Novinka

23. květen 2019

T+A SDV 3100 HV

Obrázek

Německá firma T+A vyvíjí digitální zařízení od devadesátých let a zvukové vlastnosti zdvojeného čtyřnásobného PCM převodníku i proprietární T+A nativní jednobitový převodník pro DSD signály jsou uznávány milovníky hudby a odborníky z celého světa. Nyní inženýři T+A vyvinuli zcela nové převodníky s unikátní architekturou a vysokými vzorkovacími frekvencemi a tyto tvoří jádro nového SDV 3100 HV. Tento D/A převodník se streamerem převádí jako první na světě signály PCM na maximální 32bitové rozlišení s vzorkováním 768 kHz, zatímco nativní 1bitový převodník dosahuje neuvěřitelného DSD 1024 (49,2 MHz). Výsledkem je větší detail, transparentnost a dynamika v hudbě, která dává audiofilům a hudebním nadšencům vůbec první příležitost převzorkovat a reprodukovat jejich nahrávky v nejvyšším rozlišení.


Nový SDV 3100 HV je nejvýkonnějším a nejinovativnějším D/A převodníkem, ale je vybaven také zcela novým USB přijímačem pro vysoké frekvence. Vynikající vlastnosti tohoto převodníku mohou být využity externími digitálními zdroji, stejně jako vysoce kvalitními digitálními zdroji zařízení samotného, ke kterým patří T+A High-Res streamingový klient s přímým přístupem k vybraným hudebním službám, FM, FM-HD a DAB + tunery a modul AptX pro Bluetooth streamování. Certifikace Roon Ready se připravuje. Pro reprodukci SACD nebo CD je možno využít nově vyvinutou datovou sběrnici - IPA Link - nabízející velmi vysoké rozlišení (určeno např. pro T+A mechaniku PDT 3100 HV). SDV 3100 HV má také, jako všechny ostatní komponenty řady HV, reléově řízené ovládání hlasitosti a dále jeden analogový vstup, který z komponentu dělá ideální předzesilovač kompletní High-End sestavě. V kombinaci s výkonovými zesilovači T+A řady HV pak tvoří výborný celek. V souladu s filozofií T+A je přístroj vybaven dvěma samostatnými síťovými zdroji zvlášť pro analogovou a digitální sekci, z nichž každá má vlastní napájení. Vysoce výkonný analogový sluchátkový zesilovač doplňuje funkce SDV 3100 HV.

Obrázek

Mechanická konstrukce skříně je mimořádně sofistikovaná, založená na vnitřním rámu o tloušťce 10 mm vyrobeném z hliníkové desky. Všechny součásti skříně jsou vyrobeny z čistého hliníku vyfrézovány z masivního bloku - například čelní panel má tloušťku 40 mm. Zásadně nejsou používány žádné feromagnetické součásti (ani spojovací šrouby apod.). Čelnímu panelu vévodí tmavý obdélník, skrývající perfektně čitelný víceřádkový displej s ovladači. Vlevo na panelu mohutný hliníkový ovladač, kterým si můžete vybrat zdroj signálu a ovládat hlasitost předzesilovače, vpravo pak stejný ovladač, kterým vybíráte parametry. Všechna ovládání jsou založena na přepínání pomocí plynotěsných relé se zlatými kontakty a to včetně hlasitosti. Samozřejmostí jako u celé řady HV je možnost individuální povrchové úpravy za příplatek, včetně metalických laků. Standardně se dodává v barvách stříbrné, titanové nebo černé.

www.ta-hifi.de, www.altei.cz