Novinka

16. květen 2019

Beyerdynamic Soul Byrd a Blue Byrd

Obrázek

Německý výrobce profesionálních sluchátek pro zvukaře a náročné posluchače představuje novou řadu sluchátek do uší – Byrd, konkrétně modely Soul Byrd a Blue Byrd. Díky nejmodernějším technologiím nabízí vylepšené zvukové vlastnosti v kombinaci s mimořádně tenkým designem. Model Soul Byrd je základním kabelovým modelem a představuje pohodlná sluchátka s velkým frekvenčním rozsahem a vyváženým zvukem pro každodenní použití. Příznivce bezdrátového poslechu osloví varianta beyerdynamic Blue Byrd, která přidává šestihodinovou výdrž na baterie, podporu protokolu aptX a také možnost personalizace zvuku MOSAYC, která upraví charakteristiku reprodukce individuálně pro každého uživatele podle jeho sluchu.


Soul Byrd pro zastánce kabelu
Sluchátka Beyerdynamic jsou velmi dobře známa profesionálním zvukařům a většina nahrávacích studií tuto značku používá. Ani základní model nové řady sluchátek do uší, beyerdynamic Soul Byrd, za očekáváním uživatelů nezaostává. Potěší příznivce vyváženého zvuku a zastánce tradičního propojení pomocí kabelu. Technologický pokrok umožnil dosáhnout při zmenšení celých sluchátek velkého frekvenčního rozsahu 10 Hz až 25 kHz, a to současně se zachováním minimální hodnoty harmonického zkreslení (< 0,015 %). Sluchátka jsou vybavena mikrofonem a kabel je osazen ovládacími prvky pro regulaci hlasitosti a přijetí či zavěšení hovoru. Ukončen je nejčastěji používaným stereo konektorem typu 3,5 mm jack.

Blue Byrd – první špunty s možností personalizace zvuku
Náš sluch není dokonalý a během času působením mnoha vlivů degraduje. Možnost personalizace zvuku pochází z lékařského prostředí, byla dosud dostupná pouze ve spojení s velkými sluchátky a jejím původcem je německá společnost Mimi Hearing Technologies, s níž beyerdynamic úzce spolupracuje. Model Blue Byrd představuje vůbec první sluchátka do uší, která tuto možnost nabízejí. Jedná se o optimalizaci zvuku podle individuálního sluchu uživatele. Uživatel absolvuje poslechovou zkoušku, během níž systém pozná, která frekvenční pásma vnímá silněji a která naopak méně. Po absolvování tohoto osobního testu sluchu je, zjednodušeně řečeno, upraven ekvalizér sluchátek tak, že zdůrazní frekvence, v nichž má uživatel sluchový propad. Sluchátka Blue Byrd si zachovávají všechny zvukové vlastnosti základního modelu a přidávají bezdrátové provedení s podporou protokolu aptX pro vysoce kvalitní bezdrátový poslech a až šestihodinovou výdrž na vestavěnou dobíjecí baterii.

Sluchátka beyerdynamic Soul Byrd jsou na našem trhu k dostání za koncovou doporučenou cenu 2.190 Kč a model Blue Byrd stojí 3.490 Kč.

beyerdynamic.com, www.basys.cz