Novinka

9. červenec 2019

Denon AVR-X3600H

Obrázek

Společnost Denon uvedla na trh nejnovější přírůstek do rodiny AV přijímačů řady X. Jmenuje se Denon AVR-X3600H a jedná se o 9.2 kanálový AV přijímač, který je vybaven podporou IMAX Enhanced přímo po vybalení z krabice, a stejně tak i podporou mnoha dalších trojrozměrných audio formátů, včetně Dolby Atmos, DTS:X, DTS Virtual:X a úplně nové technologie Dolby Atmos Height Virtualization. Samozřejmě není zapomenuto ani na podporu nejnovějších video technologií. AVR-X3600H si hravě poradí s Dolby Vision, HDR10, HLG a 4K Ultra HD. V neposlední řadě dostal AVR-X3600H do vínku podporu eARC (Enhanced Audio Return Channel) a ALLM (Auto Low Latency Mode), takže jeho uživatelé budou mít jistotu nejmodernější konektivity, výkonnosti a funkčnosti i pro další roky. AV přijímač Denon AVR-X3600H bude dostupný na trhu v srpnu 2019 s odhadovanou maloobchodní cenou 31 990 Kč vč. DPH.


Obrázek

9kanálové zesilovače Denon s podporou hudby ve vysokém rozlišení
AVR-X3600H je vybaven diskrétním vysokoproudovým zesilovačem na každém kanálu a je tam schopný dosahovat výkonu až 180 W na kanál. Tento AV přijímač sám o sobě je osazen 9 zesilovači, nicméně dokáže zpracovat zvuk až pro 11.2 kanálů a ve spolupráci s externím dvou kanálovým zesilovačem tedy umožňuje vytvořit sestavu celkové konfigurace 7.2.4 reproduktorů. AVR-X3600H je osazen špičkovými 32bit D/A převodníky od AKM, díky čemu je schopný dekódovat i bezztrátové zvukové soubory ve vysokém rozlišení jako jsou ALAC, FLAC a WAV až do 24 bit/196 kHz. Poradí si hravě rovněž i s DSD 2.8/5.6 MHz soubory (DSD je audiofilní formát SACD). Všechny tyto soubory ve vysokém rozlišení lze přehrávat pomocí paměťových médií připojených přes USB port na čelním panelu AV přijímače, nebo je můžete přehrávat po síti. Naprosto samozřejmá je pak podpora ztrátovějších zvukových formátů jako jsou MP3 a WMA.

Schopnost přinést vám do domu nejnovější prostorový zvuk
Tento nový AV přijímač má dostatek výkonu i technologického vybavení, aby vám v domácnosti vytvořil skutečně působivé a věrohodné domácí kino s prostorovým zvukem. Podporuje nejnovější formáty prostorového zvuku včetně IMAX Enhanced a technologie Dolby Atmos Height Virtualization. IMAX Enhanced byl uveden v roce 2018 společnostmi IMAX a DTS, a zákazníkům nabízí zcela novou úroveň obrazových i zvukových zážitků v domácnosti. Technologie Dolby Atmos Height Virtualization je pak schopná virtuálně obohatit jak klasickou stereo reprodukci, tak i běžné domácí kino s menším počtem reproduktorů o zvuky vrstvené vertikálně i prostorově do hloubky, takže si posluchač vychutná Dolby Atmos obsah i když k tomu nemá k dispozici fyzicky odpovídající počet reproduktorů. Je to skvělá technologie, která ohromí posluchače opravdu obklopujícím zvukovým zážitkem s použitím reproduktorů, které jsou ve stejné úrovni jako je posluchač. Největší užitek z této technologie budou mít zákazníci, kteří mají doma systémy 2.1 anebo 5.1 bez instalovaných stropních nebo speciálních Dolby Atmos reproduktorů. Mohou si dovolit tedy zachovat velmi jednoduchou instalaci a zároveň si užívat vzrušující zvuk všude kolem sebe. Technologie Dolby Atmos Height Virtualization bude zpřístupněna formou aktualizace firmware v blízké době.

Podpora videa
AVR-X3600H umožňuje zákazníkům, aby si plně vychutnali oblíbené filmy, seriály a hry v nejvyšší možné dostupné kvalitě obrazu. K dispozici má celkem 8 HDMI vstupů a 3 HDMI výstupy, které podporují 4K Ultra HD 60Hz video, High Dynamic Range (HDR10), Dolby Vision, Hybrid Log-Gamma (HLG), 4:4:4 Pure Color sub sampling a BT.2020 pass-through. Ve výbavě tohoto AV přijímače neschází také podpora nejnovější verze ochrany proti kopírování obsahu HDCP 2.3 na všech HDMI portech, takže si mohou zákazníci užívat jakýkoliv obsah, chráněný touto ochranou proti kopírování, v nezměněné formě. AVR-X3600H je díky přítomnému eARC (Enhanced Audio Return Channel) schopný přenášet nekomprimovaný prostorový zvuk z TV aplikací přímo do AV přijímače propojením jediným HDMI kabelem. Pokud je to potřeba, lze kvůli zachování nejvyšší možné flexibility systému, přiřadit ten samý HDMI vstupní zdrojový signál více vstupům najednou a následně si zvolit audio zdroj dle vlastních potřeb. AVR-X3600H je certifikován asociací ISF (Imaging Science Foundation) a jako takový má k dispozici obrovsky široké možnosti nastavení kalibrace videa (pro použití ISF techniky), včetně speciálních video režimů pro den (ISF Day) a noc (ISF Night). V neposlední řadě tato nová série AV přijímačů řady X podporuje funkci ALLM (Auto Low Latency Mode), která hráčům Xbox One zajišťuje rychlejší odezvu a hlubší herní zážitek, když používají model televize, který podporuje rovněž funkci ALLM.

Hlasové ovládání bez námahy
AV přijímače řady X od Denon spolupracují s hlasovými asistenčními službami Amazon Alexa, Google Assistant a Apple Siri pro naprosto pohodlné ovládání hlasem. Posluchači používající službu Amazon Alexa mohou používat různé povely včetně těch pro přepínání vstupů pro různé přehrávače médií, zatím co služby Google Assistant a Apple Siri lze využít pro regulaci hlasitosti, přeskočení skladby a mnoho dalších.

Integrovaná technologie HEOS pro bezdrátové streamování a více zónové ozvučení
AVR-X3600H umí díky přítomné technologii HEOS a Apple AirPlay 2 streamovat hudbu bezdrátově napříč dalšími HEOS kompatibilními komponenty z různých on-line hudebních služeb, které mohou být zdarma nebo zpoplatněné jako jsou Spotify Free a Premium, Deezer, Amazon Music, TuneIn, SoundCloud, Tidal a další. Zákazníci si mohou užívat oblíbenou hudbu bezdrátově v kterékoliv místnosti napříč celým domem. Zvolit si mohou například, že budou poslouchat tu samou skladbu ve všech místnostech, anebo si zvolí pro každou místnost úplně jiný obsah, například z dostupných streamovacích služeb.

Více zdrojů, více zón
Pomocí AVR-X3600H si lze vychutnávat plnohodnotné 9.2 kanálové domácí kino v jedné místnosti, zatím co v druhé místnosti můžete v pohodě přehrávat jiný audio zdroj anebo streamovat on-line hudbu. V praxi si takhle lze pouštět film v obývacím pokoji, zatím co někdo další z rodiny si bude nerušeně pouštět hudbu v ložnici. Pro napájení reproduktorů lze využít zcela všech vestavěných zesilovačů anebo můžete využít dostupné pre-out výstupy dalších zón. Nyní máte dokonce nově možnost vychutnávat si skutečný multikanálový prostorový zvuk v hlavní zóně, zatím co v druhé audio zóně lze ten samý zvuk downmixovat do stereo režimu, případně jej v této podobě také streamovat napříč systémem HEOS.

www.denon.cz