

Martinp : Ano molitany za bednama zmizely, bylo to jen na test -- co se týče zvuku, nemělo to žádný efekt. Nyní jak to mám tak si myslím, že to je to pravé ořechové, i měření potvrdilo celkem vyrovnanou hladinku.

Mám půjčeny raritní LP desky Audioguest, tak jsem nahrál na cívkáč -- v 2T Master rychlosti -- a nahrávka je jak originál :shock:

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 10 čer 2010 19:39

V uterý se u mě stavili T-M a Lachim na pokec a poslech, a Tomášovi trochu vadil ve zvuku stojan -- tak jsem posunul bedny dále od zadní stěny a o hodně lepší zvuk *palec* .

Jinak se všem omlouvám ohledně zapojení stínění u sítového kabelu VDH, hold léta praxe -- vždy bylo zapojeno u zdroje. U tohoto kabelu geometrie a provedení vyžaduje u přístrojové zásuvky. Hold na stará kolena se musíme pořád co učit *sunglases* .

Včera jsem předělával kabely Lachimovi, a když jsem měl rozbalený vercajk tam přišlo i na výměnu sítového kabelu u pračky Ri-Audio. Po zapnutí se jen koutil hlavou jak se zlepšil zvuk, ta čistota je to až k nevýře--Lubore ten kabel je fakt vynikající *bravo* .
[IMG=http://img526.imageshack.us/img526/2705/dscf0230k.jpg][/IMG]

A ještě jedná taková zkušenost z terénu : kdo má filtr Supra zkuste jako přivodní kabel použít VDH a uvidíte tu změnu jak Vám to bude hrát.

T-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od T-M » 10 čer 2010 20:49

tady bych rád vysvětlil o co jde :
Při první návštěvě jsem si toho vůbec nevšiml . Napodruhé Mirek výborně upravil vlastnosti místnosti a tím jak zmizely parazitní odrazy, tak najednou vyniklo něco čeho jsem si napoprvé nevšiml. Obří stojan přesně uprostřed mezi soustavami působí trochu jako stěna které rozděluje zvuk do dvou poloprostorů levá bedna-stojan a pravé bedna-stojan. Uprostřed jakoby nic.
V okamžiku kdy je zpěvák nebo nástroj lokalizovaný doprostřed tak se subjektivně jeví jako zastřený a nutí vás to podvědomě si domejšlet to, co neslyšíte. Po čase z toho začne bolet hlava (Lachimův postřeh o pár příspěvků výše).

Proč se o tom tak rozepisuji (je to v podstatě známá věc) - jestli tady máte někdo kvalitní aparát a mezi bednami cosi obřího tak posuňte bedny dopředu jako mirek nebo to odstraňte uvidíte co to udělá s podáním prostoru a celkovým vnímáním hudby. Znovu jsem si ověřil jak moc na tom záleží.

PMA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PMA » 10 čer 2010 21:13

Pytel píše:zapojení stínění u sítového kabelu VDH, hold léta praxe --........ Hold na stará kolena se musíme pořád co učit *sunglases* .
;) ;)

Kolik Ti je, Mirku? Mně 55 :lol:

korys
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od korys » 10 čer 2010 22:00

Díky, za krásné fotky. Pohled do Tvé vybavené poslechovky je dechberoucí. *palec*
To, že jste vytáhli ty bedny od zdi jsem celkem očekával. ;) :oops: (Byl to totiž asi jediný háček, který mne napadl při pohledu na jinak skvěle zařízenou trucovnu.) I u mne se tímto posunem výrazně zlepšuje vnímání nahrávek. Ale protože to mám doma v obýváku, občas to musím kvůli ostatním uživatelům pokoje zašoupnout zase o kousek zpátky a to je pak opruz. To ustavení je zkrátka návykové, přínos obrovský a cesta zpět je pak v dané chvíli pouze přes tlačítko OFF. :)

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 10 čer 2010 22:41

T-M: napsal jsi to uplně přesně *thumbs up*

PMA: Pavle, jest-li mohu tykat, jsem mladší, ale už také 53 roků žiji na této planetě :lol:

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 10 čer 2010 22:54

t-m

už tak rok pytla nutím, aby ten stojan snížil alespoň na polovinu.
(on ho nemá sílu vyhodit úplně)
že ty staré krámy mu za ten spojený prostor STOJÍ.
(má tam druhý gramofon, minidisc a magič)
jenže mirkovi to na to jeho "rádio" prostě stačí.
má sestavu jak hrom a u prostřed památník imperialismu... holt dobrý ročník.
a to nejde operovat.
:-)

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 11 srp 2010 20:55

V neděli mě navštivili Vadík a Jiri na pokec a poslech. Za necelé 2 hodky jsem jim pustil historií zvukových medií od kazety, MD, CD a LP. Přišlo i na zapojení Vadíkem dovezeného phono předzesilovače Electrocompanier ( možná jsem to napsal blbě, ani si nepamatuji typ ), ale LP The Wall bylo podané s velkým přehledem a s naprostou dynamikou. A to stařeček gramo DP-59L ještě čeká na kompletní novou kabeláž. Také jsem pustil Master pásky na TEACu origo nahrané na 38, sice asi tento žánr nebyl jejich šálek kávy, ale slyšeli jak hraje studiová nahrávka. Dík za návštěvu a zase někdy, až třeba Jiri bude mít nové bedny *sunglases*

Jiri
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jiri » 11 srp 2010 21:15

Mirku, dekuji za pozvani, bylo to hodne zajimave.
O vikendu chci otestovat vymenu napajiciho kabelu VDH a toho puvodniho tak uvidime jestli to byla rozumna investice.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 16 zář 2010 08:45

Tak Denon dostal novou kabeláž a novou přenosku DL-160, včera jsem si poslechl pár LP od kamaráda co našel na půdě ( některé byly zapečetěné ), sice žánr mého mládí, krásná nostalgie http://img18.imageshack.us/img18/3074/dscf0064gf.jpg

Večerní pohled při poslechu :
http://img9.imageshack.us/img9/4044/dscf0063pf.jpg

Odpovědět