Novinka

30. květen 2022

ELAC Miracord 80

Obrázek

Dva roky po ukončení výroby prémiového Miracordu 90 představuje firma Elac nástupce, kterým je Miracord 80. Miracord 80 jakoby svému předchůdci z oka vypadl a není divu. Obě šasi, na první pohled téměř identických tvarů, se liší vlastně jen výškou. O 2,5 cm nižší stavba přidala Miracordu 80 na eleganci. Přepínač rychlostí se přestěhoval z pravé strany na levou a motor je v zákrytu talíře ukrytý v levém zadním rohu. Základ šasi tvoří 60 mm silný blok MDF obrobený CNC frézou s tolerancí 0,1 mm opatřený nátěrem hluboce lesklým černým lakem, anebo přírodní ořechovou dýhou. Přední a zadní svislé plochy šasi lemují dva černě eloxované hliníkové profily ve tvaru písmene U.


Sestava raménka je zbrusu nová. K hliníkové základně je na ložiscích připevněn nosník přenosky. Tvoří jej trubka z uhlíkových vláken s efektivní délkou 10“. Samotná přenoska je uchycena na snímatelné skořepině. Výrobce bude nabízet Miracord 80 bez přenosky, anebo s příplatkem s přenoskou moving magnet, kterou pro Elac vyrábí Clear Audio. Raménko umožňuje nastavit snímací úhel VTA, azimut a účinek kompenzátoru dostředivé síly anti-skating. Hliníkovým talířem o síle 30 mm a hmotností 5.6 kg otáčí přes řemen stejnosměrný motor. Přesnou rychlost řídí automaticky mikroprocesor, který snímá optickým čidlem otáčky talíře. Dodávaný externí zdroj napájení premiové kvality od německého výrobce Lumberg lze alternativně nahradit výstupem 18V phono předzesilovače Elac PPA-2 série Alchemy.

Elac Miracord 80 bude dostupný v provedení Black High Gloss a Walnut Oiled od července 2022 v ceně 56000 Kč. Přibližně o měsíc později v setu s instalovanou přenoskou za 64000 Kč. Jako volitelné příslušenství Elac nabízí za 5000 Kč na míru lisovaný prachový kryt z čirého akrylátu.

www.elac.com, www.basys.cz