Novinka

20. květen 2022

Audiovector QR 7

Obrázek

Společnost Audiovector na probíhající High End Show v Mnichově odhalila svou poslední novinku v podobě reprosoustav QR 7, které jsou nejnovější vlajkovou lodí řady QR. Impozantní skříň QR 7 obsahuje dva masivní 8" měniče a nově vyvinutý crossover, jenž dohromady vytvářejí hyperdynamický, neutrálně znějící reprosoustavu s velkou, otevřenou zvukovou scénou. Jedná se o plně třípásmový systém, disponuje dvojitou basovou jednotkou Pure Piston se sendvičovými membránami, 6" středový reproduktor a originální rychlý a agilní výškový reproduktor Air Motion Transformer. Díky snadnému impedančnímu zatížení a vysoké účinnosti 90,5 dB je snadno buzen – dokonale se hodí pro polovodičové i elektronkové zesilovače.


Jedním z charakteristických rysů reprosoustav Audiovector je, že místo toho, aby byly vybírány „běžné“ pohonné jednotky, společnost Audiovector navrhuje interně vlastní ovladače a poté jedná s těmi nejlepšími dodavateli, aby je vyrobili. Tímto způsobem je zajištěno, že jejich pohonné jednotky jsou konstruovány společně s jejich crossovery. Kombinace technologie kmitací cívky s nízkou hysterezí, velkých výkonných magnetů, pevných košů potlačujících turbulence a sendvičových membrán vyrobených ze dvou vrstev hliníku, umožňuje vytvořit bohatší, čistší a živější zvuk.

Ozvučnice QR 7 je velkoryse vyztužená a vyrobená z tvrdého dřeva s vysokou hustotou (HDF) pro dokonalou kombinaci vynikající pevnosti, nízké rezonance a elegantní estetiky. Fasciální desky tweeteru jsou vyrobeny z jednoho kusu leteckého hliníku. Jsou precizně opracovány, otryskány sklem, kartáčovány a následně eloxovány v krásné wolframově titanově šedé barvě. Růžově pozlacená disperzní síťovina funguje jako S-Stop filtr a zlepšuje integraci ovladače.

Mimoto že QR 7 poskytují obrovský zvuk zaplňující místnost, jsou také extrémně propracovanou reprosoustavou, která byla vyvinuta, zkonstruována a ručně vyrobena v centrále firmy v Dánsku. Standardní povrchové úpravy: White Silk, Dark Walnut, Black Piano.

audiovector.com, www.audiocenter.cz