Novinka

26. duben 2019

Antelope Audio Amári

Obrázek

Vývojáři z Antelope Audio přinášejí náročným profesionálním uživatelům i audiofilům zvukové rozhraní pro profesionální mastering a referenční práci se zvukem. Zvuková karta s exotickým názvem Amári je profesionální referenční hi-end audio rozhraní s nebývalými vlastnostmi. Dynamika převodníků A/D 128 dB a D/A 138 dB náleží do říše snů. Šasi designově unikátní jednotky je vyrobeno z kovu v elegantním provedení kombinujícím zlatou a černou barvu. Přední panel nabízí kromě sluchátkové sekce i barevný dotykový displej s funkčními tlačítky, otočný enkodér, indikace synchronizace a trojici tlačítek Mono, Dim a Mute pro okamžitý přístup k těmto nejužívanějším funkcím. Amári vypadá přesně tak, jak hraje – elegantně, precizně a čistě.


Analogový signál můžeme přivést na dvojici symetrických vstupů opatřených konektory Combo XLR (24 dBu), pro nesymetrický signál slouží dvojice konektorů RCA (8,5 dBu). Jako analogový výstup můžeme využít dvou dvojic symetrických výstupů XLR (24 dBu) a TRS (18 dBu). Samostatnou kapitolou je dvojice sluchátkových výstupů s nezávislou regulací úrovně a nastavením impedance pro přizpůsobení jakýmkoli sluchátkům. Ani digitální konektivita nezůstala vývojáři opomenuta. Vstupy a výstupy AES/EBU, S/PDIF a TOSLINK umožňují připojit prakticky jakékoli digitální zařízení. K začlenění do celého digitálního řetězce slouží synchronizační vstup Word Clock, pro precizní řízení z rubidiových atomových hodin Antelope 10MX slouží vstup 10M. Propojení s počítačem zajišťuje rychlý USB 3.1, pomocí něhož lze streamovat signál 24 bit/384 kHz. Na vstupech pracuje dvojice převodníků, kdežto každý výstup včetně obou sluchátkových je opatřen svými vlastními D/A převodníky.

Díky driverům a ovládacímu software pro PC i Mac můžete Amári používat na obou platformách. Ovládací software je jednoduchý, přehledný a intuitivní. Nepostrádá přístup k jakémukoli parametru; nastavení karty můžete uložit do presetů, jejichž rychlé vyvolání umožňuje pracovat na více projektech současně.

Obrázek

antelopeaudio.com, imusicdata.cz