Jaké repro - prosím o radu

Dotazy a žádosti o radu co nakoupit, vylepšit, změnit ve vašich sestavách, ...
Odpovědět
Jesus
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Re: Jaké repro - prosím o radu

Příspěvek od Jesus » 08 pro 2018 17:16

Fidji99 píše:
08 pro 2018 16:24
Jesus píše:
08 pro 2018 13:26
Nemám potřeby někomu něco vysvětlovat. Pokud se někomu zdá citlivost bedny a rozsah Hz jako výborný, neberu mu to. Každý má jinou laťku. Pokud jde o moje hraní, Atlas DSM MK ii+Parasound + Primare CD22....
https://mohamedjesus.rajce.idnes.cz/Atl ... 131724.jpg
Ako za tie Atlasy *thumbs up* , skutocne velmi prijemny vintage. Vidno kvalitu tych menicov, ked vydrzali 20 rokov. Pamatam si tieto Visatony, Koniec 90 rokov, lacne a dobre DYI sety este za nemecke marky. *offtopic* preco si neupgradol na mk iii, to bol vraj velky zvukovy posun oproti mk ii

A ku tym ATC, tam trochu treba poznat suvislosti, to su bedne konstruovane ako aktivne, cize tam ta citlivost nie je kriticky parameter. Ale aj ako pasivne hraju skutocne velmi pekne, treba si vypocut, a ano vyzaduju silny zosilovac, ale to uz nie je dnes nic kriticke.
A za 65000 czk to je fakt dobry kauf.

A bola to priama odpoved na otazku zakladatela vlakna, ktory si ich pozeral na bazare.
No, upgrade chystám. Je to poměrně jednoduchá záležitost. Ty atlasy jsou opravdu excelentní. Když to přepočtu na dnešní ceny, tak by to odpovídalo cenové relaci cca cca 1,3 milionu. Měl jsem i nabídky abych omladil soupravu ale když jsem poslechl co mi bylo nabízeno, tak jsem zůstal u atlasů. U jiných beden chybí basy. A ten mýtus, že jeden velký bas nahradí tři malé, to je další rozšířený blud. Fyzika se obelhat nedá. Ale když tomu někdo věří, jeho věc. Záleží, jak má kdo laťku. Ta citlivost je prostě poznat. A než koupit bedny za 60, které nehrajou, tak raději počkám. Je to jako s autem. Já jezdím v Mercedesu a i když celá republika blaho řečí Oktávku, já bych si jí nekoupil, protože pro mě je to šrot. I když pro někoho je to top model....

tombas
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tombas » 08 pro 2018 17:55

:mrgreen: no k tomu není co dodat.

PítrsPraha
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od PítrsPraha » 08 pro 2018 18:58

Jesus píše:
08 pro 2018 17:16

A ten mýtus, že jeden velký bas nahradí tři malé, to je další rozšířený blud. Fyzika se obelhat nedá.
Mohl bys tuhle myslenku prosim trochu rozvest v technickych souvislostech?

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 08 pro 2018 19:01

Předpokládám, že jsi navázal na můj příspěvek. Tak poslochej: je evidentní, že ti dochází argumenty, proto se začínáš uchylovat k vulgarizmům. To je známka nižšího ducha. Dovolím si tě upozornit, ač to strašně nerad dělám, ale cítím, že jsem o pár desítek let starší: slušnost bývá, když někam vlezu, se předstvait a poděkovat za přijetí do fora. To jis neudělal. Čili chováš se jako hulvát. Za další, bývá dobré, když vedeš plamennou diskuzi, ji podložit argumentem a své přesvědčení dokázat. To jsi také neudělal. A soudě podle tvého posledního příspěvku, evidentně máš v řadě věcí jasno. Pominu, že se vyznáš ve fyzice, to z tvého dalšího příspěvku jasně plyne, ale jsi i odborník přes auta, prostě Brouk Pytlík. Co mě ale zaráží, že děláš i do financí. Jsi skutečně všestranně nadaný a orientovaný. No nic, buď sám se sebou spokojený, všem jsi to tu teď natřel a máš z toho jistě dobrý pocit.

A propos, myslím, že ve výpočtu ceny tvých historiků máš chybu-ta cena by nebyla 1,3 milion, ale nejméně tak 2,9 milionu. Nebuš skromný, tak drahé bedny tu zcela jistě nikdo nemá. Já osobně ti je závidím, chlapče.

PS: v jakém Mercedesu jezdíš? To mě zajímá bez ironie. Model, ročník, motor?

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 08 pro 2018 19:03

PítrsPraha píše:
08 pro 2018 18:58
Jesus píše:

A ten mýtus, že jeden velký bas nahradí tři malé, to je další rozšířený blud. Fyzika se obelhat nedá.
Odpovědi se snad dočkáš:-) Jinak s tíkmto postulátem si dovolím - výjimečně- částečně souhlasit. Sám jsem tu o tom kdysi i psal svůj postřeh a názor.

Jesus
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jesus » 08 pro 2018 19:20

Je to jednoduché, pokud někdo začne se mnou diskutovat jako blbeček, jako k blbečkovi se k němu chovám, neb je mu asi taková rétorika blízká...... Pokud se někdo baví normálně, viz. Figji99, bavím se s ním na odpovídající úrovni. Jednoduché, prosté.....
Naposledy upravil(a) Jesus dne 08 pro 2018 19:29, celkem upraveno 1 x.

Jesus
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jesus » 08 pro 2018 19:28

PítrsPraha píše:
08 pro 2018 18:58
Jesus píše:

Nevím, co myslíš rozvést? Zkus si poslechnout bednu, kde je 15" Bass, nebo víc a porovnej si to s bednou, kde jsou tři malé. Pusť si např. Vangelis the City a pak si odpověz, zda je to stejné.....

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 08 pro 2018 19:29

No jasně, tak se přes to přenes, jsi přeci nad věcí a zkus už konečně odpovědět - zejména jak to je s tou citlivostí, těmi malými vs. velkým basákem a pak ohledně toho mercedesu, to mě zajímá.

irotam
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od irotam » 08 pro 2018 19:49

*hura* Jesus- fandím suverénům, hlavně těm prostým.

Zdeny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdeny » 08 pro 2018 19:58

Tak k těm basákům: měol jsem to štěstí, že bedny s 2 7,5´´ jsem dlouho měl. Měl jsem taky nespočet beden jen s 1 kusem 7-8´´. ALe měl jsem a dodnes i mám bednu, kde je 1 ks 12´´. Porovnat mohu a to srovnání já chápu takto: budeme li se bavit o stejné ploše membrán, pak je to plichat- tzn. jedno řešení má stejný počet pros, jako to druhé cons. Ale upřímně - 12´´ jsme upřednosnil kjvůli objemu (váze) basu proti 2ks 7,5´´. Ale - velkej basák se nikdy nesrovná s rychlostí a detailem těch dvou menších. Jde o to, co kdo chce. Na rock mám i já radši větší důraz, ale na sposutu muziky bych měl radšio zase dva (více) menších. POkud znáš třeba legendární sestavu dynaudio gemini, kde byly dva 6´´, tak mi dáš za pravdu, že tak rychlej bas 12-15´´ nikdy nedá. Nikdy! Ale je taky fakt, že basa v rockové skladbě (klasika, třeba Deep Purple) mávětší váhu z 12-15´´. Takže jak vidíš, není to tak černobílé, jak píšeš. Velká a těžká membrána klade "jisté" nároky na zesilovač, potažmo na celou koncepci bedny a já osobně věřím tomu, že čím větší basák, tík více kompromisů je třeba podstoupit. A kdyby to tak nebylo, pak nechápu, proč asbolutná většina výrobců soustav dává přednost řešení "víc menší" před 1 velkým. Ale prachy v tom asi nebudou...

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv » 08 pro 2018 19:58

Na Vangelis The City nepotřebuješ bednu s 15" basákem a většim ... :D

Nejde jen o průměr reproduktoru, ale také o jeho zdvih (Xmax). Ono takovej 15" basák se zdvihem ± 1,5mm ti zabasuje tak maximálně poloviční prdlačku. Takovej měnič co do spodního kmitočtu se týče zahraje hůř, než např. 8" se zdvihem ±8mm. Další negativum velkého basáku je jeho velká hmotnost membrány. Pokud takovej měnič má slabej pohon, tak bas působí pomalu a líně. Z takového důvodu je lepší použít dva menší měniče, které jdou z hlediska fyziky jednodušeji a precizněji rozhýbat + udržet v pohybu a ona plocha membrány např. dvou 8" basáků odpovídá zhruba jednomu 12".
Měl jsem tu HiFi bedny s 15" basem a natřeli je sloupy s 2x 6,5".Takže s teorii, že tři menší basáky nemohou zabasovat jak jeden 15" bych byl velice opatrny.

Realná a běžná cena Atlas DSM Mk2 je v zahraničí cca. 800€ (21 000,-) ... dělat z toho děla a porovnávat s dnešní konkurenci za 1,3mil ... no nevim nevím ...
Naposledy upravil(a) marvinnrv dne 08 pro 2018 20:04, celkem upraveno 1 x.

marvinnrv
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marvinnrv » 08 pro 2018 20:03

Zdeny - *2thumbsup* byl jsi rychlejší o pár vteřin ...

Jesus
Kontaktovat uživatele:
Vybavení

Příspěvek od Jesus » 08 pro 2018 20:33

marvinnrv píše:
08 pro 2018 19:58
Na Vangelis The City nepotřebuješ bednu s 15" basákem a většim ... :D

Nejde jen o průměr reproduktoru, ale také o jeho zdvih (Xmax). Ono takovej 15" basák se zdvihem ± 1,5mm ti zabasuje tak maximálně poloviční prdlačku. Takovej měnič co do spodního kmitočtu se týče zahraje hůř, než např. 8" se zdvihem ±8mm. Další negativum velkého basáku je jeho velká hmotnost membrány. Pokud takovej měnič má slabej pohon, tak bas působí pomalu a líně. Z takového důvodu je lepší použít dva menší měniče, které jdou z hlediska fyziky jednodušeji a precizněji rozhýbat + udržet v pohybu a ona plocha membrány např. dvou 8" basáků odpovídá zhruba jednomu 12".
Měl jsem tu HiFi bedny s 15" basem a natřeli je sloupy s 2x 6,5".Takže s teorii, že tři menší basáky nemohou zabasovat jak jeden 15" bych byl velice opatrny.

Realná a běžná cena Atlas DSM Mk2 je v zahraničí cca. 800€ (21 000,-) ... dělat z toho děla a porovnávat s dnešní konkurenci za 1,3mil ... no nevim nevím ...
Začnu od konce. Cena second hand beden nemá nic společného s přepočtem ceny nového produktu. To je absolutní nesmysl... Informace, že bedny s 15", to natřely jiné bedně s malými, to je také nesmysl, když 15" byl low end a malé top třída...... Pokud jde o zdvih tiw 400, najdi si ho, není to 1,5mm. To jsi hodně vedle..... Tiw300 má hub 32mm. Jinak nechápu logiku myšlenky velkých beden, se slabým zesilovačem.... Jinak neřeším teorii ale výsledek, co jde do uší. Pokud se někomu zdá, že malé basy hrají lépe než velký, já mu to neberu. Mám ale jinou zkušenost. Je pravda, že neposlouchám trash, nebo speed ale klasický rock.

Odpovědět