Pytel

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
boxer

Re: Pytel

Příspěvek od boxer » 16 bře 2015 23:18

Cough

No to neee. Pěkně popiš jaks to slyšel a jak se ti to (ne)líbilo.

Ne to takhle odfláknout. *taktone*

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 17 bře 2015 07:36

Cough : Ivo díky za návštěvu, je vidět , že máš veliký přehled ( hlavně v oblasti vážné hudby ) a už ve svém věku hodně naposloucháno.

Poslouchalo se převážně z CD , ale i nějaké LP na kolotoči Denon, ( Ivo si přivezl pořádnou tašku nosičů ), určitě to musíme zopakovat.

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin » 17 bře 2015 07:59

No práve, cough mi prišiel nejaký veľmi stručný. Snáď len nepohorel v káblovom teste...... Ivo, budem ťa musieť vyspovedať cez Skype keď nič nepíšeš. Dosť by ma zaujímalo ako je to u Pytla s akustikou.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 17 bře 2015 08:23

Též by me zajímala od cougha osobní komentář.
Setkání dvou světu a jen holá věta?
Děkuji předem na trefny report a souhrn dojmu

cough
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cough » 17 bře 2015 09:06

Vzhledem k průběhu a závěrům dvouhodinového poslechu dávám Pytlovi volnou ruku v tom, co z toho bude chtít zveřejnit a co ne.

boxer

Příspěvek od boxer » 17 bře 2015 10:11

Nezlob se,ale mně ,a nejen mně,by zajímalo tvoje vyjádření. *palec*

Ne reprodukce od Mirka, ale tvůj originál. Mirek je zvyklý na uštěpačné poznámky soudruhů, ale jinak na pozitivní hodnocení své malé poslechovky.

Takže nedělj kozy a napiš, jaks to TY slyšel. *thumbs up*

Basstl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basstl » 17 bře 2015 10:29

Ivo, nedělej Zagorku... ven s tím... :D

rotr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rotr » 17 bře 2015 11:21

Cough slyšel rozdíl mezi jednotlivými kabely. A to tak velký, že je zdrcen tím, že dosud odmítal připustit jejich vliv na reprodukci. :-)

davidhighend
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od davidhighend » 17 bře 2015 12:03

Ja myslim, ze kapituloval nad silou rhodia.

boxer

Příspěvek od boxer » 17 bře 2015 12:49

Prdlačku.

Činel pod Pytlovým stolkem na PC mu rozhodil frekvenční charakteristiku.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 17 bře 2015 13:03

Tak soudruzi ve zbrani : včera byl u mě na poslechu a testu Ivo ( Cough ), přivezl si velikou tašku CD a LP -- převážně vážná hudby, nejprve obdivoval zlaté desky a potom moji malou poslechovku, že prý ve skutečnosti vyzerá super. Poslouchal své referenční nahrávky , někdy až tak nahlas , že mi sem tam na konci |Marsch problikla LED limitace ( to se mi stávalo když jezdil Vadík a poslouchal AC/DC :a60 ). Po pár kousků, řekl středy a výšky OK, trochu mu asi chyběly basy, ale sám řekl , že fyziku nelze obelstít.

Ve dvou až třech nahrávkách, prý slyší špatnou lokalizaci nástrojů, prý buď nějakým odrazem nebo pravou bednou ( vím už delší dobu , že mi začíná odcházet výškáč -- už mi je Lubor pokouší sehnat asi 4 měsíce ), jsem si toho vědom, někdy je to slyšet a prostorový střed se posune k levé bedně, u některých nenáročných projektech až tolik ne.

Potom vyndal, LP většinou kvalitně nahranou vážnou hudbu a bylo vidět jak si podupává, přeci jenom analog na pořádným kolotoči ( sám doma nemá ) si vychutnal.

Má veliký přehled ve vážné hudbě a i v technice nahrávaní ( nyní nahrávaly kdesi v kostele ) *klanimse* . Nevěří kabelům, mističkám, dřevíčkům, atd. To jsou mé postřehy z návštěvy a poslechu. Vážnou hudbu poslouchám jen okrajově, sestavu mám naladěnou na mnou poslouchanou hudbu pop, rock a akustiku, ale pravda je že pouze kvalitně nahranou vážnou hudbu lze ověřit kvalitu sestavy a akustiky.

Ivo prosím Tě napiš pravdu, aby si nemysleli, že chci něco zamlčet.

cough
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cough » 17 bře 2015 13:21

Po 15 sekundách poslechu: příjemný čitelný zvuk (středy, vejšky), zbytek podle fyziky. Malé pasivní budky v malé místnosti, které přestávají hrát v pásmu, kde místost začíná hrát “veeeelmi dlouho” (tak pod 55hz). Někdy to tak vyjde. Pytlovi to proto vyšlo i s těmi širokopásmovými “akustickými úpravami”, které jsou účinné pouze pro středy a vejšky. Opravdu moc pěkné a zdařilé. Místnůstka roztomilá.
Pak ale od 15. sekundy během celých 2 hodin poslechu mé neustálé připomínky k zcela zvláštní lokalizaci na mých nahrávkách (vše posunuté doleva, dřevěné dechy v orchestru místy až tak 20 stupňů vlevo, někdy standardně ke středu báze. Zcela nepřirozené a “cestující”. Ptám se několikrát jestli nemá prohozeny + a - . Pytel zkontroluje, poslechne a tvrdí, že je vše v pořádku. Poslouchám dále, s přestávkou-interludiem na lahodný alnagon – pro malé jednoduché věci fajn, jinak na střední orchestrální tělesa a větší problematické, navíc často s lupanci v závislosti na kvalitě výlisku. Pak hurá zpátky k poslechu CD. Stále říkám Pytlovi, že je tam problém. Tváří se udiveně. Nakonec poslouchám nahrávku zpěvačky “s predpokladmi” viz foto (http://www.saldovo-divadlo.cz/usf/image ... helova.jpg) , co jsme nedávno natáčeli. Jedna z beden – pravá - má zřejmě poškozený měnič (možná něco zadřeného, přispáleného) – divně rezonuje, jako když je načnutej, zvukový volume Marianny nezvládá a místy dost jasně chrčí. Zde už problém slyší i Pytel. Zkusili jsme vypnout zapnout zesilovač, ale tím to zřejmě nebylo. Co je příčinou jsem neměl sílu podrobněji zkoumat. Pytel se během mé návštěvy vůbec nezmínil, že “ví o načatém výškáči” a že “to řeší”. Tož tak. Ještě jednou děkuji za poslech.

boxer

Příspěvek od boxer » 17 bře 2015 15:45

Takže poslouchat pouze 15 vteřin a dost.

K určení kvalit báze používat velmi vyspělé pěvkyně.

cough
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cough » 17 bře 2015 16:42

boxer píše:Takže poslouchat pouze 15 vteřin a dost.

K určení kvalit báze používat velmi vyspělé pěvkyně.
Dám ti lepší recept. Lepší je koupit sobě z druhé ruky bedny s poškozeným měničem a několik roků to tak poslouchat. Tento problém s "načnutým" měničem doladit kabeláží a jejím důlkladným zahořením. Následně několik roků pozývat slovutné hifislušce na testování rozdílů mezi podložkou z wenge nebo z dubu. Vše je díky dokonalému zahoření kabeláže perfektně slyšet - všichni slovutní hifisté slyší, že podložka z wenge má lepší zvuk. Z této pozice radit jiným hifistům aby šli raději na ryby, když vidí změřenou charakteristiku jejich beden v prostoru bez smothingu - přičemž mít doma úplně lautr to samé, ba mnohem mnohem horší, jen o tom nevědět.

Pak přijde katastrofa. Pozvat si toho zlého technokrata domů. Magičnost a strhující rytmičnost osobnosti toho zlého technokrata způsobí, že při momentu zjištění problému s měničem zničeho nic začne hovořit zlému technokratovi, že je třeba dát ty bedny proměřit pistolemu nebo checkovi. Jaké měření? Na co? Vždyž je přece vše doladěno kabeláží! Vždyť má ty měniče objednané. Vždyť přece ví, že je to výškáč. ATC má tak na hovno servis, že není schopné dodat 2 výškáče 4 měsíce svých běžně vyráběných budek. Vysvětlení je prosté. Samozřejmě pečlivě zahořují cívky těch měničů. Magické!

rotr
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rotr » 17 bře 2015 16:58

Co dodat - napsáno bez servítek, mezi řádky to bylo ale možné najít již v prvním příspěvku.

Odpovědět