Novinka

11. březen 2022

Chord PowerHAUS

Obrázek

Chord Company uvádí na trh své vůbec první zařízení pro distribuci energie. Šestizásuvkové distribuční zařízení PowerHAUS je založené na originálním designu a dostupné ve dvou výkonnostních úrovních, S6 (Studio) a vlajková loď M6 (Master). Zařízení navržená a sestavená ve Spojeném království, jsou k dispozici v provedeních jak pro Velkou Británii tak i Evropu, těží z jedinečné a časem prověřené vlastní technologie ARAY, nyní MainsARAY, která byla speciálně vyvinuta pro distribuci energie. Vlajková loď M6 nabízí nejlepší přímý výkon a využívá tři hybridní MainsARAY zapojené paralelně (spíše než sériově). Verze S6 si zachovává mnoho základních funkcí verze M6, přesto byla představena za nižší cenu.


Prakticky každý komponent použitý uvnitř PowerHAUS je nekompromisní a byl vyroben speciálně pro zamýšlený účel. V souladu s tím se M6 i S6 vyhýbají používání hlučných filtrů, neonových indikátorů napájení a přepínačů, které všechny snižují kvalitu zvuku. Jejich pevná hliníková konstrukce také minimalizuje mikrofonní efekt.

Dlouhodobý výzkum společnosti Chord Company ukázal, že nejlepší konfigurace kabeláže pro kvalitu zvuku se vyhnula zapojení do hvězdy, místo toho se upřednostnily tři izolované sběrnice běžící paralelně, jenž omezily kontakt a následně snížily vysokofrekvenční šum (a přitom zůstaly mimo obvod). Oddělení zemní sběrnice od živé a zemnící fáze také přineslo další zlepšení kvality zvuku během testování.

Napájecí lišta PowerHAUS těží ze speciálně vybraných, vysoce kvalitních kabelů s velkým průřezem, se zásuvkami vybranými nejen pro jejich spolehlivost, ale také pro jejich zvukový výkon. Vysoce výkonná 16ampérová IEC zásuvka umožňuje PowerHAUS napájet i ty nejnáročnější domácí audio systémy.

chord.co.uk, www.audiocenter.cz