Novinka

27. květen 2021

T+A Solitaire P-SE

Obrázek

Solitaire P-SE představují další krok společnosti T+A k nové řadě sluchátek. Stejně jako řada reproduktorů Solitaire i nová Solitaire P-SE symbolizují hudební zážitek, expertízu a důvěru v design a vývoj zvukových měničů, které jsou charakteristickým výrobkem společnosti se sídlem v Herfordu již po dobu 41 let. Planární magnetické měniče jsou velmi podobné elektrostatickým zařízením, neboť jejich membrána je také tvořena tenkou membránou poháněnou silným magnetickým polem. Rozhodnutí začít vývojem planárního magnetostatu a teprve poté pokračovat elektrostatickým zařízením bylo založeno na zjištění, že magnetostat má širší oblast použití, protože nevyžaduje napájecí napětí – jako je tomu u elektrostatických měničů.


Minimalistický design Solitaire P-SE odvozený ze Solitaire P odkazuje na ikonickou řadu T+A HV a stejně jako všechna ostatní zařízení T+A oslovuje především uživatele, kteří oceňují estetiku, hudbu, inovaci a řemeslné zpracování. Cílem Solitaire P-SE je především přiblížit špičkový produkt uživateli. Sluchátka se sofistikovaným planárním magnetostatickým designem s ultra lehkým kuželem a planárním driverem nabízí obrovské fyzikální výhody a vede k excelentním zvukovým vlastnostem a tedy nejsou levná, ale oproti staršímu a dražšímu sourozenci je tu podstatný rozdíl. Otevřená konstrukce solitaire P-SE předchází problémům rezonance uzavřených systémů a umožňuje nerušenou vibraci membrány. Polštáře náušníků jsou vyráběny ručně v Německu. Skládají se ze syntetické hypoalergenní kůže a přírodní kůže Alcantara. Z tohoto důvodu jsou při kontaktu s pokožkou velmi příjemné i při dlouhém poslechu.

Od měniče TPM 2500 až po připojení náhlavního mostu je každá jednotlivá součástka a podsestava vyráběna v nejpřísnějších možných tolerancích pomocí přesných dedikovaných nástrojů. Konstrukce sluchátek využívá různé plasty s rozdílnými vlastnostmi, které jsou vybrány podle funkce a konkrétního použití: košíčky vykazují velmi vysoké vnitřní tlumení, třmeny a upevnění mostu jsou mechanicky odolné a extrémně robustní. Povrchové úpravy jsou provedeny speciálními laky vyvinutými pro letecké aplikace. Sofistikovaný design TPM 2500 ve spojení s uspořádáním magnetů, zvukovodem a membránou linearizuje zvukové pole a charakteristiku vyzařování. Hudba je reprodukována ve své nejčistší podobě: Solitaire P-SE ukazují hudbu takovou, jaká je. Přirozená, naprosto věrná reprodukce je prvním přikázáním všech zařízení T+A.

www.ta-hifi.de, www.altei.cz