Novinka

9. červenec 2021

Roksan Attessa

Obrázek

Roksan právě oficiálně vydává svoji řadu audio zařízení nové generace s označením Attessa. Komplexní řada vyvinutá a zkonstruována ve Velké Británii se skládá ze streamovacího zesilovače, integrovaného zesilovače, gramofonu a CD transportu. Design je přístupný a přátelský, materiály mají vynikající kvalitu. Streamovací zesilovač, intergrovaný zesilovač a CD transport Attessa je k dispozici ve stríbrné a černé barvě, gramofon pak v saténově bílé a černé. Ergonomie, ať už jde o haptický, multifunkční číselník nebo komplexní kontrolní aplikaci MaestroUnite, jsou promyšlené a bezchybně implementované. Jistě si dokážete představit, že integrovaný zesilovač Attessa má spoustu analogových a digitálních vstupů. Ty druhé jsou směrovány k vysoce výkonnému 24bit/192kHz digitálně-analogovému převodníku Burr Brown, zatímco jeho analogové vstupy jsou určeny pro phono stage a použití s gramofonem. Má také výhodu konektivity aptX Bluetooth pro odesílání streamovacích služeb z chytrého zařízení a více než dostatek energie.


Kromě komplexní řady vstupů a vysoce kvalitních komponentů integrovaného zesilovače má streamovací zesilovač Attessa další výhodu v podobě BluOS, výkonnou platformu pro streamování z více místností. Streamovací zesilovač Attessa je kompatibilní s více než 20 předními světovými streamingovými službami a může bezdrátově streamovat až 64 zón. Má stejný soubor digitálních vstupů (všechny směrovány na stejný vysoce výkonný Burr Brown 24bit/192kHz DAC, který je kompatibilní s formáty souborů MQA a FLAC) a je kompatibilní s vysoce kvalitními gramofony. Bezdrátové připojení je jednoduché a stabilní díky vestavěné jednotce připojení aptX Bluetooth. Se zvukovým výkonem dodávaným plně symetrickým předzesilovačem a toroidním transformátorem odvozeným od Roksan Caspian s až 130 watty je streamovací zesilovač Attessa kompatibilní s velkým množstvím vašich oblíbených reprosoustav.

A protože v Roksan víme, že se našeho LP nebo CD nechystáme v blízké budoucnosti vzdát, byl vyvinut Attessa CD transport a Attessa gramofon. CD transport dělá přesně to, co byste očekávali - připojuje se prostřednictvím digitálního koaxu k zesilovači Attessa a přenáší digitální zvukovou informaci z disku do vysoce výkonného DAC. Použitím aplikace MaestroUnite se zesilovač Attessa a CD transport Attessa spojí po nastavení do jednoho systému a vlastní firmware na desce v transportu, navržený ve Velké Británii, zajišťuje bezchybné a přesné přehrávání.

Gramofon má čistotu účelu, jakou mají všechny gramofony Roksan. Byl vyvinut a sestaven ve Velké Británii, disponuje unipivotním ramenem, vysoce kvalitní přednastavenou přenoskou Roksan Dana a přepínatelným phono předzesilovačem (díky čemuž je kompatibilní s jakýmkoli zesilovačem, který se vám líbí). Stejně jako zbytek řady Attessa je i tento gramofon postaven tak, aby splňoval nekompromisní standardy využívající prémiové materiály - například talíř z masivního těžkého skla s lepeným hliníkovým okrajovým tlumičem. A design chassis, jehož nožky jsou navrženy tak, aby jej izolovaly od vnějších vibrací, přímo vychází z modelu Xerxes, legendárního (a vůbec prvního) gramofonu značky Roksan.

Od vzhledu a pocitu, přes jeho vyčerpávající specifikaci, až po mimořádně věrný a dokonalý hudební výkon, který přináší, řada Attessa je postavena tak, aby zaujala - v každém ohledu. www.roksan.com, www.audiocenter.cz
Recenze: recenze/roksan-attessa-t23906.html