Novinka

14. duben 2023

Rotel Michi X3, X5 a P5 Series 2

Obrázek

Firma Rotel uvádí tři nové modely značky Michi, a to integrované zesilovače X3 Series 2 a X5 Series 2, spolu se stereofonním předzesilovačem P5 Series 2. Všechny nové modely Series 2 se mohou pochlubit aplikací exkluzivního know-how v oblasti akustiky, díky kterému výrobky Michi již obdržely řadu ocenění. V jejich konstrukci došlo k výměně v součtu více než 320 kusů součástek. Všechny modely byly vylepšeny využitím osmikanálových 32bitových 768kHz digitálně-analogových převodníků ESS SABRE ES9028PRO. Napájecí zdroje a zvukové obvody byly přepracovány a zdokonaleny tak, aby vykreslovaly hudbu s větší přesností a detaily v pohlcující zvukové scéně. Optimalizované signálové cesty a obvody s nižším šumem prezentují hudbu na mrtvolně tichém pozadí s mizivě nízkým zkreslením.


Integrovaný zesilovač Michi X3 Series 2 přináší bezkonkurenční poslechový zážitek. V jeho obvodech došlo k výměně více než 90 kusů součástek. Prezentace zvuku v rozsáhlé prostorové scéně je přesná a kultivovaná. Rozměrově úsporný a zabalený v elegantním průmyslovém designu X3 Series 2 poskytuje 350 W výstupního výkonu do 4 ohmů. Nabízí vstupy pro analogové a digitální zdroje, počítač (USB - MQA, PCM, DSD) a také symetrický vstup XLR a bezdrátový Bluetooth aptX HD. Pro milovníky klasických LP desek je k dispozici gramofonový předzesilovač pro přenosky Moving Magnet.
Obrázek
Integrovaný zesilovač Michi X5 Series 2 je autoritativní a přesný, se záviděníhodným výkonem 600 W ve třídě AB do 4 ohmů. Napájený je ze dvou obrovských stíněných toroidních transformátorů vlastní výroby s nízkým šumem. V tomto zesilovači bylo nahrazeno více než 95 součástek, což vede k mimořádně zřetelnému a přesnému hudebnímu přednesu, který vyrazí dech. Podporována je široká škála zdrojových vstupů – analogové, digitální, symetrický XLR, bezdrátový Bluetooth aptX HD, port PC-USB podporující hardwarové dekódování MQA (24 bitů 384kHz), PCM (32 bitů 384kHz) a DSD 4X. Fanouškům vinylů je k dispozici vstup Phono s volitelným režimem pro přenosky Moving Magnet, nebo Moving Coil.
Obrázek
Předzesilovač Michi P5 Series 2 byl vylepšen a kultivován výměnou více než 125 součástek a vykresluje hudbu z digitálních zdrojů ve dvou osmikanálových převodnících ESS SABRE jenž jsou speciálně konfigurované do režimu MONO. Je proto schopen z dat vyždímat hudební detaily v nebývalém množství a vytvořit přesně lokalizovatelnou zvukovou scénu. Dvojice toroidních transformátorů dodává vzájemně oddělené napájení pro digitální a analogové obvody, což ještě více snižuje úroveň šumu a zkreslení. Podporované zdrojové vstupy zahrnují analogové, digitální, PC-USB s hardwarovým dekódováním MQA (24 bitů 384 kHz), PCM (32 bitů 384 kHz) a DSD 4X. Nechybí ani bezdrátové rozhraní Bluetooth podporující aptX HD a vstup pro gramofony s přenoskou Moving Magnet a Moving Coil.

www.rotel.com, www.basys.cz