Novinka

3. červen 2021

Rotel RC-1590MKII a RC-1572MKII

Obrázek

Firma Rotel představuje předzesilovače RC-1590MKII a RC-1572MKII ve vylepšených verzích MKII. Oba modely prošly řadou změn, jež slibují akustický a výkonový skok na základě přepracování a následné analýzy signálových cest. Výrazného pokroku bylo dosaženo použitím technologií vyvinutých pro sérii Michi. Na základě 60 leté zkušenosti s vývojem a výrobou velmi výkonných audio zařízení a nahrazením více než 75 rozhodujících komponentů součástkové základny bylo dosaženo výjimečného zvuku obou modelů. Mezi klíčové změny patří náhrada vazebních kondenzátorů v signálových cestách, které zlepšily kmitočtovou odezvu v obvodech D/A převodníku. Celá řada kvalitnějších odporů a kondenzátorů ve filtrech napájení převodníku, obvodech regulace hlasitosti a výstupech symetrického signálu XLR, také snížila celkovou hladinu šumu.


Vylepšené předzesilovače podporují celou řadu možností připojení v čele se symetrickými vstupy a výstupy XLR. Nechybí ani předzesilovač pro gramofony s přenoskou Moving Magnet na vstupu Phono, analogové a digitální vstupy a bezdrátový Bluetooth aptXTM a AAC. Vestavěný prémiový DAC Texas Instruments s rozlišením 32 bit/384 kHz podporuje ze vstupu PC-USB kodeky MQA a MQA Studio a zároveň jsou oba modely držitelé certifikace Roon Tested.

32bitový D/A převodník Texas Instruments byl zvolen proto, že vytváří detailnější zvuk s přirozenější tonalitou. Změna také přinesla širší a hlubší prostorový obraz obklopující posluchače původním a autentickým zvukem. Oba modely je snadné ovládat z dálky díky IR ovladači a displeji na čelním panelu. Automatické vypínání na základě detekce signálu, možnost nastavení pevné výstupní úrovně a tónové korekce usnadňují individuální nastavení. Rozhraní RS232 a IP Control poskytují jednoduché začlenění do systémů řízení a umožňují aktualizaci softwaru.

RC-1590MKII
Rotel RC-1590MKII (51 000 Kč) je referenční předzesilovač, který pracuje s analogovými a digitálními zdroji s přirozeným výrazem a ohromně čistým, zeširoka otevřeným prostorem. Srdcem RC-1590MKII je napájecí zdroj obsahující duální toroidní transformátor vlastní výroby. Transformátory jsou navzájem, ale i od ostatních konstrukčních částí fyzicky i elektricky odděleny. Dva nezávislé výstupy napájejí skrze sestavu svitkových kondenzátorů s nízkým ESR rozhodující analogové a digitální obvody, čímž je dosaženo malého zkreslení a extrémně nízké úrovně šumu. Zdvojené výstupy RCA a XLR nabízejí maximální flexibilitu připojení včetně bi-amp. Nechybí ani výstup pro subwoofer.
Obrázek
RC-1572MKII
Předzesilovač Rotel RC-1572MKII (35 000 Kč) je dostupnou jízdenkou do světa opravdového high-endu. Bezpočet akustických úprav, zdokonalený proces zpracování analogových a digitálních zdrojů, neuvěřitelná čistota a přirozeně obklopující prostor staví zvuk na ještě vyšší úroveň. Pečlivě navržená konstrukce RC-1572MKII je postavena na základě napájecího zdroje s toroidním transformátorem vlastní výroby a mimořádně nízkým šumem. Transformátor eliminuje svým tvarem emisi elektromagnetického pole a společně se skupinou svitkových kondenzátorů s nízkým ESR zásobuje stabilizovaným proudem všechny citlivé obvody.

Nové modely MKII budou dostupné v červenci a to v černém a stříbrném provedení.
www.rotel.com, www.basys.cz