Novinka

26. leden 2022

Lyngdorf Discreet, LS1000 a Boundary Woofer

Obrázek

Lyngdorf je proslulý svými špičkovými procesory pro domácí kina. Doposud ale neměl v nabídce reproduktory, které by integrátorům umožnily postavit celé domácí kino na produktech jedné značky. Tato situace je již minulostí, neboť Lyngdorf představil hned dvě nové řady kinoreproduktorů a také kino Boundary Woofer. Řada Discreet je určena do menších domácích kin a zahrnuje LCR modely D500 a D500 center, surround model D5 a stropní repro D5 IC. Výhodou jsou uzavřené ozvučnice, díky kterým není nutné používat backboxy.


Řada LS1000 je určena pro větší sály, kde je nutné dosáhnout homogenity zvuku i v zadních řadách. Jde o pole reproduktorů, které lze instalovat jako přiznané nebo je lze vestavět do stěny nebo niky za plátno. Modely pro pravý a levý kanál jsou jedinečné natočením měničů lehce do hlediště. Model pro dialogový kanál je vybaven polem výškových měničů umístěných do středu středobasových měničů. Výsledkem je zvukové pole, které rovnoměrně pokrývá zvukem celý kinosál.

Obě řady lze kombinovat s Boundary Wooferem BW-20. Tento subwoofer s uzavřenou ozvučnicí pokrývá široké pole frekvencí od 19 do 500 Hz. Lze jej použít jako přiznaný nebo vestavěný, měniče mohou mířit do hlediště nebo mohou hrát odrazem přes zeď. lyngdorf.steinwaylyngdorf.com, www.avintegra.cz