Novinka

12. prosinec 2019

McIntosh MC901

Obrázek

McIntosh včera představil veřejnosti světově první duální monoblokový zesilovač McIntosh MC901. Jedná se o zcela unikátní řešení monobloku vhodného zejména pro reprosoustavu zapojenou jako Bi-Amp. Spojuje v sobě 300W elektronkový zesilovač a 600W tranzistorový zesilovač, kdy každý z nich zesiluje pouze jasně dané frekvenční pásmo. Elektronkový zesilovač se stará o napájení výkonem středo-tónové a vysoko-tónové měniče reprosoustavy. Naopak, tranzistorový zesilovač plní funkci elektrárny pro nenasytné basové měniče. Díky patentované technologii Autoformer a konfiguraci obvodů Unity Coupled je schopné toto neuvěřitelné monstrum napájet plným výkonem reprosoustavu bez ohledu na jeho impedanci (2, 4 nebo 8 Ohm). Každý z těchto dvou zesilovačů (elektronkový i tranzistorový) má vlastní vnitřní napájení, takže nedochází k vzájemnému ovlivňování.


Naprosto novou technologií, kterou tímto McIntosh uvádí v život, je Power Guard Screen Grid Sensor (SGS). Tato technologie předchází poškození elektronky tím, že monitoruje aktuální proud v mřížkách výstupních elektronek KT88. Jakmile je proud příliš vysoký, aktivuje se obvod SGS, který dynamicky utlumí vstupní signál v reálném čase a tím zajistí fungování elektronek v bezpečném režimu. Protože se jedná o takto unikátně řešený zesilovač, tak i samotné výkonové indikátory jsou v tomto případě jedinečné. Charakteristicky modře podsvícený displej má hned 2 ručičky a 2 stupnice – každá odpovídá za zobrazení aktuálního výkonu svého zesilovače. Tato nová technologie ponese jméno DualView Power Output Meter.

Rozměry zesilovače jsou 44,5 x 74,9 x 33,7cm a váží úctyhodných 74,8 kg. Maloobchodní cena MC901 je pro český trh 519 990 Kč s DPH/kus (do sestavy bude potřeba vždy alespoň dva kusy).

Obrázek
Obrázek

www.mcintoshlabs.com, www.epaudio.cz