Novinka

2. prosinec 2022

Beyerdynamic XELENTO Remote a Wireless (2. gen)

Obrázek

Firma Beyerdynamic představuje druhou generaci sluchátek do uší řady XELENTO. Sluchátka XELENTO jsou ručně vyrobené s důrazem na přesnost a kvalitu přímo v sídle společnosti v německém Heilbronnu. O prvotřídní zvukový zážitek ve vysokém rozlišení se stará technologie Tesla vyvinutá přímo společností Beyerdynamic v doposud nejmenším provedení: akustický měnič TESLA.11 zajišťuje výjimečnou úroveň detailů, bezkonkurenční prostorovost a hloubku zvuku.


Dynamický, jednosměrný měnič o průměru 11 mm v sobě koncentruje akustickou odbornost, konstrukci a řemeslnou zručnost v technicky brilantním mistrovském díle. Zvukovým expertům z Heilbronnu se podařilo integrovat nejvyšší výkon a kvalitu zvuku do elegantního dizajnu. Nový speciální akustický filtr poskytuje v pásmu vysokých kmitočtů ještě jemnější detaily a lehkost. Ve spojení s dokonale sladěnými středy, výškami a basy je kvalita zvuku pozdvihnutá na novou úroveň.

Navíc, sluchátka XELENTO Remote (2. generace) a XELENTO Wireless (2. generace) mají certifikaci Hi-Res Audio resp. Hi-Res Audio Wireless pro dosažení nejlepší možné reprodukce zvuku i na přenosných audio přehrávačích, anebo kompatibilních smartphonech. Pro bezdrátovou verzi sluchátek je k dispozici aplikace MIY se zvukovou personalizací MOSAYC, která přizpůsobí zvuk sluchátek vašim individuálním preferencím. Aplikace umožňuje přizpůsobit i další nastaveni sluchátek a díky aktualizacím bude v budoucnu zaručená podpora nejnovějších technologií.

Řemeslná zručnost se odráží v přepracovaném dizajnu a pečlivém výběru materiálů. Pro vynikající zvukový zážitek jsou použité pozlacené konektory a postříbřené kabely. Atraktivní provedení podtrhuje lesklé šasi zdobené logem z 24 karátového zlata, které je ručně aplikované vysoce přesným technickým postupem.

Při vývoji sluchátek se přihlédlo na ergonomické převedeni, které zabezpečí vysoký komfort nošení a nezapomenutelné chvíle při poslechu vaší oblíbené hudby. V balení najdete sedm párů nově navržených silikónových nadstavců do uší, díky kterým si můžete sluchátka individuálně přizpůsobit a vychutnat si nejvyšší akustický výkon. Pro výbornou pasivní izolaci od okolí je k dispozici také sada pěnových nástavců Comply ve třech velikostech. Vedeni kabelu za uchem zajišťuje ještě vyšší pohodlí.

Obě varianty sluchátek XELENTO jsou dodávány s 1,3 m kabelem s konektorem jack 3,5 mm. Dálkové ovládání a integrovaný hands-free mikrofon umožňuje využívat sluchátka pro telefonické hovory a videokonference, anebo prostřednictvím smartphonu a notebooku flexibilně používat hlasového asistenta.

Sluchátka XELENTO Remote mají v balení také symetrický kabel s konektorem 4,4 mm (Pentaconn), který umožňuje přímé připojeni k hi-fi komponentům se symetrickými výstupy. Proto jsou tato sluchátka ideální volbou pro vychutnání si hudby na digitálních audio přehrávačích a kvalitních hi-fi systémech.

Sluchátka XELENTO Wireless disponuji kvalitním bezdrátovým adaptérem s technologií Bluetooth® 5.2, který nabízí až 14 hodin hudební zábavy. O hi-fi požitek bez kabelů se postará ve spojení s integrovaným zesilovačem s D/A převodníkem od společnosti AKM režim „Enhancement Mode“. Podpora nejnovějších audio kodeků LHDC, Qualcomm aptX HD a aptX Adaptive, v systémech Android, iOS, Windows, anebo Mac, zaručí bezdrátový přenos zvuku ve vysokém rozlišení.

Univerzální konektory MMCX poskytuji flexibilní možnosti a přizpůsobení sluchátek vašim potřebám. XELENTO Remote můžete díky volitelnému bezdrátovému adaptéru velmi lehce dodatečně transformovat na bezdrátovou verzi. Pro připojeni sluchátek XELENTO Wireless k velmi kvalitním hi-fi systémům je k dispozici volitelný kabel Pentaconn.

Doporučená maloobchodní cena sluchátek XELENTO Remote (2. generace) je 26000 Kč a odporučená maloobchodní cena sluchátek XELENTO Wireless (2. generace) je 31 000 Kč.

europe.beyerdynamic.com, www.basys.cz