Novinka

18. duben 2019

Atoll ST200 Signature

Obrázek

Společnost Atoll Electonique nabízí ve svém portfoliu zejména dostupný high-end, který vzniká od roku 1997 ve francouzské Normandii. S jarem letošního roku se produktové řady rozrostly o nový streamer ST200 Signature. Klasické produktové pojetí o rozměrech 440 x 90 x 255 mm a váze 6,5 kg je v buď ve stříbrném, nebo černém provedení. Co se funkcionalit týče, streamer ST200 Signature nabízí čtení všech audio souborů v DLNA a UPnP síti (DSF, LPCM, FLAC, ALAC, AIFF, WMA, OGG, WAV, AAC, MP3) s konektivitou připojení prostřednictvím Wi-Fi nebo kabelově, díky RJ45. Rozlišení PCM od 24 bit/192 kHz a DSD 64 & 128. 5" LED display zobrazuje jméno písně, tagy, obal alba a kvalitu rozlišení přehrávaného souboru. Samotné přehrávání probíhá bez mezer, lze si vytvářet seznamy skladeb a samozřejmě ovládat externí aplikací s protokolem RTSP. Ovládání lze provádět rovněž pomocí přiloženého dálkového ovladače, nebo volně dostupnou aplikací pro Apple i Android.


Streamer umožnuje přímé přehrávání z oblíbených aplikací jakoDeezer, Qobuz, TIDAL, Spotify atd., dále nabízí uživateli přístup ke všem internetovým rádiím, podcastům se zobrazením detailů přehrávaného materiálu na displeji přístroje. Oblíbená rádia můžete řadit na seznam vašich „Favourite“ voleb. ST200 Signature je vybaven symetrickými výstupními stupni bez zpětné vazby v polarizované třídě A. Analogové ovládání hlasitosti je s možností By-Passu, transformátor stroje je speciálně navržen pro audio stupně, osazen vysoce kvalitními kondenzátory MKP a převodníkem Burr-Brown PCM1792 (DSD, FLAC).

Streamer obsahuje dva USB-A vstupy (z toho jeden na čelním panelu), dále čtyři digitální vstupy (2x coaxial S/PDIF a 2x optical S/PDIF - 24 bit/192 kHz), Bluetooth receiver, dva analogové RCA vstupy, RJ45 síťový vstup a Wi-Fi anténu (802.11b/g/n). Výstupy jsou rozděleny na jeden pár RCA analog output, po jednom digitálním optickém a koaxiálním výstupu, nechybí ani 12V trigger na propojené zapínání stroje a také sluchátkový výstup 3,5 mm na čelním panelu.

Produkt je dostupný za maloobchodní cenu 51 990 Kč.

Obrázek

www.atoll-electronique.com, www.soundstyle.cz