Novinka

6. červen 2020

Denon AVR/AVC-X Series 8K

Obrázek

Společnost Denon oznámila uvedení prvních AV přijímačů připravených pro 8K na trh. Nové AV zesilovače a přijímače Denon ze série X umí zajistit dokonalé domácí kino, k čemu využívají výhody nejnovějších HDMI technologií. Díky neuvěřitelné kvalitě obrazu a schopnosti dekódování podmanivého prostorového zvuku je možné navodit zážitek co nejbližší tomu z reálného kina přímo u vás doma. Filmy i seriály si užijete v ohromující kvalitě obrazu díky samostatnému „8K“ HDMI vstupu podporujícímu 8K/60Hz a 4K/120Hz video pass-through, dále podporuje nový formát HDR včetně HDR10+ a Dynamického HDR, a novou HDMI funkci nazývanou Quick Media Switching (QMS), která umožňuje zdroji okamžité přepínání rozlišení nebo obnovovací frekvence čím zamezí výpadkům obrazu. Pro výjimečnou barevnost, čistotu a kontrast obrazu podporují nové modely série X stále také HDR10, HLG (Hybrid Log Gamma) a Dolby Vision, jako i 4:4:4 Pure Color subsampling a BT.2020 pass-through.


Hráči, zvedněte úroveň hry
Několik nových funkcí poskytne hráčům videoher výhodu, včetně pohybové ostrosti obrazu s režimem 4K/120 Hz pass through a variabilní obnovovací frekvenci obrazu (Variable Refresh Rate - VRR) pro redukci sekání načítání obrázků a zároveň celkové vylepšení přesnosti. Skočte na konkurenty díky režimu krátké odezvy (Auto Low Latency Mode - ALLM) a okamžitému přenosu obrázků (Quick Frame Transport - QFT), kdy obě tyto funkce mají na starost redukci zpoždění obrazu a pomohou vám zlepšit si své statistiky. Série X od Denon umí převzorkovat obraz z HD a 4K obsahu do 8K, tedy umí nabídnout zážitek z 8K rozlišení více lidem.

Streamujte filmy a televizi se špičkovou kvalitou zvuku
Nová série X AV přijímačů Denon i nadále podporuje eARC (enhanced Audio Return Channel), díky kterému máte k dispozici přenos nekomprimovaného a objektově orientovaného zvuku z televize do AV přijímače jediným HDMI kabelem. Televize přehrávají obraz přímo z televizních aplikací v nejvyšší možné kvalitě obrazu – jak ve 4K, tak v 8K – zatím co AV přijímač si sám identifikuje nejlepší dostupný zvukový formát, který následně dekóduje. Díky podpoře eARC a nejnovější HDMI konektivity až do 8K Ultra HD, nabízí nová série X AV přijímačů Denon snadné a bezproblémové spojení s nejnovějšími 8K televizemi, streamovacími zařízeními, herními konzolemi a dalšími zdrojovými přehrávači.

DTS:X Pro
U modelů Denon AVC-X6700H a AVC-X4700H je dostupná podpora prakticky všech 3D zvukových formátů, včetně Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technologie, DTS:X, DTS Virtual:X, IMAX Enhanced a Auro-3D přímo po vybalení z krabice. AVC-X6700H podporuje navíc ještě formát DTS:X Pro, který umožňuje uživatelům užívat si až 13kanálové dekódování DTS:X v konfiguraci reproduktorů 7.2.6 nebo 9.2.4. Posluchači si mohou užívat také nejnovější filmy s IMAX Enhanced obsahem v konfiguraci 7.2.6 nebo 9.2.4 reproduktorů díky nově přidané schopnosti zpracování zvuku až pro 13.2 kanálů pomocí externího zesilovače. Podpora DTS:X Pro dekódování bude přidána později tento rok prostřednictvím aktualizace firmware.

AVC-X6700H nabízí 11kanálové zesílení zvuku se schopností zpracovat zvuk až pro 13.2 kanálů, AVC-X4700H a AVC-X3700H nabízejí 9kanálové zesílení zvuku se schopností zpracovat zvuk až pro 11.2 kanálů. AVR-X2700H nabízí 7kanálové zesílení zvuku. Engine Auro-3D podporují modely AVC-X6700H a AVC-X4700H. Dekódování formátu IMAX Enhanced podporují oba AV přijímače jako i model AVC-X3700H.
Obrázek
U modelů AVC-X3700H, AVC-X4700H a AVC-X6700H podporuje Denon nový režim „Předzesilovače“, který se dříve nacházel pouze ve výbavě vlajkové lodi Denon AVC-X8500H. Režim Předzesilovače nabízí čistou cestu signálu a větší odolnost vůči zkreslení výstupního signálu odpojením vnitřních zesilovačů v době, kdy je přijímač používán jako samostatný AV procesor zatím co všechny reproduktory jsou napájené z externích zesilovačů.

Funkce HEOS Built-In – vícezónový poslech hudby
Díky funkci HEOS Built-in jsou schopné AV přijímače série X streamovat hudbu bezdrátově napříč kompatibilními HEOS komponenty z různých, předplatitelných i bezplatných, streamovacích služeb, včetně Spotify, Napster, Amazon Music HD, TuneIn, Deezer, SoundCloud, TIDAL, a dalších. Spotřebitelé si mohou užívat oblíbenou hudbu v kterékoli místnosti také bezdrátově. Mohou si přehrávat tu samou skladbu ve všech připojených zónách najednou, nebo zvolit pro každou připojenou zónu individuální obsah nabízený různými zdroji pro streamování. Stačí si přidat do více místností najednou reproduktory Denon Home a pak už je jen snadno ovládat pomocí aplikace HEOS app. Kromě funkce HEOS je podporované streamování také přes Apple AirPlay 2 a Bluetooth. Streamování ze služby Apple Music je možné přes AirPlay 2.

Certifikát „Roon Tested“ a přehrávání v Hi-Res
AV přijímače Denon ze série X mají certifikát „Roon Tested“, díky čemu mohou uživatelé získat ze svých hudebních knihoven ještě více pomocí pokročilého hudebního rozhraní Roon na počítačích nebo chytrých zařízeních. AV přijímače Denon označené „Roon Tested“ lze snadno najít a nastavit také přes rozhraní Roon pomocí AirPlay 2 nebo připojením pomocí kabelu do zařízení Roon Core. Kromě schopnosti streamování zvuku ve vysokém rozlišení přes počítačovou síť, disponuje každý AV přijímač také USB portem na čelním panelu, který umožňuje pohodlné přehrávání souborů MP3 nebo také audio formátů ve vysokém rozlišení (soubory WAV, FLAC, ALAC and DSD 2.8/5.6 MHz).

Snadné ovládání hlasem
AV přijímače Denon série X spolupracují se službami Amazon Alexa, Google Assistant a Apple Siri a umožňují tak jejich ovládání pomocí hlasových povelů. Posluchači používající službu Amazon Alexa jí mohou použít pro různé povely, včetně přepínání vstupů na různé mediální přehrávače, zatím co služby Google Assistant a Siri od Apple lze používat například na regulaci hlasitosti, přeskočení na další skladbu a další.

Všechnu práci udělá průvodce nastavením od Denon
Vizuálním prováděním uživatelů každým krokem v procesu nastavení usnadňuje mnoha cenami oceněný průvodce nastavením od Denonu, který podstatně zkracuje čas, který potřebujete věnovat nastavení. Protože je každé domácí kino zcela unikátní, používá Denon špičkovou kalibrační technologii od Audyssey, která automaticky přesně změří a optimalizuje nastavení a výkon AV přijímače tak, aby vám poskytl ten nejlepší 3D zvukový zážitek, odpovídající akustickým vlastnostem poslechové místnosti. AVR-X2700H disponuje kalibrační technologii Audyssey MultEQ XT, zatím co ostatní modely nového sortimentu podporují Audyssey MultEQ XT32, stejně jako i subEQ HT pro nezávislou kalibraci subwooferu umožňující dosáhnout více rovnovážné a řízené reprodukce basů. Pro zákazníky, kteří potřebují ještě detailnější a pečlivější nastavení kalibrace je k dispozici samostatně prodejná aplikace Audyssey MultEQ Editor app.

Pohodlná kalibrace dvou nastavení reprosoustav – funkce Audyssey
Modely série X roku 2020 nyní podporují nově vyvinutou funkcí „Uložení dvou různých nastavení reprosoustav“, která umožňuje přepínání těchto dvou režimů za chodu dle potřeby. Uživatelé si mohou například uložit obě nastavení – výsledky kalibrace Audyssey přímo z AV přijímače a vlastní upravenou MultEQ křivku, nebo frekvenční rozsah upravený přes aplikaci Audyssey MultEQ editor app simultánně, co pak uživateli nabízí možnost snadného porovnání rozdílů mezi těmito režimy a následný výběr toho lepšího. Posluchači si mohou také provést a uložit dvě různá měření Audyssey pro dvě různé konfigurace reprosoustav, včetně 2.0 pro soustředěný poslech hudby a druhé měření pro sledování filmů v 5.1.4 domácím kině.

Nejnovější AV přijímače série X budou dostupné u autorizovaných prodejců za tyto ceny v uvedených termínech: AVR-X2700H (18 990 Kč; DAB Verze 19 490 Kč) - září 2020, AVC-X3700H (31 990 Kč) – srpen 2020, AVC-X4700H (41 990 Kč) – červenec 2020 a AVC-X6700H (65 990 Kč) – červenec 2020.

www.denon.com