Pytel

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
paolo
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytel

Příspěvek od paolo » 20 zář 2008 18:40

Tož jsem tuze zvědav co si vybereš,ještě bych ti doporučil jedno studio u nás. Ale to by se zdejším moc nelíbilo.
Teac je opravdu dobrá značka,mohu za sebe říci,že se mi více líbí než Espriti od Sony.

boxer

Příspěvek od boxer » 20 zář 2008 19:02

ještě bych ti doporučil jedno studio u nás

Je jich více a v každém mají dobré věci.

Mark Levinson
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mark Levinson » 20 zář 2008 19:32

paolo píše:Tož jsem tuze zvědav co si vybereš,ještě bych ti doporučil jedno studio u nás. Ale to by se zdejším moc nelíbilo.
Proč by jsi nemohl doporučit studio? Klidně doporuč jakékoliv studio, od toho přece toto fórum je, ne?
:?: :?: :?:

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 20 zář 2008 20:49

To Lachim: Byl jsem u js ve čtvrtek, vím že prodal 350. Ja chci něco menšího,sám víš že poslechvku mám v obýváku. Pro časopisy si určitě přijedu a dáme pokec,ale hlavně chci slyšet jak Ti to nyní hraje. Samozřejmě že zkusím i jiná studia, ale nechci se ukvapit. Až se vrátí Milan( Svensound ) z ciziny také ho poprosím o test jeho monitorů na mojem železu.Možná i p. Kalina nebo i p. Vošahlík.Jak sám říkáš tak toto je běh na dlouhou trať. Dnes mi němec odepsal, že balík byl předán v ČR a já nic nedostal.

To všem : Pozor na posílání z DE do ČR firmou HERMES, v ČR pro ni rozváží f. DPD. Už dva měsíce čekám na balík, prý mě nestihly doma, ani aviso což lístek nenechaly ve schránce, poslaly zpět do DE, on znovu poslal do ČR a nyní mi psal že přišla odpověd, že balík byl předán.A já nic nemám. Z vlasní zkušenosti doporučuji pouze DHL, ta funguje bez problémů, už několik balíků z DE, Dánska,Holanska i z USA a bez problémů.

Svensound
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Svensound » 22 zář 2008 10:30

Mirku, ode dneška opět zařezávám. Věci na TEAC, co jsem měl od Tebe napsané jsem bohužel na blind nenašel. Seznam jsem nechal u firmy SEEC Audio a pan Kees Van Haaren se po tom podívá spíše v inzerci. Navštívil jsem nahrávací studio STS DIGITAL Marantz a dokutálel jejich referenční nahrávky na CD. Protože jsem jich koupil více, tak cena je opravdu lidová. / 400.- Kč včetně DPH.
Je to skutečně špičková kvalita, případní zájemci o tyto nahrávky si je mohou u mne kdykoliv poslechnout, eventuelně pak zakoupit.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 22 zář 2008 10:34

to Svensound:
můžeš upřesnit jaké nahrávky?

Svensound
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Svensound » 22 zář 2008 10:59

Peere,
V STS Digital se obsah testovacích CD nahrává, to je hlavní rozdíl od ostatních Audiofilských labelů / In Akustik, AudioQuest, Mobile Fidelity atd. atd. /, které vlastně jen vytvoří výběr kvalitních nahrávek a pak to je nacpou na CD. Pánové z STS Digital nahravávají nejenom ve studiu, ale v kostelích nebo koncertních sálech po celém Nizozemí. Ukázka: http://www.sts-digital.nl/muziek/test1.asx
http://www.sts-digital.nl/muziek/lover.asx
Na CD jsou nahrávky Jazzu, Bluesu, klasiky a vokální tvorby. Interpreti jsou většinou z Holandska.

Použité komponenty:
Microphones : Schoeps CMC6 with microphone capsules MK 2Hg/MK 2/MK 3 /MK 21
Microphones cable : Siltech HF-9-G3/pro
Interlinks digital and analogous : Siltech, forbest lake
Recorder : Tascam DA-78-HR, 24 bit, 8 channel, stereo DV-RA-1000, 24 bit
Mixer : Soundcraft LM1
A.D. convertor : Weiss A/D convertor
Speakers : Kharma Ceramique-Ce 2.2
Amplifier : Marantz PM 11S1
CD/SACD-player : Marantz SACD SA-7S1
DVD player : Marantz DV9600
Headphone : Philips HP 1000

Mastering:

Mastering, the last place where decisions still can be made. After the recording is finished and everybody is
happy about the endresult, the digital master has to be made. I use the Mastering Studio at The Masters to
judge the final stereo-masters on quality, corrections and possibilities for improvement.

Here I balance the tracks on the album, I give them the finishing touch and take care of the transfer to the digital
Master Tape on the highest possible level.

To reach this, I use, among others, the Marantz CD10 player and Weiss Mastering equipment, which is being
regarded as the absolute top in professional mastering. Every signal is, before it is edited, first upgraded to the
24 bit / 96 KHz level. I use the POW-R system by Weiss. This is the only system that can translate 24 bit to 16 bit
without any loss. The acoustics of the studio has been designed for the highest possible perfection, so I can analyze
the finest details and look them over critically. When I work on someone else's creativity I must be absolutely positive
that what I hear is the truth and that all improvements and corrections are completely to the benefit of the music and
the listener at home. That is what I call the art of Mastering

The CD's High End Audiophile Natural Recordings, High End Audiophile Test/Demo CD and the PiedPiper Active Super MK III, are only available in Holland.

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 22 zář 2008 13:55

to Svensound:
děkuji za odpověď. A jaké tituly máš k dispozici?
Nechceš o tom založit nové vlákno, ať mě Pytel nedořve? :)

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 27 zář 2008 20:43

Tento týden se mě drží chřipka, tak polehávám a byl i čas na poslech. Z DE mi přišly konektory a věci na kabely,ale také 2 CD v provedení xrcd2 EAGLES - hell freezes over - notoricky známé album moje oblíbené kapely zvuk - neskutečný prostor a drive. A druhé sara k. - Hell or high water ve formátu xrcd24- velice přesný zvuk až někdy mrazí. Vřele doporučuji.Také jsem zkoušel jak zde uvadí Lachim test DVD vůči CD a mohu potvrdit že např. Hegerová i Müler zní na DVD lepšeji než na cd. Ale jsou i jiná DVD hlavně ve formátu DTS 96/24 co hrají mnohem lépe.

V pátek mě z postele vytáhl můj kamarád ( bývalý zvukař od renomovaných českých kapel ) ať jdu s ním na veletrh Muzika 2008. A nelituji, bylo k vidění dosti nahrávací techniky a dost mě zaujaly aktivní monitory f. Mackie 824, ale hlavně živé vystoupení několika kapel a také kytaristy R.Roxie ( hrál např. u A.Cooper, Slashs, atd..) a musím potvrdit že na živo je to nejlepší. A tvrdím, že ani na několikamilionové sestavě doma to nikdy takto nebude hrát.

To Svensound: Milane děkuji za živák na CD L.Carlton with R.Ford -- Live in Tokyo, toto je má krevní skupina . A za STS Digital demo cd - velice kvalitně po zvukové stránce nahrané album. Díky Mirek

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 21 říj 2008 09:43

Chcel by som este raz podakovat za vcerajsiu navstevu, vdaka tvojim zlatym ceskym rucickam mi hifi opat doma robi radost... *hura* *hura*

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 21 říj 2008 09:51

to MB:
co jste kutili?

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 21 říj 2008 10:01

Peer píše:to MB:
co jste kutili?
Moje nesikovne prsty pri siahani na ramienko odtrhli od konektoru ten tenulilinky kablik ( Van den Hull 501) co vedie do prenosky (podarilo sa mi utrhnut biely) a Mirkova sikovna ruka a pajka to dala zase do kopy, zistili sme ze p. Kuzma to nema uplne dokonale urobene, pri oprave bieleho sa nam utrhol aj cerveny...nastastie to bolo vzdy presne v spoji na konektor,ktory sa zapichne dozadu na prenosku, takze nebolo nutne prekablovat cele ramienko....

Peer
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peer » 21 říj 2008 10:10

Konec dobrý, všechno dobré... :)
Ještě, že je na koho se obrátit.
Jo to pěkně piplavá práce. Také jsem nově prokabeloval raménko u SME 3009/II...
Kdyby u toho neasistovala moje žena, tak byly chvilky, kdy by raménko letělo z okna :).

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 22 říj 2008 22:19

Jo,jo byla to piplavá práce ale vše se podařilo. Potom mi Michal pustil Santanu ( na Kuzmě ) a mě klesla brada jak mu to hraje, neskutečný analogový zvuk, který se mi mooc líbí . A to mi prosím řekl že to hraje ještě lépe po nastavení, je domluven s Rowingem na nastavení a seřízení, tak potom velice rád si zajedu tu krásu poslechnout.

Dnes mám velikou radost neboť mi konečně přišel vydražený phono předzesilovač TEAC PA-4, který jsem vydražil na e-bay 9.7.08 !!!, tak jsem ho rozebral vyčistil, vyměnil vadnou Led diodu u vypínače, vyčistil konektory a zapojil k mému gramu TEAC TS-F50 ( dvoumotorový krásný stroj ), pustil si moje staré desky a mohu říc že to hraje opravdu krásně analogově, ani jsem nečekal takový zvuk ( sice ani zdaleka to nemá na Kuzmu ) ale mám tam jenom nějakou Shure přenosku.Jsem velmi spokojen, ale ptám se místních analogových gurů, jakou lepší přenosku a poradit jak nastavit antis. a váhu, předem děkuji.
A nakonec jsem si pustil Dire Str. Private Invest. na vinilu Supraphon, to vždy posloucháme u Lachima na jeho super sestavě,sice to není takový drive ale krásný zvuk se line z toho gramce.

vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vadik » 23 říj 2008 10:17

to Pytel:

tak ses nakonec dockal *2thumbsup*
je to velke zlepseni oproti Tvemu predchozimu Pro-Jectu?

Odpovědět