Novinka

21. září 2022

Monitor Audio Platinum Series 3G

Obrázek

Společnost Monitor Audio oznamuje uvedení inovativní, pokročilé a nádherně provedené řady Platinum 3G, která je uvedena na trh v rámci 50. výročí společnosti. Platinum Series 3G nabízí výběr ze čtyř prémiových modelů navržených tak, aby uspokojily dvoukanálové i vícekanálové konfigurace systému domácího kina. Série se skládá ze stojanového držáku pro Platinum 100 3G, středně velkého stojanu pro Platinum 200 3G a impozantního vlajkového podlahového stojanu pro Platinum 300 3G. Každý reproduktor pracuje samostatně ve vysoce výkonném dvoukanálovém systému nebo s přidáním centrální reprosoustavy Platinum 250 3G jako součást vysoce výkonného AV systému.


Akustická inovace
Každý model řady Platinum 3G nově definuje to, co je dosažitelné pro špičkové domácí audio, a je vybaveno novou 3. generací vysokofrekvenčního měniče Micro Pleated Diaphragm (MPD III). Tento přesný výškový reproduktor, vyvinutý akustickými inženýry společnosti Monitor Audio při vytváření přelomového prototypu s označením ‚Concept 50‘, byl odhalen počátkem tohoto roku při oslavách 50. výročí. MPD III představuje inovativní technologii, která snižuje zkreslení a zplošťuje frekvenční odezvu, zatímco optimalizovaný vlnovod poskytuje vysoce řízenou směrovost, čímž zlepšuje zvukovou scénu i citlivost. To vše vede k většímu, jasnějšímu a konzistentnějšímu zvuku, což umožňuje řadě Platinum Series 3G vytvořit ultimátní pohlcující zážitek.

Kromě vysokofrekvenčního měniče MPD III, dalšími novými akustickými funkcemi jsou:
- RDT III kužel je použita u všech středobasových a basových měničů Platinum Series 3G. Extrémně silný kužel, je vyroben ze tří odlišných vrstev. Voštinové jádro Nomex je vloženo mezi ultratenkou a ultrapevnou vrstvu C-CAM (Ceramic-Coated Aluminium) a dvojitou vrstvu jednosměrných uhlíkových vláken, které jsou vrstveny a spojeny pod úhlem 90 stupňů pro ještě větší pevnost. Super lehký, a přesto super silný, kužel RDT III funguje jako dokonalý píst, a když je spojen s nejnovějším optimalizovaným a tvarovaným obvodem kužele a černým pavoukem, umožňuje středobasovým měničům Platinum Series 3G pochlubit se nejnižším zkreslením ze všech reproduktorů v historii Monitor Audio.

- Dedikovaný středový měnič používaný u modelů Platinum 200 3G a Platinum 300 3G obsahuje několik významných vylepšení, která pomáhají vytvořit plynulejší přechod napříč frekvenčním rozsahem a poskytují konzistentnější crossover s výškovým reproduktorem MPD III. Přidání inovativního mechanismu Dynamic Coupling Filter (DCF) od Monitor Audio pomáhá kontrolovat rozchod kužele, zatímco jsou zde také větší výkonnější neodymové magnety, nový systém pohonu, podvěšená kmitací cívka a vylepšené ovládání výkonu. Složitě vypočítané kryty středových měničů navíc redukují vnitřní stojaté vlny, což výrazně zlepšuje celkovou čistotu ve středním pásmu, díky čemuž jsou vokály a drobné detaily neuvěřitelně přesné a živé.

- Zcela nový středový měnič centrální reprosoustavy Platinum C250 3G maximalizuje schopnost reproduktoru poskytnout působivost a přesnost potřebnou i pro nejdynamičtější zvukovou stopu a filmovou partituru. Středový měnič využívá svou DNA z výjimečné, vlajkové lodi řady Cinergy Theatre s certifikací THX společnosti Monitor Audio a využívá pečlivě optimalizovaný pohonný systém, který poskytuje mimořádný výkon. Ačkoli má pouze 2,5” průměr, středový měnič využívá velmi velkou kmitací cívku, která zajišťuje vysokou úroveň zpracování výkonu. Přináší úder a působivost vyžadovanou k dodání dynamiky jakékoli hudbě nebo filmu a zároveň vytváří nejširší možnou směrovost, aby každého posluchače v daném prostředí vtáhlo do plně pohlcující živé zvukové scény.

- Basové měniče jsou vybaveny podvěšenými kmitacími cívkami s velkým průměrem vinutých okrajů, a proto vytvářejí výjimečné ovládání výkonu. Tyto nové kmitací cívky umožňují vyšší a lineárnější výchylku měniče, což má za následek širší dynamický rozsah s lepší kontrolou, což má za následek působivé úrovně pevných, působivých basů.

Design systému
Mezi další akustická vylepšení patří rafinované crossovery, které využívají eliptické filtry aby bylo zajištěno dokonalé časové sladění pohonných jednotek, což výrazně zlepšuje směrovost. Crossover a ovladače byly pečlivě navrženy pomocí nejmodernějších technik virtuální simulace a testování prototypů. Bylo prozkoumáno mnoho stovek iterací, aby se zajistilo, že hotové výhybky jsou dokonale sladěny s celkovým designem akustického systému a harmonizují kompletní akustický balíček, aby bylo zajištěno dokonalé podání zvuku.

Kromě technologie byl pečlivě zvážen každý detail a řada Platinum 3G nabízí luxusní vzhled a dojem, který vyzařuje nejvyšší úroveň řemeslného zpracování a promyšleného designu. Zcela nové ozvučnice jsou k dispozici ve třech nádherně bohatých moderních povrchových úpravách: Piano Ebony, Piano Black a Pure White Satin. Unikátní zakřivený přední profil snižuje difrakci a zároveň působí elegantně, stejně jako nové hliníkové rámy měničů, které se pod povrchem pyšní napínacími vzpěrami, které připevňují měniče ke skříni – vytvářejí tak ozvučnici, která je téměř zcela inertní a bez vibrací. Precizně zpracované podpěrné nožky doplňují přístup k návrhu akustického systému a tvoří pevnou platformu pro modely stojící na podlaze a zároveň nabízejí elegantnější estetiku ve srovnání s těžkopádným soklem.

www.monitoraudio.com, www.audiocenter.cz