Novinka

26. duben 2019

ELAC Alchemy Series

Obrázek

Peter Madnick, konstruktér a zakladatel slavné značky Audio Alchemy, která se stala na podzim roku 2016 součástí značky ELAC, představí fanouškům věrné reprodukce na květnové Highend Show v Mnichově novou modelovou řadu ELECA Alchemy, která se skládá z audio kontroléru DDP-2, koncového zesilovače DPA-2 a výkonného PHONO předzesilovače PPA-2. Všechny tři komponenty sdílí stejné šasi s překvapivě nízkou stavbou pouhých 5 cm. Černé hliníkové čelní panely mají uprostřed horizontální prolis, ve kterém jsou zapuštěny ovládací prvky. Tato linka je na pravé části přerušena okénky OLED displejů, které v případě všech tří komponentů informují o aktuálním nastavení. V případě DDP-2 pak nalezneme úplně vpravo ještě regulátor hlasitosti. Audio obvody jsou navrženy jako plně symetrické, takže k propojení se nabízí jako ideální sada vstupů a výstupů XLR. Společným znakem celé série je nebývale rozsáhlé nastavení pracovních parametrů a to vše z pohodlí displeje telefonu, nebo tabletu ovládací aplikací.


DDP-2 obsahuje předzesilovač, D/A převodník s volitelným upsamplingem až do rozlišení 384/32 s podporou PCM/DSD/MQA a funguje také jako klientská jednotka ekosystému ELAC Discovery a ROON. Nechybí bezdrátová konektivita Bluetooth a AirPlay. Výstupní obvody tvoří unipolární tranzistory FET v zapojení DC servo eliminující stejnosměrné napětí. Analogové obvody zásobuje lineární zdroj s toroidním transformátorem, digitální obvody napájí vysoce efektivní spínaný zdroj. Analogová regulace hlasitosti obsahuje sestavu odporových děličů s digitálním řízením.

DPA-2 je výkonový zesilovač pracující v režimu pulsně šířkové modulace ve třídě D. Dodává při čtyřohmové zátěži ve dvoukanálovém provozu 2x 325 W. Konfiguraci lze v budoucnu rozšířit druhým kusem. Po přepnutí do módu MONO nabízí opravdu štědrých 650 W. OLED displej informuje mimo jiné také o síle vybuzení zesilovače tradičními indikátory.

PPA-2 jistě potěší každého fanouška poslechu vinylových desek. Podporuje symetrické zapojení, ale umožňuje také mimořádně detailní nastavení. Mimo jiné i zcela plynulou regulaci zátěžové impedance od 5 - 999 Ω. Velmi precizní ekvalizace podle křivky RIAA je dosaženo kombinací přesných metalických odporů a polypropylenových kondenzátorů.

Série ELAC Alchemy bude dostupná od července 2019 za doporučené ceny: DDP-2 za 68 000 Kč, DPA-2 za 42 000 Kč a PPA-2 za 26 000 Kč.

www.elac.com, www.elac-hifi.cz