Novinka

20. listopad 2019

T+A SD 3100 HV

Obrázek

T+A vyvíjí digitální zařízení od devadesátých let a zvukové vlastnosti zdvojeného čtyřnásobného PCM převodníku i proprietární T+A nativní 1bitový převodník pro DSD signály jsou uznávány milovníky hudby a odborníky z celého světa. Inženýři T+A vyvinuli zcela nové převodníky s unikátní architekturou a vysokými vzorkovacími frekvencemi a tyto tvoří jádro nového SD 3100 HV. Tento D/A převodník se streamerem převádí jako první na světě signály PCM na maximální 32bitové rozlišení s vzorkováním 768 kHz, zatímco nativní 1bitový převodník dosahuje neuvěřitelného DSD 1024 (49,2 MHz). Výsledkem je větší detail, transparentnost a dynamika v hudbě, která dává audiofilům a hudebním nadšencům vůbec první příležitost převzorkovat a reprodukovat jejich nahrávky v nejvyšším rozlišení.


Nový SD 3100 HV je vybaven také zcela novým USB přijímačem pro vysoké frekvence. Fenomenální vlastnosti tohoto převodníku mohou být využity externími digitálními zdroji, stejně jako vysoce kvalitními digitálními zdroji zařízení samotného, ke kterým patří T+A High-Res streamingový klient s přímým přístupem k vybraným hudebním službám, FM, FM-HD a DAB + tunery a modul AptX pro Bluetooth streamování. Certifikace Roon Ready se připravuje. Pro reprodukci SACD nebo CD je možno využít nově vyvinutou datovou sběrnici - IPA Link - nabízející velmi vysoké rozlišení (určeno např. pro T + A mechaniku PDT 3100 HV). SD 3100 HV v kombinaci s předzesilovači a výkonovými zesilovači T+A řady HV pak tvoří excelentní celek. V souladu s filozofií T+A je přístroj vybaven dvěma samostatnými síťovými zdroji zvlášť pro analogovou a digitální sekci, z nichž každá má vlastní napájení. Vysoce výkonný analogový sluchátkový zesilovač doplňuje funkce SD 3100 HV.

Mechanická konstrukce skříní řady HV je sofistikovaná, založená na vnitřním rámu o tloušťce 10 mm vyrobeném z hliníkové desky. Všechny součásti skříně jsou vyrobeny z čistého hliníku vyfrézovány z masivního bloku - například čelní panel má tloušťku 40 mm. Zásadně nejsou používány žádné feromagnetické součásti (ani spojovací šrouby a pod). Čelnímu panelu vévodí tmavý obdélník, skrývající perfektně čitelný víceřádkový displej s ovladači. Vlevo na panelu mohutný hliníkový ovladač, kterým si můžete vybrat zdroj signálu a ovládat hlasitost, vpravo pak stejný ovladač, kterým vybíráte parametry. Všechna ovládání jsou založena na přepínání pomocí plynotěsných relé se zlatými kontakty a to včetně hlasitosti. Samozřejmostí jako u celé řady HV je možnost individuální povrchové úpravy za příplatek, včetně metalických laků. Standardně se dodává v barvách stříbrné, titanové nebo černé.
Obrázek

www.ta-hifi.de, www.altei.cz