Pytel

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
boxer

Re: Pytel

Příspěvek od boxer » 20 bře 2015 15:46

Tím bych to prozatím uzavřel a dále pokračoval až po opravě a případném dalším poslechu.

Zbytečné wars nedoporučuji.

kite19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kite19 » 20 bře 2015 15:48

Trošku to tu vyzerá na lynčovanie, ja osobne som urobil zopár blbostí, medzi ktoré patrí prehodenie kanálov na prenoske - bola nová a drahá, bol som neskutočne spokojný so zvukom a veľa podobných vecí som urobil :) Nemám posluchové skúsenosti ako Cough alebo Pytel, je tu zopár ľudí s naozaj kvalifikovanými posluchovými skúsenosťami, ale veľká väčšina fóra by pri podobnom teste pohorela.
Stalo sa, čo už. Pozvite si domov Cougha, prípadne aj s PMA a potom im dovoľte publikovať ako skvelo :D vám to doma hrá :D
Pytel je rovný chlap a bolo by pekné nechať jeho osobné vlákno na pokoji, z vďaky za to že bez alibizmu, nechal napísať čo bolo napísané.

cough
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cough » 20 bře 2015 16:03

boxer píše:Mirek o výškáči věděl, ale zároveň také napsal, že při "normálním" poslechu to slyšet není. Pouze u hlasitého až velmi hlasitého, což on nečiní.

Ovšem náš hudbyzvukomilec Cough jel skro nadoraz,(je tam zmínka o problikávání signálky limitace Marshe),takže již lehce nakopnutému výškáči pomohl do pekel úplně.

Chyba Mirka byla, že to měl před poslechem Coughovi říci, ale chápu, že s ohledem na styl volume u něho zvyklostní ho to možná ani nenapadlo.
Pro upřesnění. Ten problém byl slyšitelný i při malé hlasitosti a hned na začátku poslechu a zejména v středně hlasitých pasážích, běžné mezzoforte hobojů, fléten, klarinetů, fagotů, hobojů... , všech běžných nástrojů orchestru... Vzledem k 0 (nulovému) povědomí a znalosti toho, jaká je lokalizace jednotlivých nástrojů v nahrávkách klasiky a způsobu jejich snímání a jak se to projevuje nedávalo smysl z mé strany tento problém vysvětlovat na čemkoli orchestrálním. Tak jsem vzal něco jednoduššího. To, že je ve po stereobázi posunutý panning barokní loutny (tichý duet dvou louten) bylo slyšet i při velmi malé hlasitosti (desetiny wattu RMS) - Pytel tento duet slyšel ve sweetspotu a tvářil se udiven, a že je vše v pořádku (Scénář číslo 4, který dostal Oscara). Na konec jsem pustil ze srandy vlastní výtvor moderní Ave Maria s Mariannou - i zde absolutní hlasitost nebyla bůhvíjaká, když se to projevilo (tak 93-95dB maximum, to je můj odhad) a tam ten problém konečně slyšel a "přiznal" i Pytel a tvářil se tak, jako by ho to překvapovalo a ptal se komu to má dát změřit. Pak jsem jej poprosil - jestli není problém jinde než v bednách - o vypnutí zapnutí zesilovače (proč s tím vypnutím zapnutím zesilovačů souhlasil, proč mi neřekl, hele, vím o tom, je to to a to?). Celý tento problém není o absolutní hlasitosti, ale o tom, jaké je frekvenční spektrum konkrétního nástroje, u některých (a jak sou nasnímané) je to slyšet více, u něčeho vůbec ne. Kdybych věděl, že je tam ten problém s vejškáčem a mám ho hledat, tak si vezmu nahrávku grand klavíru (nikoli honky tonk piáno z šukacího jazzu) a je to za 5 minut jasné. Ale to nějak nepředpokládám, když jdu na hifinávštěvu. To, že si ten zesilovač několikrát bliknul následně na tom nic nehraje - výkonově ty inkriminované pasáže měly špičky v basech a středech. A vůbec z hlediska repertoáru jsem se mírnil. Největší orchestr byl beethovenovské velikosti a to ještě staré nástroje. V podstatě kníkání. Žádná Šostakovičova Leningradská nebo 11. symfonie. Nechtěl jsem být zlý a trápit to. Odměnou mi bylo, že jsem byl Pokusný králík...

Shrnutí pro velmi svěží: problém byl slyšet na začátku poslechu a i při tichém poslechu.
Naposledy upravil(a) cough dne 20 bře 2015 16:20, celkem upraveno 1 x.

boxer

Příspěvek od boxer » 20 bře 2015 16:19

OK.

Byl jsi svěží pokusný králík a podařilo se ti sedět ve své jamce a po stříhání ušima chutě vyskočit.

Mirek bude za blba už stejně a tak maximálně už nic nebude psát a ani sdělovat ohledně ničeho.

Tak to holt někdy bývá, za dobrotu, až se ucho utrhne.

drfish
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od drfish » 20 bře 2015 16:47

To že někomu klepe motor není důkazem, že neumí řídit. Nakonec jak vidno o výškáč nejde, hlavně zas a jen o to si kopnout.... *thumbs down* *thumbs down* *thumbs down* *thumbs down*

BVa

Příspěvek od BVa » 20 bře 2015 17:53

jak vidno o výškáč nejde, hlavně zas a jen o to si kopnout.... *thumbs down* *thumbs down* *thumbs down* *thumbs down*
Spomeňte si viacerí, ako s chuťou "kopete" (reči o hluchote a podobne..) keď nejaký "technokrat" povie, že napr. zahorovanie káblov, smerové poistky , rôzne podložky a pod. je nezmysel , čistý snake oil, bez vplyvu na zvuk.. Však vy to jasne počujete, uši máte dobré, hluchí sú predsa tí, čo to nepočujú. Alebo závidia... ;)

Odar

Příspěvek od Odar » 20 bře 2015 17:56

drfish píše:hlavně zas a jen o to si kopnout.... *thumbs down* *thumbs down* *thumbs down* *thumbs down*
. . . alebo poukazat na realny stav pocito-hifistickej mafie :mrgreen:

Ono je to aj tak jedno - tvrdenie proti tvrdeniu. Nabuduce treba aspon 4 svedkov a nahravat cely priebeh navstevy minimalne 5timi kamerami, aby bolo potom jasne, ako to cele bolo :lol: Myslim, ze nic hrozne sa nestalo. Nikto neohluchol, ani neprisiel o ruku (alebo iny ud). Kazdy si z toho aj tak vyberie podla fanklubu (dobry Pytel VS zly Cough / namysleny Pytel VS vsepocujuci Cough), co sa mu hodi a zivot ide dalej.

palipol
Kontaktovat uživatele:

Pytel

Příspěvek od palipol » 20 bře 2015 18:29

Páni, netešte sa :lol: . Cough si Vás postupne obíde všetkých :twisted: . To sa pobavíme *bravo* .

palipol
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palipol » 20 bře 2015 18:33

...prípadne môžeme zvoliť trojčlennú komisiu :twisted: :twisted: :twisted: .

Basstl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Basstl » 20 bře 2015 18:57

boxer píše:... kdo z vás je ochoten si domů pozvat kohokoliv s "profláknutých" hudbyzvukomilců domů a pak čekat na to, jak ho na fóru zpucuje? Nikdo. Pouze kamarádi na Highendfóru se tu a tam navštíví a pak si navzájem píší neskonale pozitivní eposy o posleších.
Pozvěte si domů Lachima, Cougha, PMA, Renowna, Bohuše hluchoně a mnoho dobře až velmi dobře slyšících hifounů a pak čekejte na ortel zde na fóru. Kdo z vás začne...
Nemám problém pozvat kohokoliv, kdo bude mít zájem.
Ivo už u mě byl a jeho ortel se dá přečíst tady http://basstl.blog.cz/

sekal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sekal » 20 bře 2015 19:05

cough píše:..Shrnutí pro velmi svěží: problém byl slyšet na začátku poslechu a i při tichém poslechu.
:lol: *thumbs up*
BVa píše:Spomeňte si viacerí, ako s chuťou "kopete" (reči o hluchote a podobne..) keď nejaký "technokrat" povie, že napr. zahorovanie káblov, smerové poistky , rôzne podložky a pod. je nezmysel , čistý snake oil, bez vplyvu na zvuk.. Však vy to jasne počujete, uši máte dobré, hluchí sú predsa tí, čo to nepočujú. Alebo závidia...
Přesně tak ! *palec* Zajímavé, že tento fakt (o urážení zastánců racionálního přístupu) zdejším Pytlovým advokátům nevadí. (Pytel sám, coby pravidelný čtenář a občasný přispěvatel na Highendfóru, jistě dobře ví, co se tam ještě nedávno dělo)..

bubuxin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bubuxin » 20 bře 2015 19:09

BVa píše:Však vy to jasne počujete, uši máte dobré, hluchí sú predsa tí, čo to nepočujú. Alebo závidia... ;)
Prečo to potom potrebuje merať keď to nepočuje?

lidumil
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od lidumil » 21 bře 2015 11:44

Tak jsem nabyl pocitu, že tu jde o život a vono zatím o hobby. Jestli pro některý není hobby vo život *thumbs down*

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 21 bře 2015 14:33

davidhighend

máš částečnou pravdu. s pytlem sem léta píšeme různé názory které vzbuzují různé reakce/emoce.
přeci ať si každý přečte, vybere, vyzkouší... proto jsou to hifinázory a snad již bez cenzury.
je potřeba však takto letitého soudruha pytla napadat ??
pytel je přeci ten úplně poslední kdo by někoho na nějakém foru napadal, urážel ...
zrovna jemu je veškeré dohadování, konfliktnost cizí. vždyť ho zde většina lidí zná přímo nebo přes někoho, ne?
proč zrovna takový "flamware" vůči pytlovi ???

blesk666
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blesk666 » 21 bře 2015 15:16

myslim si ze aj Pytel samotny sa moze zas niekde posunut v svojom hobby. Sluzi mu ku cti ze on samotny Couga povzbudil aby napisal celu story. Moze to posunut aj dalsich.

Odpovědět