Novinka

15. březen 2019

ELAC NAVIS

Obrázek

Firma ELAC představuje novou sérii NAVIS, aktivních reprosoustav poháněných nejlepšími zesilovači ve své kategorii, která si právem zaslouží označení high-endová. Zatímco většina aktivních reprosoustav na trhu se spoléhá na zesílení ve třídě D, technici z ELACu dovnitř ukryli pro maximální výkon a zvuk, který snese i nejpřísnější kritéria, plně analogové zesilovače s celkovým výkonem 300 W. Přidáním jednotky Discovery Connect se reprosoustava NAVIS stane bezdrátovou a také umožní streamování vaší oblíbené hudby jednoduše bez kabelů. Reprosoustavy NAVIS jsou dostupné v tradičním černém a bílém klavírním laku, které bude následovat dýhovaná verze Emara. Regálové reprosoustavy ELAC NAVIS ARB-51 pořídíte za cenu 52 000 Kč za pár, sloupové ELAC NAVIS ARF-51 pak za 104 000 Kč za pár.


Pohonná jednotka
Vestavěný zesilovač tri-amp dodává v případě obou modelů NAVIS samostatné výkonové toky jednotlivým měničům. 160 W pro basy, 100 W středům a 40 W výškám. Celkových 300 W napájí jednotlivé sekce signálem s optimálními vlastnostmi bez limitace, zkreslení a s autoritou.

Reproduktory
Dalším z důvodů, proč je přednes reprosoustav NAVIS tak přirozený, jsou použité reproduktory. Především koncentrický středo-výškový měnič bezešvě spojuje obě kmitočtová pásma a proto se tato jednotka stává ideálním bodovým zdrojem. Překvapivě mohutný bas proudí z basových měničů o průměru 150 mm s hliníkovou membránou.

Možnosti připojení
Reprosoustavy NAVIS lze připojit k libovolnému analogovému zdroji. Typicky k předzesilovači, nebo přímo ke zdrojovému komponentu, jehož linkový výstup umožňuje plynulou regulaci úrovně audio signálu. NAVIS lze propojit kabely RCA a také i kvalitativně vyšším symetrickým rozhraním XLR. NAVIS se ale mohou stát jednoduše i bezdrátové.

Bezdrátový streaming
ELAC AirX2 je proprietární systém pro bezkabelový a bezeztrátový přenos audio signálu pracující v pásmu 2,4 GHz na bázi technologie KleerNet. Jak podlahový, tak i policový model ELAC NAVIS je z výroby osazen přijímačem AirX2. Zákazníkům, kteří si přejí bezdrátové připojení ke stávajícímu audio systému a přehrávat veškeré jeho zdroje, stačí k výstupu jejich zařízení připojit NAVIS Transmitter. S Discovery Connect se reprosoustava NAVIS stane autonomním bezdrátovým streamovacím systémem. Po připojení jednotky k Internetu kabelem, nebo do sítě Wi-Fi, přehraje Discovery Connect vaše oblíbené skladby z vestavěného Spotify Connect anebo libovolný zvukový obsah z vašeho telefonu, nebo tabletu pomocí Bluetooth a AirPlay. Discovery Connect je také certifikovaným koncovým bodem ekosystému ROON. Ve spojení s ELAC Discovery serverem, anebo s instalovaným ROON Core se sestava s reproduktory NAVIS stává další zónou a ROON teprve potom zvedne stavidla nekonečného moře hudby.

www.elac.com, www.elac-hifi.cz