Pytel

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Acon
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytel

Příspěvek od Acon » 15 kvě 2008 22:38

Pytel píše:To Donuts

Přečti si články renomovaných firem vyrábějící kabely a pochopíš vo co go.
tie firmy hlavne potrebujú tie káble predať. Osobne na signálové káble verím aj keď teraz už mám zostavu, kde výmenu 50cm káblika medzi komponentami nie je počuť ani náznakom. K repro mi idú 4m signály Proel (mikrofónový kábel) so symetrickým zapojením a ani pri tej dĺžke som nespozoroval zmenu po výmene káblov. Pritom si ešte pamätám na moju starú zostavu, kde bolo počuť takmer každý kábel. Ale zahorovanie káblov?! V čom je princíp? Ale aby som len nerýpal. ;) podobné obdobie som prežíval tiež. Žral som tie marketingové drísty o zahorovaní komponentov, káblov a čo ja viem čoho ešte. Začínajúci hifista má z toho radosť a ja som mal tiež. Po čase človek vytriezvie z omamného opojenia, začne trochu logicky myslieť a pochopí, že sever je na opačnej strane. Prejdi si tým obdobím nerušene, aj ono má svoje hifistické čaro. Neočakávam, že mi dáš za pravdu tak ako som ja nedal za pravdu iným skúsenejším. Marketing je svinstvo, no v tomto prípade tolerovateľné. Stojí síce peniaze, no čo je to proti prachom vyvalených za cigarety a chlast niektorých "fajnšmekrov" z danej oblasti.

Svensound
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Svensound » 16 kvě 2008 14:18

Acone, Pytel si tím obdobím, jak říkáš, prošel minimálně před 20 lety :) . Je to velký praktik a řemeslník. Ten jako jeden z mála není ovlivněn marketingovým blábolem. Zahořováním kabelů jsem se já osobně nikdy nezabýval, ale u repro vlastně průběžně stále. Je to opruzácké období, kdy reprosoustava nepodává plnohodnotný výkon. Od 50 hodin provozu výše, dle výrobce reproduktorů. Demagnetizační a zahořovací CD vyrábí skoro každý výrobce reprosoustav.

Mih
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mih » 16 kvě 2008 16:17

Acon - tak nějak mám už delší dobu stejné pocity jako ty. Pro jistotu jsem do kabelů pustil demagnetizační disk. Zvuk se mi zdá lepší...za 5 minut už bych to netvrdil.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 05 čer 2008 21:51

Tak se mi rozrostla sestava zlatých TEACů, sice ve formátu MIDI.
http://imgupload.cz/s1/YgvDrlwxaJ.jpg
Pořád čekám až se někde objeví ve zlaté barvě tuner T-BX10 a MD-10.

vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vadik » 05 čer 2008 22:46

Pytel píše:Tak se mi rozrostla sestava zlatých TEACů, sice ve formátu MIDI.
http://imgupload.cz/s1/YgvDrlwxaJ.jpg
Pořád čekám až se někde objeví ve zlaté barvě tuner T-BX10 a MD-10.
slusi jim to tam dole ;)

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 12 čer 2008 15:36

Ještě jednou : Obrázek

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 17 črc 2008 20:31

Tak včera byl u mě na poslechu Vadik, přivezl sebou své repro USHER s-520II, aby jsme je testnuly na dospělejším siliči Teac, za tu cenu co je koupil ( Thajvan), hrají neskutečně dobře, hlavně co se týče akustické,jazz,.. Pustili jsme Led Z.a tady už nestíhaly,hraly dobře ale chyběla živost a drajf. A samozřejmě nižší basy. Jinak perfektní spracování, krásné regálovky do malého pokoje.Doufám, že Vadik něco napíše jak to slyšel, také přivezl VRDS 9, nadherný CD přehrávač v provedení midi. Po dovolený chci zajít k Milanovi ( Svensound ) poslechnout jeho monitory, minulý týden jsem je jen v krátkosti slyšel a hrály mooc dobře na tu svoji velikost.

paolo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paolo » 17 črc 2008 21:37

A jak u Tebe je fáze přestavby bytu? Nebo to zatím plánuješ do budoucna? :)

vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vadik » 18 črc 2008 09:32

Za prve chci jeste jednou podekovat Mirkovi za pozvani na poslech svych uzasnych masinek. Byl to zazitek *2thumbsup*
Vsechno zacalo tim, ze jsem dostal neodolatelnou nabidku od jednoho holandana na zesilovac TEAC A-BX10 za solidni cenu. O tomto zesilovaci jsem precetl snad vsechno co jsem mohl kde najit ale nikdy jsem ho neslysel... Tak jsem psal Mirkovi, ze se nemuzu rozhodnout jestli do toho jit nebo ne. Pozval me na navstevu. Jupi !!! :)
Samozrejme jsem to chtel slyset jak to bude hrat s mojima Usherama S-520 II, repokabelama Supra PLY 3.4/S a CD prehravacem VRDS-9. Toto vsechno jsem pritahl s sebou :D
Kdyz jsem vstupil do bytu, bylo tam strasne ticho - nic nehralo. Tak jsem v tom tichu zacal obdivovat ty nadherne stroje. To byla lahoda pro oci TEACisty. Hned jsem se vrhl ke kotoucaku X-2000R, protoze ten se nedal prehlednout. Krasny poradny kus zeleza! Vypadal jak novy! Makl jsi na tom zrejme dost - skvela prace Mirku *2thumbsup*
Tak mi ho pustil jako prvni. Pokoj se naplnil jemnym, lahodnym ale cistym a bez jakehokoliv sumu krasnym analogovym zvukem. Prijemne... Mechanika kotoucaku byla neskutecne ticha (Pioneer RT-909, ktery jsem chvili mel doma byl mnohem hlucnejsi).
Pak mi pustil VRDS-25X, ktery jsem nikdy nevidel nazivu! Pozor neni to VRDS-25 ale VRDS-25X, ma jiny novejsi a lepsi transport a jine prevodniky. Ted si neuvedomuji ktere CD hralo jako prvni ale nejvetsi dojem na me TEAC udelal kdyz hral Bobos. Podle me prave toto CD nejvic ukazalo co TEAC dovede. Neuveritelne cisty, velmi detailni a prostorovy zvuk – to je to, co na TEACu miluju. Uz jsem byl presvedceny, ze do toho zesilovace jdu. Nemel jsem uz zadne pochyby. Hral mnohem lip nez bylo popisovano v ruznych clancich a recenzich. A to zase diky Mirkovi. Pro to aby to hralo tak jak to hralo udelal velky kus prace. Nejsem velky znalec ale kabelaz mel zvladnutou na jednicku, aspon na me to tak pusobilo. Akustika, poslechovy prostor... Vim, ze mnozi by si to predstavovali urcite jinak ale je preci obyvak! Kdyby na to mel specialni mistnost upravenou pro poslech, hralo by to jeste lepe ale i tak to hralo velmi velmi dobre. Libilo se mi jak mel Mirek upravene roky obyvacku aby bedny nedunely. Spica! *2thumbsup*
Samozrejme nesmim opomenout tu nejvetsi pecku. To byl pro me sok. Nechtel jsem verit vlastnim usim... Mirek vytahl kazetku (metalka od Denon). Pry – poslechni si toto ;) Ted to dal do decku V-8030S. Jak se rika malem jsem spadl na zadek! Bez nadsazky muzu rict, ze to prehralo legendarni VRDS-25X. Ne, to preci nejde aby kazetak prehrala CD prehravac a jaky prehravac – vzdyt je to VRDS-25X! Ano, skutecnost byla jina – kazeta byla lepsi! Rikam – byl to pro me sok...
Nastal cas si vyzkouset silic na tom, co jsem dovezl ja. Kabely nemeli konektory a tak mi Mirek namontoval Supra bananky. Mezi tim jsem si pustil neco ze svoji sbirky a pak jsem si jen uzival Bobose...

... takhle svoje bedny jsem jeste neslysel hrat. Doma mi to proste tak nehraje: spatna akustika, nevhodna kabelaz (krome reprokabelu). Uz jsem pomalu zacal zapominat jak Ushery hraly na HighEndu... Ted jsem si to pripomel ;) Moc se mi libilo jak mi A-BX10 rozehral moje bedny. Jak pise Mirek vyse, akustickou hudbu, jazz, spev zahraji bajecne. Maji take dobrou hloubku, jen dobrou, nikoliv vybornou. Na druhou stranu se bedny nesnazi zahrat nejak neco, na co nemaji, nehroti to a cestne to vzdaji. Nejsou to bedny na rockovou hudbu. Pustil jsem si svoje oblibene CD od AC/DC a po par vterinach jsem to muzel vypnout. Rikal jsem si spatne prepalene CD. Zkusime Led Zeppelin, vyborna nahravka z Japonska. Ne, neni to ono. Nemelo to stavu, jakou mam mit rockova hudba. Ale co bych taky chtel za ty penize. I tak ty bedny jsou maly zazrak. Jednou si poridim BE-718 :) VRDS-9 take ukazala co umi – velmi tomu napomohla Mirkova Supra kabelaz.

Jsem se nejak rozepsal ale neslo to popsat strucne. Mel jsem z teto navstevy moc dobry pocit. Jsem rozhodnuty – pokud se to podari, brzo budu mit doma poradny zesilovac – TEAC A-BX10.

P.S. To radijko TEAC v kuchyni je (musim pouzit anglicke slovo) funny :)

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 20 zář 2008 13:11

Tak u mě nastala menší obměna během prázdnin, prodané Midi komponenty TEAC. Přibyl tuner Denon QS-10 ve zlatě, v 100% stavu. Orig. nožky pod TEAC-25 ( díky Vadíkovi ). A už skoro 2. měsíce je na cestě Top phono předzesilovač Teac PA-4, snad dorazí aby mohl konečně můj nečinný gramec Teac hráti . Jako veliký fanda do f.TEAC jsem také získal lahůdku -- servisní kožený kufr TEAC na čistění, nastavení a opravy pásků.[img][IMG]http://www.eimg.cz/show.php?id=3159&thumb=[/img][/img]
[img][IMG]http://www.eimg.cz/show.php?id=3160&thumb=[/img][/img]

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 20 zář 2008 13:26

pytel

na fotce vidím sluchátka, dříve ukrytá ve skříni.
ta jsou také teac?

zdravíme teacového fandu a zručného hifistu.

boxer

Příspěvek od boxer » 20 zář 2008 15:31

Obrázek

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 20 zář 2008 17:14

To Lachim: Sluchátka nejsou TEAC, ale z doby kdy f. AIWA dělala slušné věci. Tyto jsou koupeny v Tuzexu v minulém století ( 1986 ) typ HP-30 a např. k cívkáči nebo decku padnou jak ulitý ( 20-- 20.000 Hz ), 98 dB/mW, 25 ohm. Sice až budou penízky tak si pořídím sluchátka Denon co měl u mě kdysi fotolaik, ty neskutečně hrály a v testu u mě porazily AKG-701. Jinak ty AIWY dají na prdel dnešním sluchátkům do 6.000,-.
Jo a čeká mě asi obměna mých milovaných N.C. -- příští týden, jsem objednán k mistru Šimkovi, takže vezmu CD a silič a budem hledat co mi bude nejlepší vyhovovat. ( že by Xavian ?!? )

To Boxer: Díky za vložení obrázku, nějak mi to tam dát nešlo.

boxer

Příspěvek od boxer » 20 zář 2008 17:34

čeká mě asi obměna mých milovaných N.C.

*thumbs up* *2thumbsup* *palec* *bravo* *hura* *jupi*

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 20 zář 2008 17:56

pytel

jsi se ani nepochlubil.... jsem zvědav, co si vybereš!!
350ky už slovutný js prodal. že by mediterranea? nebo snad giulia?

mám už pro tebe zase kupu německých audio-časopisů.
paolo mi dovezl top model stříbra a 2m stříbrnňák, tebou smontovaný, leží ladem....

Odpovědět