Pytel

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Lapi
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytel

Příspěvek od Lapi » 03 bře 2017 23:26

Lapi píše:Ještě jsem neměl moc času :( jen jedno LP jsem poslouchal a suběktivně se zdá že tam je posun k lepšímu.Inspiroval jsi mě s tím stíněným psem tak to chci dodělat vše a použít ten tvůj " filtr" a pak se uvidí. Každopádně již opticky ten kabel vypadá na jedničku *thumbs up*
Tak dnes více poslouchání, je to celkově čistější a až to udělám komplet tak to bude asi ono

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 15 zář 2017 12:01

Tak jsem si na stará kolena dopřál k mému kolotoči Denon S- ramínko, čeká mne testovaní headshell , který bude pro mé uši nejlepší. Jsem zvědav na zvuk mé analogové větve. Připraveno k testu : Obrázek

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 15 zář 2017 12:05

To ti ale trvalo ho zohnat, bavili sme sa o nom pred takymi 4-5rokmi. Kde si ho nakoniec našiel?

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 15 zář 2017 12:54

Michale, zdravím do Švédska, ano sháněl jsem to velice dlouho , dalo se to už sehnat , ale za uktrutně draho ( a víš , že jsem šetřílek ), včera mi to dorazilo z Almaty, Kazachstian, neskutečné, za 5 dnů po odeslání jsem to měl doma( EMS ), v super stavu jak vidíš na fotce.

Příští týden , až bude čas a nálada bude zkoušet, určitě napíši jakpak to slyším.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 18 zář 2017 10:54

Tak včera osazeno, kompletně nastaveno : Obrázek

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 18 zář 2017 11:17

Ahoj Mirku,
Nastal nějaký posun ve zvuku?Mělo býti být asi jiné, popiš , prosím.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 18 zář 2017 18:41

Honzo,

odpoledne jsem testoval co bude mému uchu lahodit. V první řadě přišlo na test Headshell - signature wood/oak --- krásný , malebný zvuk, určitě by to asi nejlépe popsal Efičák. Potom jsem chtěl zkusit signature ( ten jak zrcátko ), ale bohužel nemám tolik protizávaží ( tento váží 13gramů ) -- tak nevyzkoušeno, na závěr signature carbon -- zvuk pro mé ucho nejlepší , dynamika, rychlost. Hlavní poznatek na konci desky není takové zkreslení jako u rovného ramene.

Koukal jsem , že mi zbyly v pytlíku nějaké zbytky z dřívějších instalací --- stříbro VDH , tak zkompletuji stříbrné propojky v headshellu.

Dasta
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Dasta » 18 zář 2017 19:52

Mirku,
Vypadá to nádherně, dovedu si představit jakou máš radost, však jsi to rameno sháněl dobu.Myslel jsem si,že u středu desky dojde ke zlepšení.Karbonová skořepina si asi sedne s ramenem a přenoskou nejlépe.
Je to dobře, že na světě jsou krásné věci, mám radost s tebou.

zabiny007
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 19 zář 2017 08:32

Tak ses dočkal! Jsem zvědav, jestli postřehnu změnu, až se zastavím.
Mimochodem - skončil jsi u stejného headshellu, jako já. A to jsem jich vyzkoušel docela dost. Jediné, co mne ještě láká je Orsonic 101S, takže dlouhodobě sledují ebay a jak bude za dobrou cenu a z Evropy, jdu po něm. Pak by mne zajímalo vyzkoušet i Arché, ale ta cena je šílená...

Tak ať se ti to točí! :-)

LawIAR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LawIAR » 19 zář 2017 09:42

to sú všetko Ortofon headshelly? A ako to testuješ? 3 rovnaké prenosky alebo pracné presúvanie jednej medzi nimi?

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 19 zář 2017 13:30

Chlapci, děkuji, ano dočkal jsem se a jsem plně spokojen.

Sašo, pro moje uši nejlépe ten carbonový a asi si sedl s ostatním, nyní jen poslouchám kolotoč a nemohu se nabažit zvukem. Až přideš uslyšíš sám, jinak mám pro tebe toho Boboše -- prvé tři CD.

Jiné headshelly asi nebudu už zkoušet, ale člověk nikdy neví, třeba časem a pro moji sestavu už jsem toho udělal dost a vymáčkl z ní maximum, sem tam testnu nějaký nový kablík.

LawIAR : mám jen jednu tuto přenosku ( MC ) , sice MM mám nějaké v pytlíku a přehazoval jsem ji z jednoho headshellu , celkové nastavení, komplet po každé výměně -- náročné na čas, ale kdo si hraje , nezlobí a v mojim věku mám času dostatek.

Headshelly ( ty co jsem zkoušel ) vyrábí ProJect a prodává AQ.

zabiny007
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od zabiny007 » 19 zář 2017 13:53

JJ, přesně ten stejný vyhrál i u mne. Původně jsem chtěl Oyaide HS-CF Carbon, ale ten nemá možnost ladit azimut, takže jsem objevil Pro-ject Carbon a po srovnání s ostatními ze šuplíku zůstal jako vítěz :-)
Koncem týdne mi dorazí ještě nějaký matroš na kompletaci takže ti to pošlu a koncem příštího týdne bych se zastavil. Více pak po telefonu.

Na Boboše se těším, na Discogs objevil ...grooved..., takže jsem neodolal a už je na cestě ke mne...

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 21 zář 2017 19:58

Tak jsem dnes předrátoval headshell stříbrem : Obrázek

Co dodat ke zvuku , klobouk smekám co leze ze stařičkého Denona -- asi už jsem z něj vymáčkl Top zvuk. Plná spokojenost.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 22 zář 2017 12:39

A take "ošklivé káčatko" to bolo keď to ležalo na zemi v mojej posluchovke, hneď ako to dorazilo "kuriérom" z CH...smekám Mirku a dúfam, že si niekedy nájdem čas aby som to mohol znova vidieť a počuť na vlastné oči...

koudelka
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od koudelka » 10 říj 2017 16:06

V pátek mi bylo ctí navštívit Mirka v jeho království, byť jen na krátko, přesto jsme stihli gramo, kazeťák, skvěký kotoučák i CD a vše hrálo parádně...klidný, nevtíravý zvuk, skvělé podání prostoru, zkrátka zvuk, který mám rád. Mirku díky za přijetí, ukázku i čas, který si mi věnoval a samozřemě i za skvělou práci na Titanu a kabelech, kterou jsi odvedl *2thumbsup*

Odpovědět