Novinka

25. červenec 2022

REL HT/1510 Predator II

Obrázek

Společnost REL Acoustics právě uvedla na trh novinku řady „Home Theatre” s označením HT/1510, disponující sebevědomým a moderním sexy vzhledem, který dokonale zapadá do tradiční rodiny REL a zároveň poskytuje výrazně vyšší výkon. Predator II poskytuje vylepšený výkon ve všech výkonnostních kategoriích: 1 000wattový zesilovač se vstupy PerfectFilter, nový 15” měnič CarbonGlas, který zvládá mnohem více výkonu a v neposlední řadě sebevědomý, elegantní styl, který se u návrhů domácích kin dříve nevyskytoval. Podporováno je použití v multi-REL systémech, což umožňuje míchání například s řadou T/x nebo řadou S.


V Predator II navrhl REL pozoruhodné elegantní změny designu, kvality zvuku a řemeslného zpracování každého detailu ozvučnice. Ozvučnice je provedena z černé dýhy s jemným leskem, připomínající moderní zesilovače. Aby se zabránilo pohybu reproduktoru, je zadní strana reproduktoru chráněna systémem BrilliantBrace, který jej také chrání před poškozením během přepravy. Tento systém eliminuje a přesměruje energii normálně zachycenou v reproduktoru a minimalizuje vibrace z horní, spodní i obou bočních stran ozvučnice. Dno ozvučnice je vyztuženo kovovými lištami. Díky nim lze Predator II kombinovat do lineárních systémů, tři kusy na kanál.

Predator II je vybaven moderním měničem o průměru 380 mm. Jeho membrána je vyrobena ze skleněných vláken a prachový kryt z uhlíkových vláken, které zajistí rychlé a silné basy, jež jsou charakteristickým znakem vynikajícího filmového zvuku. Lehké skleněné vlákno umožňuje 75mm kmitací cívce okamžitě urychlit membránu, zatímco prachový kryt z uhlíkových vláken vyztužuje kompozitní strukturu, takže i v „nejtěžších” chvílích zůstává její tvar neovlivněn silným signálem.

HT/1510 Predator nabízí ještě jednu unikátní inovaci společnosti REL. Pro skutečně prémiovou kvalitu jsou Predatory navrženy tak, aby na sebe naskládaly až tři subwoofery na kanál v řadě – prostřednictvím speciálních dílů, které spojují spodní jednotky s horními. Tyto robustní, frézované hliníkové konektory jsou přišroubovány ke každému subwooferu a spolu s robustními kolejnicemi na spodní straně každé skříně vytvářejí extrémně těžkou, pevnou basovou věž. Při použití ve stereo systémech (celkem 6 subwooferů, 3 na jednu stranu) získáme špičkový výkon přes 8 000 wattů, což nutí šest 380mm měničů vydat ze sebe to nejlepší a generovat basy hluboké jako oceán.

Signál lze bezdrátově posílat přímo z reproduktorových výstupů zesilovače pomocí patentovaného systému REL HT-Air. Nabízí nulovou kompresi a maximální dynamiku odesláním signálu přes 5,8 GHz síť. HT-Air je navržen tak, aby překonal staromódní systémy založené na technologii Bluetooth s minimální latencí (16-20 milisekund). To umožňuje majitelům subwooferů Predator HT/1508 umístit je tam, kde znějí nejlépe, bez potřeby použití nevzhledných kabelů rozházených po obývacím pokoji, a to při zachování špičkového zvuku.

rel.net, www.audiocenter.cz