Novinka

18. únor 2018

Arcam SA10/SA20 a CDS50

Obrázek

Anglický výrobce A&R Cambridge Ltd. představil zcela novou řadu produktů značky Arcam s označením HDA. Arcam SA10 je nový analogový zesilovač se zapojením „Class A/B“. Jako alternativu nabízí ještě integrovaný zesilovač Arcam SA20 s digitálním zesilovačem třídy G. Pro oba je jako optimální partner určen přehrávač SACD/CD Arcam CDS50. Na první pohled zaujme zcela nový design této řady. Kombinace šedivého hliníku a černých panelů je zajímavě „industriální“. Skříně přístrojů Arcam HDA jsou kompaktní. Mají obvyklou šířku Hi-Fi elektroniky a maximálně možné snížení výšky. Integrovaný zesilovač Arcam SA10 je navržen jako klasický stereo integrovaný zesilovač Class A/B s výkonem 2x 50 W/8. Má pět párů RCA vstupů, přičemž jeden z nich může být volitelně použit jako „phono pre-stage“ pro phono-systémy MM. Zvláštností nové řady Arcam HDA je, že každý model je vybavena integrovaným DAC.


SA10 má vestavěný čip ESS9016K2M. Obsahuje kromě dvou koaxiálních S/PDIF rozhraní také optický S/PDIF. Zesilovač Arcam SA20 má integrovaný D/A převodník s čipem ESS9038K2M a také dva koaxiální/optická rozhraní. Jedná se o zesilovač třídy G, která je typická pro Arcam. Výkon 80 W/8 na kanál.

Arcam CDS50 SACD/CD je stereo přehrávač pro oba zesilovače Arcam HDA. Je vybaven funkcemi streamování pro přehrávání ze sítě ve všech příslušných formátech jako jsou MP3, AAC, WMA, Ogg Vorbis, AIFF, WAV a FLAC.

Všechny tři zařízení Arcam HDA jsou vybaveny rozhraním Ethernet/RS232 pro jednoduchou a flexibilní integraci do zakázkových instalačních řešení se systémem IP Control. Všechny tři produkty mají dálková ovládání s podsvětlenými tlačítky a schopností se učit pokyny jiných ovladačů. Řada Arcam HDA by měla být u prodejců v prvním čtvrtletí roku 2018. Arcam udává pro trh v Anglii tyto doporučené, prodejní ceny: Arcam SA10 - GBP 699, Arcam SA20 - 999 GBP, Arcam CDS50 SACD/CD - 699 GBP.

www.arcam.co.uk, www.aq.cz