Novinka

15. květen 2019

Audiovector QR 5

Obrázek

Poslední sériově vyráběnou novinkou manufaktury sídlící v dánské Kodani je model QR 5, největší reprosoustava řady QR a také zdaleka nejlepší. Zvuk je velký a odvážný, dynamický a příjemný - vynikající pro všechny druhy hudby. Dokonalé detaily a sladké vysoké frekvence slibují nekonečné hodiny radosti z hudby, aniž by došlo k únavě vašich uší. Silné a dynamické basy umožňují, aby každý přehrávaný záznam zněl velmi živě a co nejvíc věrohodně. Stejně jako ostatní modely řady QR je vybavena vysokotónovým měničem s pozlaceným usměrňovačem proudění vzduchu. Základna s páskem je vyrobená z jednoho kusu leteckého hliníku. Precizně opracovaná, opískovaná sklem, okartáčovaná a eloxovaná na překrásnou wolframově titanovou šeď. Osazená červeně pozlacenou rozptylovou síťkou, která funguje jako sykavkový S-Stop filtr. Při vývoji se společnost Audiovector inspirovala POP filtrem, který se používá v profesionálních nahrávacích studiích, zkonstruovali rozptylovou síťku před výškový reproduktor. Tato síťka zároveň funguje jako S-STOP filtr, kterým jsou usměrňovány sykavky.


Z reprosoustav v této třídě se hudba ještě nikdy nelinula tak přesně, a přesto příjemně. Pístový basový měnič se zdvojeným magnetickým systémem je schopen pracovat jako ideální píst v rozsahu několika oktáv frekvenčního pásma a to bez zkreslení, s nímž se lze obvykle setkat u hliníkových/diamantových měničů. To znamená, že podání je příjemné, precizní a detailní, a přesto i dynamické a muzikální. Audiovector přichází také s novou technologií membrán. Na základě zkušeností s tuhými, lehkými a zvukově neutrálními membránami u modelů řady SR a R, vyvinuli novou sendvičovou membránu, která v sobě spojuje sílu leteckého hliníku s vynikajícími schopnostmi měkčích materiálů v oblasti vnitřního tlumení. Výsledkem je třívrstvá sendvičová membrána bez vlastních zvukových rezonancí a s velmi nízkým zkreslením, která se chová vyloženě jako píst v celém svém pracovním rozsahu i nad jeho rámec.

Cílem designu řady QR je nabízet nejmodernější technologii v dokonale vypracovaném kompaktním high-end balení. Podlahová reprosoustava QR 5 je produkována ve třech barevných provedeních – Black Piano, White Silk a Dark Walnut a hodí se do jakéhokoli domácího prostředí bez ohledu na styl. Přidáním silného QR Subu, detailní QR C centrální reprosoustavy a snadno umístitelných QR Wall reprosoustav získáte velmi silný a výkonný systém domácího kina. Doporučená cena byla stanovena na 74.990 Kč.

audiovector.com, www.audiocenter.cz
Recenze: recenze/audiovector-qr-5-t20417.html