Novinka

22. červen 2022

Rotel DT-6000 a RA-6000

Obrázek

Firma Rotel představila k 60letému výročí modelovou řada Diamond, která obsahuje DAC CD transport DT-6000 a integrovaný zesilovač RA-6000. Jak se od významné oslavy sluší a patří, komponenty Diamond nabízejí mimořádně vysoký standard zvukového projevu, jež je výsledkem kombinace obvodového řešení převzatého z řady Michi a velmi kvalitní zakázkové součástkové základny. To vynáší tyto nové výrobky na špičku sortimentu Rotel. Středobodem modelu DT-6000 je osmikanálový D/A převodník ESS Sabre ES9028PRO, nakonfigurovaný jako dvojice čtyř monofonních převodníků vyhrazená pro levý a pravý audio kanál. Obvody zpracování dat digitálních streamů extrahují zvukové nuance s mimořádnou čistotou, smyslem pro detail a výjimečně nízkou hladinou šumu.


DAC napájí plně diferenciální výstupní filtry vlastní konstrukce osazené pro realistickou reprodukci pečlivě vyladěnými součástkami. DT-6000 je napájen toroidním transformátorem vlastní výroby a sestavou vysokokapacitních filtračních kondenzátorů se štěrbinovou folií a nízkým rozptylem vířivých proudů. Všechny důležité obvody jsou napájeny nezávislými, od sebe izolovanými zdroji, proto je zbytkový šum a zkreslení ještě nižší. Vstup PC-USB podporuje kódování MQA a reprodukci hudebních souborů ve formátu DSD. Koaxiální a optická digitální rozhraní jsou ideální pro připojení audio streamerů a mediálních přehrávačů s výstupním signálem PCM a rozlišením až 32 bit/384 kHz. Nekompromisní kvalita reprodukce je samozřejmě poskytována také od šasi odpruženou CD mechanikou s výsuvným podavačem disků.
Obrázek
Integrovaný zesilovač RA-6000 dodává s využitím technických a akustických řešení převzatých od vlajkových lodí série Michi při 4 ohmové zátěži poctivých 2x 350 W. Velké péče bylo věnováno především zapojení a výběru součástkové základny ve zvukových obvodech a konstrukci napájecího zdroje. Zároveň se navázalo na již dosažená zlepšení modelů Rotel MKII. Řada vstupů umožňuje připojení současných, ale i starších zdrojů. K dispozici jsou třikoaxiální a tři optické digitální vstupy, tři analogové vstupy RCA, USB vstup pro PC s podporou MQA, Bluetooth aptXTM HD pro bezdrátové streamování ve vysoké kvalitě, symetrický vstup XLR, USB vstup na předním panelu pro výrobky iOS a v neposlední řadě vstup PHONO pro gramofony osazené přenoskou MM potěší příznivce vinylových desek.

RA-6000 a DT-6000 série Diamond budou dostupné v provedení Black a Silver u autorizovaných prodejců Rotel na přelomu srpna a září 2022 za následující doporučené ceny: RA-6000 - 115.000 Kč, DT-6000 - 59.000 Kč. www.rotel.com, www.basys.cz