Novinka

8. září 2023

Rotel RMB-1585MKII a RMB-1587MKII

Obrázek

Firma Rotel představila dva vícekanálové výkonnové zesilovače pro domácí kino, a to RMB-1585MKII a RMB-1587MKII. Model RMB-1587MKII poskytuje zesílení ve třídě AB o výkonu 155 wattů na kanál osmi ohmovým reprosoustavám při současném buzení všech sedmi kanálů. S impedancí 4 ohmy zesilovač dosahuje až 250 wattů na kanál a ve dvoukanálovém režimu dokonce ohromujících 335 wattů na kanál. Zesilovač napájí dvojice vysoko proudých toroidních transformátorů vlastní výroby, které zásobuji celkem osm velmi účinných velkokapacitních úložných kondenzátorů. Takto vytvořený bohatý rezervoár energie představuje celkovou kapacitu 120 000 uF. Architektura napájecího zdroje dodává basům hlubokou, kontrolovanou a bohatou energii i když je zesilovač zatížen nejnáročnějšími reproduktorovými soustavami.


Obrázek
RMB-1585MKII navazuje na modernizovanou konstrukční architekturu MKII společnosti Rotel, která zahrnuje optimalizaci obvodů a součástek napájecího zdroje a zesilovacích stupňů, aby díky oddělení signálových cest poskytoval přesný a čistý zvuk se zanedbatelným zkreslením. Pohodlné automatické přepínání mezi vstupy XLR a RCA zajišťuje kompatibilitu s jakýmkoli AV procesorem, nebo výstupem předzesilovače přijímače domácího kina a vstup/výstup 12V dálkové spouště poskytuje jednoduché ovládání napájení. O optimální chlazení RMB-1587MKII pečují čtyři termostatem řízené, mimořádně tiché, ventilátory s proměnnou rychlostí. RMB-1587MKII je k dispozici v černé a stříbrné barvě.

Zesilovač AB RMB-1585MKII je navržen tak, aby do pěti kanálů poskytoval bezkonkurenční zvuk s klasickým proprietárním zesílením od Rotelu ve třídě AB. Zesilovač bez námahy dodává 210 wattů na kanál do 8 ohmů a 340 wattů na kanál při 4 ohmech při provozu všech kanálů současně. Při buzení dvou kanálů zesilovač dosahuje 440 Wattů na kanál, což zajišťuje optimální distribuci výkonu i při extrémních podmínkách zatížení. Pro produkci kontrolovaných a hlubokých basů a zároveň jemných a detailních středů a výšek používá RMB-1585MKII dvojici předimenzovaných toroidních transformátorů vlastní výroby a osm vysoce účinných velkokapacitních úložných kondenzátorů s celkovou kapacitou 120 000 uF. Zesilovač navazuje na modernizovanou konstrukční architekturu MKII společnosti Rotel, která zahrnuje optimalizaci obvodů a součástek napájecího zdroje a zesilovacích stupňů, aby díky oddělení signálových cest byl jeho zvuk detailní a přesný.
Obrázek
Na zadním panelu zesilovače se nachází přepínač, který umožňuje snadnou volbu konfigurace jako tříkanálového s podporou režimu Bi-Amp kanálů 1+2 a 4+5. Když je aktivován Bi-Amp, kanály 1+2 automaticky využívají zdrojový vstup #1 a kanály 4+5 automaticky využívají zdrojový vstup #5, což umožňuje samostatné napájení do oddělených svorek reprosoustav do sekce pro vysoké a nízké kmitočtové pásmo. Tato jedinečná konfigurace zajišťuje přesné směrování signálové cesty a efektivní oddělení vysokofrekvenčního (HF) a nízkofrekvenčního (LF) reproduktoru. Výsledný zvuk zvyšuje rozlišení a poskytuje reproduktorům ještě vyšší zvukový výkon. Pohodlné automatické přepínání mezi vstupy XLR a RCA zajišťuje kompatibilitu s jakýmkoli AV procesorem, nebo výstupem předzesilovače přijímače domácího kina a vstup/výstup 12V dálkové spouště poskytuje jednoduché ovládání napájení. O optimální chlazení RMB-1585MKII pečují čtyři termostatem řízené, mimořádně tiché, ventilátory s proměnnou rychlostí.

www.rotel.com, www.basys.cz