Pytel

Představení jednotlivých členů fóra, jejich aparatur, oblíbené muziky atd.
Odpovědět
Pytel
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytel

Příspěvek od Pytel » 25 bře 2009 07:32

To gwerty500 - díky, včera bohužel nějak nešel volny.cz -- nevím nevím co zase soudruzi dělali. ...?!?!

To MB .. potom coz mi poslal na seznam.cz tak to dorazilo, ano do víkendu ho bude mít sestra i zahořený.

V ponděli jsem byl na poslech propíraných beden Mission 794 a 796 v domácím prostředí, o zvuku se nebudu rozepisovat, znám v této kategorii lepší i horší,ale upřimě můj šálek kavy to není, abych nevyvolal nějakou diskuzy. Ale při přehazování repro kabelů, jedné nejmenované zahraniční firmy, se nám podařilo ulomit bananek. a jelikož jsem byl vybaven nařadím, tak jsme ho vyměnili ( k mému úžasu v banánku vodiče pouze oholené a stočené, pod šroubek, žadné sletování *sunglases* ), je vidět, že oplet a stahovací bužírka vše zakryje.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 28 bře 2009 19:20

Včera jsem měl možnost na své sestavě poslechnout 2 DACy : první DacMagic a Abrahamsen, oba skoro ve stejné cenové kategorii. Ale zvukově každý uplně jinde, první dle mě se hodí tak k PC nebo k levnému DVD či CD, tak asi o hodně vzlepší zvuk. Co se týká druhého, po prvních tonech, výrazná změna kvality zvuku, kvalitní zpracování, 5.5 kg vážící DAC dodá zvuku tu správnou štávu. Jsem rád že mi ho Vadík nechal na poslech až do čtvrtka ( tuším odletá do Belgie ), tak ho pořádně testnu. V plánu mám i navštěvu kolegy Lachima, test na jeho už tak skvělé sestavě. Napíši více, ale zatím pro mě bomba, za tu cenu. Jen škoda, že výrobce nestíhá a lze ho prý koupit pouze v Norsku . Více třeba napíše Vadík.Včera byl u mě i Paulo, ohledně kabelů, třeba napíše také něco o zvuku. Viz. foto : Obrázek . Asi se s ním budu těžko loučit.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 28 bře 2009 23:33

pytel

však ho zapojíme a porovnáme s převodníkem v audionet vip g2.
doufám, že to bude horší!
běda ti, ja ne :-)

vadik
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od vadik » 29 bře 2009 10:58

Poslech u Mirka byl zajimavy z nekolika duvodu:

1. Nove bedny Xavian XN-250evo. Prijemne se poslouchaji. Oproti NC maji mene basu, zato jsou jsou presnejsi, rychlejsi a pro hudbu, jakou Mirek posloucha, zcela dostacujici. Vysky a stredy jsou krasne, neagresivni, pritom velmi detailni.

2. DAC Abrahamsen V6.0 - premiera v CR. Hned na zacatku musim rict, ze cenove je blizko DacMagicu jen tento vzorovy kus. Maloobchodni odhadovana cena by se pohybovala trosku jinde. Vic o tom napisu pozdeji a v samostatnem vlakne. Zde napisu jen muj nazor na zvuk tohoto prevodniku. Byl zapojeny v retezci TEAC VRDS-25X, TEAC A-BX10, Xavian XN-250evo, koaxialni kabel Supra, signalove kabely HGA, typ reprokabely bohuzel si nepamatuju.

Rozdily, ktere jsou slyset ihned: basy jsou presnejsi, rychlesi. Dalsi vec, ktera se nam myslim libila vsem (Pytel, Paolo, ja), je doznivani, nic neni orezano, doznivani saxofonu a kytarove struny je skvele. Dale mikrodetail, ktery neni slyset primo z VRDS-25X.
Celkove se hudba posloucha prijemneji s timto prevodnikem. Zmizi jakasi rozmazanost, vsechny detaily jsou slyset lehce bez namahy. Clovek se nemusi soustredit aby ty detaily slysel. I ty nejvyssi tony zneli prijemne a netahali za usi.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 29 bře 2009 13:03

vadik píše: DAC Abrahamsen V6.0 - premiera v CR. Hned na zacatku musim rict, ze cenove je blizko DacMagicu jen tento vzorovy kus. Maloobchodni odhadovana cena by se pohybovala trosku jinde. Vic o tom napisu pozdeji a v samostatnem vlakne.
Cakam na to samostatne vlakno, ale neodpustim si poznamku - Neviem, ci sa to chystas dovazat ako zastupca do CR, ale vzhladom na to, ze na strankach maju e-shop a platba amexom je bez problemov, zaslanie tiez (eshop je iba v norstine ale poslu to bez problemov vsade, kde nemaju zastupenie), tak bud opatrny s cenou... *offtopic*

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 29 bře 2009 13:14

Samostatné vlakno udělá Vadík.

Co se týká repro kabelů, tak nyní používám kabely Via Blue SC-4 Silver 4 x 4 mm, samozřejmě mnou skompletované s metráže a komponentů této firmy. Viz. fotoObrázek myslí, že mají krásný desing *sunglases*

agavel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od agavel » 29 bře 2009 13:55

Koukal jsem na vlákno o DAC Abrahamsen a vypadá to docela slibně. Sice ten efekt nafouknuté bubliny už jsme několikrát viděli na tomto i jiných fórech, ale kdoví. Třeba Abrahamsen vsadil na dobře dělanou masovku, kterou nemusí dělat jen pro pár bohatých. Kdo ví, třeba to dělá pořádně. Jak jsi se k němu dostal? Co jsem viděl to vlákno, tak je to docela nedostatkový tovar, který je obtížné získat mimo Norska.

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 29 bře 2009 14:15

pytel

mirku, to jsi krásně vyrobil. takhle vypadá můj originál kabel hga.
bych neřekl, že jsi to udělal z metrovky.
jo.... nalepíš mi ten držák na kabel také na mé repro, prosím?

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 29 bře 2009 14:21

vadik

pokud to budeš dovážet, prodávat...
rád naváži kontakt jako zákazník.
za zapůjčení, servis a bezstarostnost s dopravou rád dovozci zaplatím.

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 29 bře 2009 14:55

Lachim

Kvalitní oplet, konektory a stahovačky jsou tou třešínkou, ale někdy co je uvnitř *fnuk* to bohužel někdy zákazník ani netuší

Co bych pro tebe neudělal, v týdnu se stavím, vezmu sebou i ten DAC a nalepíme příchytky ( co kabely jak hrají _? )

Agavel

Mám ho půjčený od Vadíka.

MB
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od MB » 29 bře 2009 15:01

Teda Mirku, dufam, ze sa s nim stavis aj u mna *sunglases*

lachim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lachim » 29 bře 2009 15:07

pytel
jak hrají? určitě lépe než ty původní, měděné, z jednoho nejmenovaného žižkovského obchodu :-)
ty banánky drží snad lépe, než ty drahé roztahovací.
mám je na tronfa. přidané k tomu tlustému paolo. v bi-ampingu. denon 2809.
však uslyšíš.
a k obsahu kabelů?? však jsi se mi často smál, když jsi viděl mě, kablo-kafku, ne?

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 29 bře 2009 17:11

MB: v pondělí se domluvíme, ano určitě

Lachim: ano máš pravdu, ty repro banánky LOK nemají vůbec chybu, každý komu jsem je dělal tak veliká spokojenost, také jsem je chtěl dát na můj nový kabel, ale k metráži mi přišly konektory T6 Via Blue, prý jejich top model ( pozlacený bronz ),tak jsem je implantoval a vypadají skvěle a nevím zda by se do LOCKu vešlo 2 x 4 mm.

qwerty500
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od qwerty500 » 29 bře 2009 19:00

Pytel píše:Samostatné vlakno udělá Vadík.

Co se týká repro kabelů, tak nyní používám kabely Via Blue SC-4 Silver 4 x 4 mm, samozřejmě mnou skompletované s metráže a komponentů této firmy. Viz. fotoObrázek myslí, že mají krásný desing *sunglases*
Prosím tě Mirku, kde se dá sehnat to krásné zakončení kabelu před rozletením (zakončení opletu)

Dík

Pytel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pytel » 29 bře 2009 21:11

gwerty500

Jestli myslíš ten kabelspliter tak např. viz. doplňky http://www.viablue.de/com/accessoires.shtml a např. koupit zde :http://www.hifi-zubehoer.info/kabelspli ... id=2735128.

Ale dají se koupit i od jiných firem, i v jiné cenové relaci.

Odpovědět