Novinka

8. říjen 2022

Cabasse RIALTO

Obrázek

Francouzská firma Cabasse oznamuje premiéru nových regálových reprosoustav RIALTO; první aktivní bezdrátové reprosoustavy Cabasse v klasickém regálovém formátu. Tento nový audio systém s názvem RIALTO je inspirován nejslavnějším a nejstarším mostem v Benátkách symbolizuje spojení mezi tradičním Hi-Fi a nejnovějšími technologiemi vyvinutými v průběhu posledních 10 let společností Cabasse. Skýtá v sobě nejlepší akustické a softwarové technologie a skládá se ze dvou bezdrátových aktivních reproduktorů v kompaktním policovém formátu s měkkými a zaoblenými liniemi připomínajícími model Murano.


Přestože jsou RIALTO velmi kompaktní, mají potenciál poskytnout emoce a dojem živého zvuku, s vokály, které vynikají, a nástroji, které zaplňují prostor. Poskytují plnou dynamiku a preciznost nahrávek ve vysokém rozlišení. Technologický úspěch umožněný mnoha inovacemi společnosti Cabasse:

- Patentované basové reproduktory HELD (High Excursion Low Distortion) schopné poskytovat silné, hluboké, přesné a především nezkreslené basy. S průměrem pouhých 17 cm umožňuje konstrukce měniče velmi velkou výchylku, aniž by magnet vycházel z pole pro maximální účinek bez zkreslení.

- Tři reproduktory umístěné na stejné ose. Tato koaxiální technologie, vyvinutá společností Cabasse již v roce 1952 a od této doby neustále zdokonalovaná, umožňuje, aby se všechny zvukové vlny šířily z jednoho zdrojového bodu, takže se šíří koherentně a přirozeně, bez rušení a umělého zabarvení zvuku.

- Dokonalá synergie mezi zesilovačem a reproduktory díky patentované technologii DEAP (Digital Enhancement of Acoustic Performance) vyvinuté týmem výzkumu a vývoje společnosti Cabasse. Tato technologie zvyšuje výkon reproduktorů prostřednictvím dynamického vícepásmového zpracování signálu, což umožňuje využít veškerý dostupný výkon pro vykreslení „špiček“ bez zkreslení.

Kalibrovaný zvuk pro váš domov
Tento systém, jimž disponují ty nejšpičkovější systémy s vestavěným mikrofonem, byl navržen a vyvinut tak, aby poskytoval optimální kvalitu poslechu díky patentované automatické kalibraci místnosti Cabasse. S aplikací Cabasse Stream CONTROL budou uživatelé moci dále personalizovat svůj zvuk pomocí inovativních optimalizačních nástrojů vyvinutých tak, aby vyhovovaly jejich domácím podmínkám a preferencím.

RIALTO je kompatibilní se všemi propojenými systémy Cabasse
Chcete-li přinést špičkový zvuk do každé místnosti v domě, mohou uživatelé seskupit RIALTO s dalšími propojenými systémy Cabasse, včetně lifestylové řady THE PEARL. Je tedy možné vytvořit zóny pro poslech různých zdrojů (streamování, TV, gramofon atd.) odkudkoli v domě.

Víceúčelový audio systém určený pro Hi-Fi i TV
Audio systém RIALTO nabízí možnost stereo poslechu ze všech vašich zdrojů a hudebních platforem, je však navíc také vybaven TV jackem, který vám umožní prožít každý film s neuvěřitelnou dynamikou. Hlasitost můžete ovládat také pomocí dálkového ovladače televizoru v případě, že jsou k němu připojeny reprosoustavy prostřednictvím integrované technologie e-ARC.

Jemný a rafinovaný design, který lze snadno integrovat do vašeho domácího prostředí
RIALTO je elegantní regálový systém, který je k dispozici v bílé nebo saténově černé barvě, jenž se hodí do každého interiéru. Jeho 13cm koaxiální středo-výškový reproduktor z uhlíkových vláken je obklopen rámečkem z kartáčovaného hliníku. Chromovaná základna vyzdvihuje reproduktor a zajišťuje tak „vzdušný” design. Nechybí ani magnetická kovová mřížka, která chrání měniče.

Dotykový integrovaný ovladač
RIALTO je na své hlavní reprosoustavě vybaven dotykovým ovládáním, které je velmi pohodlné a užitečné, ať už chcete jednoduše zvýšit nebo snížit hlasitost pomocí otočného kroužku, změnit zdroje nebo přidat či upravit svá oblíbená rádia, aniž byste museli procházet aplikací. Barevná LCD obrazovka také zobrazuje obaly přehrávaných alb. Jak je u systémů Cabasse standardem, aktualizace softwaru umožní, aby se rozhraní obrazovky vyvíjelo.

Technická specifikace:
• Stereo systém
• Maximální hlasitost 121 dB špičkové stereo
• Frekvenční rozsah 30 - 27 000 Hz
• Měniče reproduktorů: 13 cm BCI koaxiální středotónový x 2, 17 cm HELD woofer x 2
• Zesilovač x 2 : Výšky: 300 W RMS / 600 W špičkový, Středy: 300 W RMS / 600 W špičkový, Basy: 450 W RMS / 900 W špičkový
• Hmotnost: 19,5 kg
• Rozměry: 26 x 20,6 x 23,9 cm
• Podporované formáty: MP3 - AAC -WMA - AIFF - FLAC - ALAC - Ogg- Vorbis - DSD 64/128 - WMA bezeztrátový
• Konektivita: Ethernet – Wi-Fi – Bluetooth – Optické SPDIF – Analogové RCA – USB – TV konektor

www.cabasse.com, www.audiocenter.cz