Novinka

2. prosinec 2022

Rotel S14

Obrázek

Značka Rotel představuje svůj první zesilovač s integrovaným síťovým streamerem. Rotel S14 přináší skvěle znějící hudbu rozbalenou v 32bitovém digitálně-analogovém převodníku ESS Sabre, jenž pohání výstupní vysokoproudové tranzistory napájené toroidním transformátorem s přesností a kontrolou, to vše navržené na základě vice než 60 let zkušeností. Uživatelé mohou s S14 streamovat hudbu přímo z jejich oblíbených streamovacích platforem včetně Spotify, Tidal a Qobuz, nebo poslouchat podcasty a tisíce internetových radiostanic.


S14 podporuje také AirPlay2 a Google Cast stejně tak, jako možnost připojení digitálního zdroje do optického, nebo koaxiálního vstupu, PC-USB a bezdrátově přes aptXTM HD. Starší typy komponentů pojme analogový vstup RCA. Toto zařízení vše v jednom streamuje hudbu přímo z populárních hudebních služeb, velmi přesně jí rozbalí a zesílí v zesilovači třídy AB o výkonu až 150W při zatížení čtyři ohmy. Stačí jen do šroubovacích terminálů připojit reprosoustavy, nebo do zdířky na čelním panelu zasunout konektor sluchátek. Společně s S14 také přichází a zjednodušuje obsluhu zcela nový typ hliníkového dálkového ovladače.

S14 Je pohodlný a intuitivní, navíc podporuje také kabelové a dvoupásmové bezdrátové připojení k síti. Displej na čelním panelu zobrazuje informace o přehrávaném obsahu: barevný obal alba s jeho názvem, jméno umělce a přehrávané skladby, a v závislosti na poskytované službě také další detaily.

Rotel S14 je u autorizovaných prodejců dostupný v černé a stříbrné barvě od konce prosince 2022 za doporučenou cenu 69 000 Kč.

rotel.com, www.basys.cz