Novinka

27. listopad 2017

Marantz PM8006

Obrázek

Marantz uvádí na trh čistě analogový zesilovač PM8006 o výstupním výkonu 70 W/8 ohm na kanál, který obsahuje úplně nový phono stupeň, velmi přesnou elektronickou regulaci hlasitosti a nově vyvinutý předzesilovač pro gramofonové přenosky typu MM, který dodává signál z vašich oblíbených desek s nejnižším šumem a čistotou. Technologie Marantz Music Phono EQ je nejpokročilejší svého druhu a tak jsou veškerá snažení kupujících o vylepšení zesilovače externím phono předzesilovačem zcela zbytečná: při své premiéře kombinuje PM 8006 moduly HDAM (Hyper-Dynamic Amplifier Module) s tranzistory JFET, které zvyšují výstupní impedanci. Díky tomu bylo možné odstranit ze signálové cesty vazební kondenzátory a tím se průchod audio signálu ještě více zjednodušil. Citlivý nízkoúrovňový signál sejmutý přenoskou gramofonu je zpracován s minimálním zkreslením ve dvou stupních.


Obrázek

Přesná úprava korekční křivkou RIAA kombinuje pasivní a aktivní část: ekvalizace RIAA probíhá v modulech HDAM, zatímco o zesílení signálu se postará špičkový předzesilovač s minimálním zkreslením pracující ve třídě A. Vše je podřízeno nejčistšímu a nejotevřenějšímu zvuku – pečeť kvality, kterou má Marantz vice než 60 let. Také čistotu a přesné vyvážení kanálů, při použití knoflíku navozující pocit otáčení klasickým analogovým potenciometrem, zajišťuje nový regulátor hlasitosti s elektronickým nastavením pomocí mikroprocesoru. Dva páry na zakázku vyrobených terminálů umožňují připojení a přepínání mezi páry A/B.

Reproterminály vyrobené z masivní mosazi pokovené silnou vrstvou stříbra ručí za nejlepší možný kontakt s reproduktorovým kabelem a jsou usazené blíže k obvodové desce, čímž se ještě více zkrátila signálová cesta. Co nejkratší signálové cesty jsou všudypřítomným konstrukčním prvkem zesilovače a společně s technologií High Instantaneous Current zvyšují rychlost a dynamiku.

PM8006 má oblíbenou třípásmovou tónovou korekci pro oddělené nastavení úrovně hloubek, středů a výšek a navíc, kromě pěti linkových vstupů a vstupu pro MM přenosku také nabízí pro budoucí rozšíření, nebo integraci do systému domácího kina linkový výstup předzesilovače. Vstupní buffer, který činí vstupy více stabilními v závislosti na různé charakteristiky připojených zdrojů, je napájen dvojitě stíněným toroidním transformátorem s nízkým rozptylem, který je ukotven na trojvrstvé desce šasi. O mechanickou stabilitu a tlumení vibrací se také starají nově vyvinuté antivibrační nožky.

PM8006 je v prodeji v černém, nebo provedení silver-gold od prosince 2017 za doporučenou cenu 31.000 Kč.